Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fenékprobléma! Mivel tudnám...

Fenékprobléma! Mivel tudnám erősíteni, hogy kerek és formás legyen?

Figyelt kérdés

Rendszeresen erősítek már kb. 3 hónapja. Eleinte taposógépeztem,majd egy kis súlyzós edzéssel kiegészítettem a tornát. Ez kb 45-50 perc volt,a, végén folyt rólam a víz. A fenekem az edzések előtt lapos volt,és löttyedt. Taposógéptől elkezdett formásodni,majd 2 hét után "megállt" a formásodás. Már pár hete Szalka Andi videójára szoktam tornázni (alakformáló videókra). Most magamtól edzek. A combom,kezem,hasam izmosodik,aminek nagyon örülök!! :D

De a fenekem... bármit csinálok,csak laposodik!! A "fenéktornám" így néz ki (pihenés nélkül,folyamatosan csinálom):

- Guggolás súlyzóval(4 kg) 30x

- 3 kicsi guggolás,majd negyedikre felállok 10x

- Guggolás,középig feljövök,vissza guggolásba és felállok 10x

- Guggolás,lábemelés jobbra,guggolás,lábemelés balra 10x

- sima lábemelések oldalra,állásból bal láb 50x,jobb láb 50x

- Lábemelés 30x

- Fenttartom,kicsiket "rúgok" 50x

- kinyújtóm a lábam,és az alsó lábszáramat feltolom a fenekemig 20x

- majd nyújtott lábemelés 20x

Nyújtás...

- oldalra emelem a lábam 30x

-oldalra rugózás 50x

Hidat is szoktam csinálni alkalmanként


Túl keveset csinálok belőlük!????

Mi lehet a baj?

Valami jó tornát esetleg tudtok ajánlani,linkelni??

16/L

176 cm,65 kg



2014. máj. 25. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. máj. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen gyakran csinálod ezeket a gyakorlatokat?

Ha túl gyakran, akkor nem hagysz elég időt az izomnak a regenerálódásra. Meg érdemesebb inkább sorozatokat csinálni. 4x 20-40 pl.


Annyi ötletem van, hogy pl beszerezhetsz lábsúlyt, azzal nehezítve a gyakorlatokat. Esetleg az összes guggoláshoz használhatnál súlyt, vagy kombinálhatnád a guggolások fajtáit, pl bolgár guggolás, csinálhatsz sétáló kitörést. (olyan izomlázam van tőle, pedig akkor épp csak egy 5kg-os tárcsát vettem magamhoz. 4x 22db)


Persze a kaja is fontos, sok fehérjét kell enni,és szénhidrátra is szükség van.


Vagy próbálkozhatsz szerintem Péntek Enikő popsis videóival. Annak a csajnak olyan teste van, hogy én bármit elhinnék neki.:D

Egyébként meg ne keseredj el, a feneket a legnehezebb formálni sajnos.:)

2014. máj. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Esetleg mint csípőemelést, gyakorlatot tudom ajánlani. Az is jó, ha súllyal csinálod. Ráteszed a csípődre, és úgy.

3x50 és garantáltan érezni fogod.:)

2014. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2014. máj. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,aranyosak vagytok!!!! =)
2014. máj. 25. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!