Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak nekem vannak paraszt...

Csak nekem vannak paraszt ismerőseim, vagy a ti fogyásotokhoz is negatívan álltak?

Figyelt kérdés

162-3 centi vagyok, most 70 kiló (cél nyár végére az 55), de voltam kicsivel 90 felett is.


Nos, a legtöbb ismerősöm és családtagom undorítóan áll hozzám.

Ha otthon eszek este (igen szoktam, van hogy szar kajákat is, mert én alapvetően este kívánom a kaját, és akkor későn eszek, viszont másnap meg akkor sokáig nem), akkor elkezd basztatni hogy ' ne egyél', 'megint olyan kövér leszel mint egy disznó' (most attól még szarul esik ez h kicsit lefogytam..), vagy ha eszek édességet néha vagy kétszer szedek ebédnél (2 kicsi adagot) akkor is lecsesz hogy ne egyek.. Azt hozzáteszem, hogy anyum is túlsúlyos.



A suliban 2-3 tanár mindig megjegyzéseket tesz a súlyomra lehetőleg az osztály előtt (pedig ezelőtt sose) vagy az osztálytársaimtól kérdezik, hogy amúgy eszek-e meg ilyenek. Ezek nekem rohadt megalázóak, volt, hogy sírtam is miatta a mosdóban mert már nem tudtam mit csinálni.. És a legrosszabb, hogy a tanáriban is ezek a legnagyobb problémáik (ez egyik tanér mondta anyunak), szóval aki nem velem foglalkozna, az ettől a 2-3 is ezt hallja... Most ez miért jó nekik?

1-2 haverom sokszor mondja, hogy jaaaaaaaj de csúnya vagy ma, bár gondolom nem gondolják komolyan, ugyanis utána megsimogatják a fejem vagy megölelnek.. A lány osztálytársaim meg non-stop azt nézik, hogy mit eszek, ha keveset, akkor pedig megkérdezik, hogy 'ennyi volt' meg hogy 'vigyázz, nehogy megártson'. Sokszor inkább nem is eszek a suliban, csak ha 3-fél 4 fele hazaértem..


Csak nekem vannak ilyen ismerőseim, vagy ez nálatok is így ment? Lehet ezekkel valamit csinálni?


2014. jún. 3. 19:24
 1/3 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Ez olyan érdekes. Középsulis koromban jelentős súlyfelesleg volt rajtam. 20-30 kiló, az idő múlásával talán egyre több. Öltözni is elég szarul öltöztem. Annyira sok basztatást mégsem kaptam. Illetve, ha kaptam lepergett. A tanárok meg nem tudom milyen jogon basztatnak, igazából az nem megoldás. Ha már kritizál, akkor ne szemét legyen, hanem építő kritikát tegyen.


Mondjuk én férfi vagyok, tehát nem annyira érzelmi lény, mint egy nő :)

2014. jún. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Neked vannak bunkó ismerőseid. Ahelyett, hogy biztatnának, hiszen fogysz... Szegény, az nem állapot, hogy inkább nem eszel :( Jó lenne, ha nagy ívben tennél az ilyenekre, az életben bele fogsz futni ilyen emberekbe (én is belefutok, épp csak nem táplálkozás kapcsán), s igen jó, ha tudsz nem foglalkozni velük...
2014. jún. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Velem az volt, hogy mikor duci voltam az volt a gond, amikor lefogytam meg az. Bár engem az osztálytársaim, a tanárok sosem bántottak, inkább a családom. Anyukámtól hallgattam leginkább, hogy milyen kövér és csúnya vagyok, amikor meg lefogytam, hogy undorítóan sovány vagyok, rossz rám nézni. Ezzel jól haza is vágta az önbizalmamat egyébként.


De bocsi, hogy ezt leírtam, ne foglalkozz velük. Aki azt mondja, hogy jaj, de csúnya vagy, aztán megölel, biztos nem gondolja komolyan, mi barátokkal szoktuk azt csinálni. Az viszont nem megoldás, hogy napközben nem eszel semmit. Egyél a suliban is és ne foglalkozz velük. Motiváljon az, hogy le fogsz fogyni, csinos leszel. Mindig lesznek olyanok, akik kritizálnak, de megadnak próbálj megfelelni. Amúgy is nemsoká nyári szünet és akkor nem kell hallgatnod az tanárok és osztálytársak bedszólásait. Sok sikert!

2014. jún. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!