Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tej-és gluténérzékenység...

Tej-és gluténérzékenység miatti életmódváltás?

Figyelt kérdés

Kb. két hónapja derült ki nálam mindkét allergia, egyszerre. A tejtől kiütéses lettem (ez az egyik súlyos formája a tejcukor intoleranciának), és a sor teszt azt is kimutatta, hogy a glutén sem játszik. Így hirtelen rám szakadt egy csomó gond, egyetemista vagyok így csak hétvégente anyunál jutok olyanokhoz mint házi készítésű lenmagkenyér és társai. Pl. ma egész nap gyümölcsöket ettem, most vacsira pedig 200 gramm párolt brokkolit, 200 gramm csirkemellet, és 10 gramm kesudiót összeforgatva. 2-3 liter vizet iszom. Eszem még tojást, ritkán laktózmentes túrót (de nem szeretem, mert a laktózmentes cuccok olyan édeskések), magvakat, aszalt és sima gyümölcsöket, salátakeverékeket, halakat, rákot, és sertésen kívül mindenféle húst.

Így vajon fogyni is fogok? Az arcbőröm már tisztul a tejmentességtől, de kíváncsi vagyok kilókban látszik-e majd valami. Eddig sok kenyeret ettem, kedvencem volt a friss zsömle és kifli, szerettem a tejcsokit, joghurtokat... Sajnos ezekről mostanában 100%-ig le kell mondanom. 165/55kg, 22L


2014. máj. 21. 19:33
 1/1 anonim ***** válasza:
39%

Mivel a gluténos és a tejcukros kaják mind ócska káros vackok, így szerencsédre ezekről most le kell mondanod.


Ellenben szerencsétlenebb nőtársaiddal szemben, akik majd durván nagy hátsót növesztenek, pco szindrómával és egy sor betegséggel küzdenek majd az alap női természet viszontagságai mellett.


Úgyhogy üdv a klubban, go paleo! :D

2014. máj. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!