Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Volt evészavarosok/gyógyulófél...

Volt evészavarosok/gyógyulófélben lévők, ti hogyan birkóztatok meg ezzel az egésszel? (leírásban a történetem)

Figyelt kérdés

A jelenlegi állapotom egyáltalán nem súlyos (167 cm, 44-46 kg, 19 éves vagyok), viszont fejben már nagyon nem vagyok rendben. Állandóan az evésen és a fogyáson gondolkozom, előre megtervezem az összes étkezésemet, egész nap azt várom, hogy ehessek valamit, mindent lányt alaposan megnézek és azon filózom, hogy vékonyabb lehet-e nálam, stb.

Általában úgy néz ki, hogy 5-6 napig sanyargatom magam, azután pedig elszabadul a pokol és 1-2 napig folyamatosan zabálok (ezért is a súlyingadozás). Amikor anyukám valami finomat főz/süt, akkor teljesen bekattanok, őrjöngök magamban, legszívesebben kidobnám az ételt, amikor pedig látom a családomat amint ezt a sok finomságot fogyasszák, szinte gyűlölöm őket és legszívesebben a fejükhöz vágnék mindenféle rondaságot és az arcukba nyomnám az ételt.

Valahogy szeretnék visszarázódni a normális kerékvágásba, hiszen fokozatosan romlik a családommal való viszonyom az őrültségem miatt, állandóan lehangolt és ingerült vagyok, egész nap kalóriákat nézegetek stbstb. De úgy érzem, hogy nem tudnék nromálisan enni, vagy az önkínzás vagy a zabálás.

Most kb 400-500 kcalt eszek egy nap folyamán (ez gyümölcsök és zöldségek nélkül, azokkal kb 800-900 is van), sosem volt még olyan napom, hogy nem ettem volna semmit, nem is szeretnék ilyet. Amikor bekattanok, szerintem kb 5000-6000 kcalt is megeszek (utána hashajtózni szoktam, tudom hogy nem fogyaszt de "tisztának" érzem magam tőle. Emellett próbálok biciklizni, de nem mindig van erőm hozzá.

Ami még szerintem érdekes, hogy a zabálós napokon (attól eltekintve hogy egész nap tömöm magamba az ételt és amikor már tele vagyok azt várom, hogy mikor bírok újra enni, hiszen már úgyis elszúrtam a napot) teljesen normális vagyok, tudok rendesen beszélgetni a családommal, enm harapom le a fejüket stb.


Ha beállnék egy kb 1200 kcal-os étrendre, ami alapvetően nem szemét kajából áll, de mondjuk hetente megeszek egy tábla csokit / pár szelet sütit, és emellett mozgok kb napi egy órát, akkor meg tudom tartani a súlyomat, nem fogok visszahízni? (Kb. 56-57 kg voltam mindezek előtt) Elmúlnának így a falásrohamaim? Hogyan győzzem le a csontsoványság iránti beteges vágyamat és hogyan láthatnám magam reálisan? (jelenelg úgy érzem egy bálna vagyok.)


Bocsánat, hogy ennyire hosszú lett, de kétségbe vagyok esve, szeretnék kimászni ebből.


2014. jún. 26. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Pszichológus, ha menne a kilábalás egyedül, már megtetted volna.
2014. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvastam volna. Hogy vagy? Azóta helyrejöttél?
2017. jún. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!