Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek a kislányom anorexiás?

Mit tegyek a kislányom anorexiás?

Figyelt kérdés

144cm 20,5 kg 12 éves.Azt mondja dagadt és amint szó esik az evésről elkapja a hányinger...1 hónapot töltöttünk korházban a kiszáradás szélén nem eszik semmit szinte.Ezen változtatni nem akar.Kész idegroncs.járni sincs ereje.Már fordultunk orvoshoz,de semmi

(S kérem csak az válaszoljon aki segíteni akar ne más

41/N

(



2014. máj. 1. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Az orvos mellett pszchológust is keressetek.
2014. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia,


Érdemes lenne a lelki okok közt kutakodni. Érte e esetleg valami trauma, családi gondok, suli, stb?


Én ismertem egy anorexiás lányt, és ő azért nem evett, hogy ezzel "büntesse" a szüleit, mert azok keveset foglalkoztak vele.

Hónapokig bent volt szerencsétlen a neurológián, nem sűrűn jártak hozzá a szülei.

Sok türelemmel, szeretettel és orvosi felügyelet mellett megoldható a probléma, úgy gondolom.


Minden jót!

2014. máj. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg, hogy melyik híresség alakjt tartja csinosnak, kire szeretne hasonlítani. Aztán tedd a lányod fotóját a híresség képe mellé. Mondd meg neki, hogy ennie kell, ha így akar kinézni.
2014. máj. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

utolsó válaszoló valószínűleg nem ismer anorexiást.

ők nem akarnak hasonlítani másra.

legfeljebb ködösítésből mond ilyet 1-2.

a mély depresszió egy formája és ahogy rosszkislány írta egy családon belüli kemény játszma,főleg fiatal betegeknél.

ezt a játszmát és a kiváltóját kell az orvosnak megkeresni,feloldani majd megszüntetni.

ahogyan a súlyos depresszióját is kezeltetni érdemes,úgyhogy kórházba kellene utalni.

addig is vegyél egy volumass 35 táplálék kiegészítőt és napi 2-3 alkalommal 3dl vízben keverd el egy adagoló kanállal tegyél bele.

vízzel könnyen iható.

vegyél mellé 1000mg-os c vitamint,ebből egyen meg naponta legalább 2000mg-t.

omega 3at,ebből mehet napi 4-6 kapszula.

és d vitamint.

a scitec boltban megveheted egyben.

2014. máj. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én se úgy gondoltam, hogy azért nem akar enni, mert valakire hasonlítani akar. Hanem ettől függetlenül mindenkinek van olyan híresség, aki szimpi neki valamiért, külsőleg és belsőleg is. Szóval egy példaképet kell neki találni. És akkor talán elkezd enni, hogy hasonlítson a példaképéhez, de elkezdhet egy olyan hobbit is az evésen túl, amit a példakép is csinál.
2014. máj. 2. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy lehetne egy kis állata, kutya pl. így ha szeretne vele játszani, sétálni, ennie kell, hogy megerősödjön.
2014. máj. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 4 évig voltam anorexiás, ma 18 éves vagyok és egészséges.. Az a baj, hogy amíg kényszerítik arra, hogy egyen addig már csak dacból sem fog enni.. Vagy ha súlykontrollra jár, akkor meg azért nem fog enni.. Ezek ilyen anorexiás gondolkodás módok.. Nem tud neki olyat mondani, amire azt mondaná a kislány, hogy igazad van anyu/pszichiáter..stb.. Tényleg olyan, mint a homok, akarna segíteni az ember, de nem tud.. És tudom, hogy ez a legnehezebb, főleg egy szülőnek..

A lánykának önmagának kell rájönnie, hogy ez nem jó.. Egyszer amikor kórházban feküdtem kiszáradással volt egy másik anorexiás lány is ott, aki 15éves volt, magas és alig 30kiló.. Őt már nemigen tudták megmenteni, pedig megakart gyógyulni, de hiába evett akkor is fogyott.. Én meg rájöttem, hogy nem akarok meghalni és nem akarom így leélni az életem.. nekem ez is segített a lányodnak is meg kell találni azt ami megváltoztatja a nézőpontját.

Ami biztos hogy nem segít: Veszekedés, ha leültetik tömni és folyton azt figyelik, ha mindig ez a téma (ugyanis az anorexiások napi 24órában erre gondolnak, inkább el kéne terelni a figyelmét... Sokat segít az ha látja, hogy mit veszt az anorexiával, és össze kell hasonlítani, hogy megéri e...

De ez az egész nagyon nehéz ügy és lehetetlennek tűnik a gyógyulás.. De mindezek ellenére mégis sikerülhet!! Tényleg, sokat beszélgetek anorexiás lányokkal és segíteni próbálok nekik és valóban látom a változást! Már csak azzal is sokat tud segíteni, hogy megérti, nem erőlteti rá azt a plusz minimum 15kilót.. Persze tartja az álláspontját ez fontos!

És ne okolja magát, mert nem az ön hibája! Erre hajlam is kell, állítólag agyban is kimutatható..

Kitartást!!

2014. máj. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!