Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel vihetnék be napi 180 g...

Mivel vihetnék be napi 180 g fehérjét, ha nem akarok egész nap csirkét enni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 8. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:

ehhez tudod, mennyi csirkét kellene megenned? Nem 180 grammot, csak szólok, kb. egy kilót.


fehérjeporral, turmixxal egyébként.

2014. jún. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

600 g csirkemell és 4 tojás az 180 g

vagy 400 g csirkemell 2 tojás és két turmix kb az is

halat is ehetsz ha szereted. Itt megtalálod az értékeket.

[link]

2014. jún. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocs hogy visszakérdezek, de mire kell 180g fehérje? Biztos szükséged van annyira?

Különben jól írták, fehérjeporok, húsból még a pulyka is jó ha csak a csirkét unod, illetve a tojás, ha közben nagyon figyelni akarsz a kalóriákra, akkor csak a fehérje (de NEM nyersen)...

A sárgarépas meg pl. a brokkoli is jó fehérjeforrás lehet, ha nem is teljesértékűek...

2014. jún. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért kell ennyi, mert nagy a súlyom, amiből éppen fogyni próbálok. Minden nap sem akarok húst enni. Babban van fehérje? Fehérjeporból melyik jó, ami nem igazán izomnövelő?
2014. jún. 8. 19:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Önmgában - edzés nélkül - egyik fehérjepor se izomnövelő.

Ha fogyni szeretnél akkor az alapján válassz, hogy ne legyen benne sok a szénhidrát. Edzés után, izomnövelési/megtartási céllal szokás gyors felszívódású fehérjét bevinni, de ha ez nem szempont akkor az is mindegy, sőt akkor jobban jársz valami lassúval, az hosszabb ideig visszavesz az éhségérzetből is, pl. kazein készítmények.


A babban is van fehérje, persze, nem is kevés, de azért szénhidrát is :)


Az igazat megvallva általában a legtöbb étel az elkészítés közben válik hízlalóvá...


Azt azért ugye tudod hogy ez a 1-1.5g/testsúlykilogrammos bevitel átlagos testalkatra vonatkozik? A fehérjékre valójában az izomnak van szüksége, így az úgynevezett zsírmentes testtömeggel számolva pontosabb eredményt kapsz, főleg ha arányaiban több a zsírszöveted az átlagoshoz képest. Csak azért lovagolok ezen mert a feleslegesen sok fehérje csak megterheli a veséd + feleslegesen költöd a pénzt annyi fehérjeporra.


Nem akarok nagyon reklámozni, de azért itt egy link olvasnivalónak.


[link]

2014. jún. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szívesen fogadom a tanácsokat, mert fogalmam sincs ezekről a dolgokról. Kb. fél éve keltem fel a fotelból és kezdtem el szinte minden nap edzeni (heti 1 szabadnap). Mondjuk leginkább kardió edzés, néha kis súlyzós. Most épp az insanity 2. heténél tartok.
2014. jún. 8. 19:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Sok sikert hozzá :)

Azért a heti egy pihenőnap kalóriadeficitben elég kevés ám, bár ha fiatal vagy akkor még gyorsan tudnak regenerálódni az izmok.

Mindenesetre mive van intenzív edzés, érdemes edzés utánra időzíteni a fehérjeturmixot, és akkor valami gyorsat, pl. tejsavófehérjét. A neten rengetegfajtát találsz, arról meg hogy melyik a legjobb itt a gyakorikérdéseken is találsz rengeteg vitát. Nyilván érdemes mérlegelni a fehérje/szénhidrát arányt, hogy miből származik a fehérjetartalma, illetve hogy mennyibe kerül. ( nem akarok konkrét terméket reklámozni, mert csak jön a flame hogy ki szerint melyik a legjobb )

A másik hogy edzés utánra érdemes időzíteni a napi szénhidrát adag nagy részét, mert olyankor az az izmokból elhasznált energiát tölti vissza, és kevésbé raktározódik ( ez is segíti az izmok megtartását, mert ha nincs elég szénhidrát, akkor a fehérjét is vígan elégeti a szervezet, ahelyett hogy az izmokat regenerálná vele ).

2014. jún. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom a 30 fiatalnak szamit-e?!:))

Markat ugyis hiaba mondanal szerintem, mert kulfoldon elek, itt lehet, hogy nincsenek is azok. Csak multkor elmelaztam a boltban, hogy valamelyikre lean van irva, masik mas. Ugyhogy nem igazan tudom melyik lenne a jo. Mondjuk most nem is tudnam megfizetni, ezert probalnam etellel bevinni. De olyan nehez megtalalni a helyes egyensulyt a feherje, ch es zsir bevitele kozott.

2014. jún. 8. 23:02
 9/9 anonim ***** válasza:

A 30 az még jó! :) De azért lehet hogy egy második nap pl. a hét közepén nem ártana, meglepő milyen sokan követik el azt a hibát, hogy túl sokat edzenek...

A dobozra írt hangzatos neveket meg inkább ne is olvasd, az marketing!

Az összetételt érdemes megnézni, hány kcal, mennyi a fehérje, mennyi a szénhidrát. Ami olcsó abban jó eséllyel van szójafehérje is, amivel kapcsolatban enyhén szólva megoszlanak a vélemények. A builderen amit linkeltem nem szoktak hülyeségeket írni, olvasgasd szerintem, sokat foglalkoznak a tápkiegekkel. Ja és persze ha fogyókúrás ( vagy ahogy inkább szebb: szálkásító ) diétát tartasz akkor multivitamin is legyen, az is van olyan fontos mint a fehérje, sőt.

2014. jún. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!