Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészségtelen lenne csak...

Egészségtelen lenne csak zöldségen és gyümölcsön élni?

Figyelt kérdés

A gyümölcsökben van szénhidrát, egyes zöldségekben fehérje és ha jól tudom minden vitamin megvan bennük amire szükség van. Persze nem esztelenül, hanem helyesen megválogatva, lenne értelme átállni erre az étkezésre? Esetleg még tojást fogyasztanék. Vagy esetleg ti mivel egészítenétek ki.

Hozzá kell tennem, hogy vega vagyok már 5 éve és most kiderült, hogy laktóz és gluténérzékeny, szóval eléggé leszűkült a fogyasztható ételeim köre.



2014. ápr. 10. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még halat is ehetnél.
2014. ápr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ja igen a halat kifelejtettem azt szoktam enni.
2014. ápr. 10. 14:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Állati fehérje semmilyen növényben nincs, csak növényi. Nem ugyanaz. A húsban található esszenciális zsírsavakhoz növényből nem jutsz hozzá. Tehát szerintem eleve egészségtelen, de ha elég gyakran eszel halat (naponta), akkor elfogadható.

Eddig gondolom ettél péksütiket, kenyeret is. Ha ezeket elhagyod, és húst sem eszel, szerintem az "egészségtelennél" sokkal nagyobb problémád lesz az, ahogy iszonyú éhes leszel.

Bármennyire is szeretem a zöldségeket és gyümölcsöket, én még soha nem tudtam csak ezekből annyit enni, hogy egy óra múlva ne akarjak megint kajálni.

2014. ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A vitaminbevitellel nem lesz gond, de vegaként nem lesz könnyű összehozni a kellő fehérjemennyiséget.


Halak, tengeri herkentyűk, tojás, laktózmentes túró/totu, olajos magvak.

Én beszereznék még egy laktózmentes fehérjeport is.

2014. ápr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Eléggé egyoldalú, ami nem túl jó. B12 csak állati eredetű élelmiszerekben van. Fehérjével és zsírokkal lesznek gondok.


Vissza kéne hoznod a húsokat is.

2014. ápr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy vega, mert eszel húst (halat), azok teljes körét leszámítva még tágabban ehetsz, mint egy paleós... Nem látok problémát.

A tojást támogatom, főleg, ha házi :) A B12-t nem tudom, minek emlegetni olyannál, aki nem vegán (az ő esetük már érdekes, de ahhoz nem értek), sőt húst is eszik...

Én majdnem teljesen vega paleo étrenddel fogyok, nem tudok róla, hogy bármi hiányozna... Olajos magvakat eszem, számomra és szerintem azok fontosak, ha már egy kupac táplálékcsoportot kihagyunk :)


Az eredeti, a zöldség-gyümölcsevés kérdése érdekes, örülnék, ha tudnám mi a helyzet vele, bár pusztán kíváncsiságból. A nyersevők nagyon azokra építenek, olajos magokkal, pár gabona/álgabona segítségével, már aki persze, s láthatóan működnek. Masszív gyümölcsevők is léteznek, de amennyire tudom, az azért nem elég, személy szerint azt is érdekesnek tartom, hogy jó ideig el lehet lenni gyümölcsön, igaz, egyes állatok egész életükben megteszik s mindenfélét létrehoznak belőle, egyszer ezt valaki elmagyarázhatná nekem, bár kémiai tudásom minimális...

2014. ápr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad, mert nem jutnál hozzá bizonyos vitaminokhoz. Például vannak olyan vitaminok, amelyek kifejezetten csak zsírban oldódnak, csak zsírban találhatók meg. Ha csak zöldségen és gyümölcsön élnél, akkor súlyos hiánybetegségek alakulhatnak ki. Ezért nem lenne egészséges, inkább veszélyes!
2014. ápr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!