Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni egészséges ételek és...

Fogyni egészséges ételek és sport mellett miért nem sikerül?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 167 cm, 64kg. Lány vagyok, egy eléggé sportos lány :) Legalábbis életmódot illetően. Minden nap gyalog megyek mindenhova, ami, ha csak a suliba megyek és haza, akkor is 2x40 perc lenne, de e mellett karatézok, minden nap futok, és egyszer egy héten úszok(ezt nyáron szeretném napi rendszerességre emelni). Futás mellett biciklizni is szoktam, illetve azzal is megyek sokszor. Sajnos mezomorf testalkatom van, tehát elvileg sosem érhetem el, hogy olyan "modellalkatom" legyen, de szeretném. Félreértés ne essék, nem anorexiás akarok lenni, csak szeretném, ha nem lenne hurka a hasamon, meg a combomon zsír. Normális kajákat eszek, rendesen, többször, eszek zöldséget, gyümölcsöt, és már nagyon sok mindent csináltam, de már nem tudom mit kellene. Igazából gyűlölöm ezt, meg azt, hogy lehet, erősebb vagyok másoknál, de nem vagyok elég szép alakilag szerintem. Légyszi segítsetek!! Köszi!

2014. máj. 17. 23:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
45%

Szia kérdező..

MinimorRis-nak igaza van. A tejtermékek és a kenyér nem jó ötlet. Helyette minél több zöldség, gyümölcs, kása (pl kölessel, barnarizzsel stb)

Amúgy egy érdekes ötlet: keress rá az intimtornára, pl Kriston Andreára! Az ilyen fajta mozgás nem csak a intim tájékra van jó hatással de az egész hastájékra. :)

Tojást és húsokat pedig szerintem se zabálj, csak akkor ha a koleszterined akarod növelni. Az ember soha nem volt ragadozó, de ezt ma már mindenki tudja, hogy a legjobb a szervezetnek a sok friss gyümölcs és zöldség, semmiképp sem a húsos, nehéz tojásos ételek.

A 3 liter vizen kívül még ihatnál teákat...

2014. máj. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
32%
jaj a koleszterin:)))
2014. máj. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Pedig, az elfogyasztott zsír (húsból, tojásból, koleszterol bevitel) nem korreál a saját vér-koleszterinszintünkkel :D
2014. máj. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Minimorris gondolom nem ismered a statisztikákat. A magyar embereknek van a legmagasabb koleszterinszintje Európában. És mégis mitől? Mert a mai magyar ételek kimondottan egészségtelenek. Hús hússal, kolbász, disznó, tejtermékek stb. Látom nincs fogalmad az ember emésztéséről, de elárulom hogy a húst emészti meg az ember a leglassabban a ragadozókkal ellentétben. Az ember emésztése nagyon különbözik a ragadozókétól. Elég csak rápillantani az emésztőrendszerekre és még az a laikus biológiához nem értő ember is láthatja a különbséget pl aki naponta eszik húst. -.-'
2014. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
9%

"Minimorris gondolom nem ismered a statisztikákat"


A Corvinus egyetemmel VPN kapcsolatban van a laptopom, szerintem elég sok statisztikai adatbázishoz hozzáférhetek.


Mondjuk várjunk csak.. jó hogy ezen elgondolkodtam, mert újra lett telepítve az op.rendszerem és valszeg újra kéne építeni ezt a bizonyos kapcsolatot. Köszi!


"A magyar embereknek van a legmagasabb koleszterinszintje Európában."


Persze. Ez stat. adat. És?


"És mégis mitől? Mert a mai magyar ételek kimondottan egészségtelenek"


Okké.. ez hülyeségnek indullllö...


"Hús hússal, kolbász, disznó,"


Ebben két dolgot nem látok: egyfelől nem látom miért egészségtelen a húst hússal evés, egyébként aki húsevő az általában fele arányban zöldséget is eszik.. bár ez csak általánosítás. A magyar embereknek egyébként nincs pénzük és indíttatásuk sok húsevésre, mert helyet kell hagyniuk az ócska gabonáknak és a cukornak.


De még koleszterinszintnél tartunk, ez miért is jön ide.. még nem világos. Pár debil orvos ezt betegség kockázati tényezőnek tekinti és ezt oktatja, de hát.. csak a parlamentben irányítanak idióták, nyilván egészségügyben már nem veszünk komolyan ilyen majmokat ..:))


tejtermékek - ez tényleg problémás a magyarok táplálkozásában, tagadhatatlan. :(


"Látom nincs fogalmad az ember emésztéséről"


Szemüveg vagy látáskorrororekció javallt.


"de elárulom hogy a húst emészti meg az ember a leglassabban a ragadozókkal ellentétben"


..a ragadozókkal ellentétben, a mindenevőkhöz hasonlóan.


"Az ember emésztése nagyon különbözik a ragadozókétól. Elég csak rápillantani az emésztőrendszerekre és még az a laikus biológiához nem értő ember is láthatja a különbséget"


Mert mindenevő az ember.


"pl aki naponta eszik húst."

.. és nem nyom mellé tejet, cukrot, lisztet, az általában köszöni szépen jól van és jellemzően nem túlsúlyos :)

De nem is ízületi beteg, nem is rákos, nem is cukorbeteg stb.

2014. máj. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, bár a végén inkább csak vitatkoztatok, ami nagyon nem volt érdekes, de jól van, mindegy.

Végül átgondoltam a dolgokat és arra a következtetésre jutottam, hogy inkább még többet sportolok, és azt eszek amit akarok, mert a súlyomat tartom ezzel a mostani étrendemmel, tehát ez azt jelenti, hogy a kritikák ellenére valamit jól csinálok, még így, 16 évesen is... Nem igaz? Amúgy a tejtermék nálam elsősorban nem a tejet jelenti, de ez mind1 is... Kösz még1x.

2014. máj. 23. 21:15
 17/19 anonim ***** válasza:
10%

A vita nem érdekes, a tejtermékek pedig nem tejet jelentik.


Hát ez fantörpikus, szupcsiiii. Akkor egyél nem tej tejtermékeket, és ne is untasd magad ilyen uncsi táplálkozástudományi kérdéseket feszegető vitákkal, van csajosabb divatosabb és érdekesebb dolog is :)

2014. máj. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

ne haragudj, de én nem használok olyan szavakat, hogy "fantörpikus" és "szupcsiii" elég gyerekes vagy, amiért te ezeket használod...

szerinted a tejen kívül nincs más tejtermék? azért nem iszok tejet, mert allergiás vagyok a tejporra...

a túró, joghurt, kefír stb. szerinted micsoda?

és igen, nincs kedvem hallgatni azt, ahogy két, vagy több normálisnak tűnő ember itt veszekszik, mert mindegyik korlátolt és egy kicsit sem képes a másik szemével gondolkodni, de köszönöm szépen az építő jellegű kritikát :) szép napot neked és a többieknek is

2014. máj. 24. 11:00
 19/19 anonim ***** válasza:
60%

A túró, joghurt, kefir szerintem tej.


Áh, a többi észrevételedre nem tudok már semmit írni. Ha vitát nem vagy képes elolvasni, akkor lövésem sincs róla te hogyan fogsz tanulni.. hogyan fogod megérteni hogy a joghurt és a kefir is ócska. Nem fogod megtanulni.

2014. máj. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!