Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire hízlal egy ilyen...

Mennyire hízlal egy ilyen jellegű házilag készített keksz?

Figyelt kérdés

nem kiloszám szeretném enni hanem napi 2-3 db-ot

Amit készítettem az egy zabpelyhez kokuszos fahéjas keksz.

Leírom a hozzávalóit hogy tudjátok kb mi van benne: zabpehely , teljes kiörlésű liszt , fahéj , kokuszreszelék , méz , margarin , sütőpor,natúr joghurt , tojás

mi a véleményetek róla?



2014. máj. 21. 13:09
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Szerintem rád gondoltak Minimoris harmadikként, mániákusként :)
2014. máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Komolyan nem hiszem hogy most rám gondoltak volna.


Mindegy, Rosszkislány már kemény feketékre gondol... szép.

2014. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Már ketten gondoljuk így. Vigyázz, mert agresszív lesz.


Mi 81%-al mindig nagyon jókat írunk, ez tény..

2014. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Én egy másik 81%-os vagyok ám, nem a 3. válaszoló :D
2014. máj. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Ajjj tényleg?!?!?! Akkor most mivan? Miért nem vagytok névvel? Így olyan nehéz az azonosítás...
2014. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
A 3-on kívül én írtam a többi 81%-ost itt :D
2014. máj. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Én egyetlen fogyókúrás sütit ismerek. Krémes sok krémmel - fényképről nézegetve.


Amit írtál, abból meg nem derül ki, mennyire hizlal. Mérd le a mennyiségeket pontosan, keress a neten kalóriatáblázatot, add össze. Az összes kalóriát oszd el annyival, ahány db kekszed van összesen. Ennyi kalória van egy kekszben.

Ha ezt a kalóriaszükségleteden felül eszed, pontosan annyira hizlal, amennyi kalória van benne. És tök mindegy, miből "gyurcsizod", zabpehelyből vagy lisztből, cukorból vagy mézből. A kalória az kalória.

Ha pedig kalóriadeficitben vagy, akkor nem fogsz hízni, bármennyi kalória is legyen benne.


A problémát inkább abban látom, hogy nem lehet napi szinten édességet enni még normális esetben sem, nemhogy ha valaki fogyni szeretne.

2014. máj. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 3. Bocs rosszkislány, én szeretek névvel lenni, de egyszer beírtam egy családi topikba valamit, amihez nem akartam a nevemet adni (túl személyes, a nickem pedig a saját, mindenütt használt becenevem), azóta nincs :(


A mániákusságot nem értem, a szénhidrátmérséklésre gondolt a kérdező? :O Nem tehetek róla, de én sok szénhidráttal nem fogyok :( Sőt, jól sem érzem magam nagyon sokkal. De mániákus nem vagyok, mesélhetnék a pár nappal ezelőtti 180g ch-s napjaimról (zöldség, gyümölcs, méz)... De ha már süti, legalább ő maga legyen szénhidrátszegény (ha diós, ami valószínű, úgyis könnyen leöntöm mézzel vagy mézes csokival, extra kemény napokon pedig sok mazsola van benne)... Talán érthetőbb ez a hozzáállásom, ha elmondom, hogy a szénhidrátszegény sütik nekem jobban is ízlenek. Ízlések és pofonok, de ha pl. a dió és a zabpehely között kell választanom, nem a zab győz (extrém példa, mert a dió nagyon finom, a zab pedig szerintem elég rossz ízű, persze sok kakaó és méz el tudja nyomni az ízét)... Különben a masszív diós süti sem ízlik, keverni szeretem az olajos magvakat, az az igazi :)


Aki szereti a zabkekszeket, az is bepróbálkozhat olajos mag hozzáadásával, tartalmasabb és finomabb lesz az eredmény - viszont sosem tudom fogyókúrába illőnek tartani azt, ami egyszerre zsíros és szénhidrátos. S akkor még margarin és joghurt sehol sincs... Ne is legyen.

2014. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Ennyi, most tényleg magára vette :D :)))
2014. máj. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

@15:15: De, lehet napi szinten édességet enni. A párom mindennap eszik édességet, akár többször is, képes sütit ebédelni ilyen laza 1500 kalória értékben (de legalább zsírosabb, mint szénhidrátos süti, s ilyenkor azért vacsorára keveset eszik). Miért ne lehetne? Szerinted a kalória mindenható, akkor főleg eheti, ha nem eszik többet, mint amennyit elhasznál.

Nem mindegy, miből van a süti, mert a test működése trükkös, nemcsak a kalória számít (persze az is, igen sokat, de vannak más tényezők is), s az, hogy mit eszünk, a kalóriabevitelt is erősen befolyásolja... Plusz a közérzetet, energikusságot, miegymást. Sok szénhidráttal nekem mindig megszalad a kalóriabevitelem és éhes, enervált leszek. Sok zsírral viszont kalóriadeficitem lesz és kellemes jóllakottság és energia, könnyedség jelenik meg. Oké, ez csak én vagyok, de illusztrációnak talán jó, hogy nem mindegy, mit viszünk be. Nemhiába kerülnek egy csomó ételt a kalóriaszámlálók is, rájöttek, hogy nem bírják megcsinálni, hogy a limitjüket mindenféle tömény édességgel pakolják meg félig...

2014. máj. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!