Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul? 2...

Mit csinálok rosszul? 2 hónapja edzek, diétázok, és még csak 2 kilótól szabadultam meg!

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, 170 cm vagyok, 60 kg. Tudom, ez normálisnak mondható, de 2 évvel ezelőtt ugyanezzel a magassággal 50 kg voltam. Engem nagyon zavar a combomon, hasamon és a derekamon lévő zsírréteg. Egészségesen táplálkozok, sok zöldséget-gyümölcsöt eszek, sportolok napi 1-2 órát (aerob mozgás, torna, súlyzó) A napi kalóriabevitel szükségletem a kalkulátor szerint kb. 1800 kcal.Én napi max. 800-at viszek be. Egy barátom szerint azért van, mert a korral együtt jár az anyagcsere lassulása, de én nem hinném, hogy ez miatt szedtem fel 3 év alatt 10 kg-ot! Nem szedek fogamzásgátlót, semmilyen hormonális gyógyszert, aminek köze lehetne a súlynövekedéshez. Van valakinek ötlete, hogy miért nem fogyok a szigorú diéta és a mozgás ellenére sem?
2014. ápr. 16. 15:32
 1/6 A kérdező kommentje:
a kérdező vagyok. bocsánat rosszul írtam, nem 14, hanem 24 éves vagyok.
2014. ápr. 16. 15:34
 2/6 anonim ***** válasza:
Az anyagcsere belassulása lehet az ok, de nem a korod, hanem a túl alacsony kcal bevitel miatt.
2014. ápr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Például nem normális az amennyit eszel, ha lenne hörcsögöm kb. az is éhenhalna ennyivel.


Az anyagcsere lassulása korral a nyugati dietetika mániája, valójában nincs nagy jelentősége (nem érdemes ezzel magyarázni problémákat)


Szerintem hormontartalmú gyógyszert ugyan nem szedsz, de például nem eszel olyan egészségesen mint állítod, és például a keményítőfogyasztásod hat a hormonrendszeredre. Vagy gluténfogyasztás, vagy tejfogyasztás. Ezek lehetnek?

2014. ápr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

800 kcal? Tejóisten. Az borzasztó kevés (szerintem).

Számold ki azt is, mennyi kalóriát égetsz az edzéssel.


De ha úgy nézed, még 8 hónap és leadsz még 8 kilót.


10 kiló 10 hónap alatt, akkor már ott leszel ahol kezdted.


Ha 3 év alatt jött fel, egész jó ha 10 hónap alatt szépen fokozatosan leadod.

2014. ápr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem vagy tisztába a számokkal. 800 Kcal vegetál az ember.

Egyébként menjél endokrinológushoz. Ha nincs oka annak hogy valaki meghízzon 5-10 kg-ot amögött gyakran lehet valamilyen hormonális gond, amit jobb kezelni.

2014. ápr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mondjuk azt csinálod rosszul, hogy koplalsz. persze hogy a tested próbál mindent raktározni amihez hozzájut... így ne is csodálkozz.
2014. ápr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!