Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sikerülhet még egy kicsit...

Sikerülhet még egy kicsit fogynom?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, 166 cm. Május elején kezdtem el "fogyókúrázni". Tulajdonképpen annyira nem is volt tudatos, és inkább tekinthető koplalásnak (amire nem vagyok büszke, és tudom, hogy helytelen). Akkor 74.5 kg voltam. Pénz hiánya miatt nem tudtam ennivalót csinálni/venni magamnak a suli idejére, ezért csak reggel ettem és délután, amikor hazaértem. Így másfél hónap alatt lement a súlyom 68 kg-ra.

A napközbeni jövés-menés és a tesiórák (minden nap 1) mellé nem mozogtam különösebben semmit. Most, hogy nyáriszünet van, elkezdtem minden nap 1 órát tornázni is, az étrendem ugyan olyan maradt, azt leszámítva, hogy a két étkezés között ettem valami gyümölcsöt (legtöbbször alma, meggy vagy cseresznye). De a fogyás megállt. Olvastam erről szóló cikkeket, és alkalmaztam a tanácsaikat. Állítólag többet kell enni, hogy legyen miből fogyni. Mostmár napi háromszor eszek, ebből az egyik legtöbbször saláta, az egyik pedig mindig gyümölcs, a harmadik általában tojás, tészta, műzli vagy leves, megiszok napi 2 liter vizet (na ez nekem egy nagy szenvedés, eddig jó ha naponta 0,5-1 litert megittam), és folytatom a tornát (100 felülés, 100-100 lábemelés [ez állítólag fenékre lenne jó, de szerintem inkább a lábamat erősíti; ezzel kapcsolatban is várok tanácsokat], 200 térhajlítás [valami pucsítós pózban, állítólag ez is fenékre], 50 törzsemelés, súlyzózok). Beiktattam heti egy "zaba napot" - vagy hogy hívják ezt. Állítólag a szervezetem hozzászokott a koplaláshoz, és ha 1 nap többet eszek, akkor becsamop a szervezetemet, hogy nem kell tartalékolnia a maradék zsírt. Rossz lelkiismerettel csinálom ezt a heti egy napot, mert nagyon félek, hogy visszajönnek a már leadott kilóim.

Viszont így sem akar lejjebb menni a mutató a 68 kg-tól. Kétségbe vagyok esve, szeretnék még legalább 8 kilót fogyni a nyáron, de ha így haladok, félek nem lesz belőle semmi :( Mit csináljak, hogy újból beinduljon a fogyás?

A válaszokat előre is köszönöm :)



2014. jún. 27. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, hasonló cipőben jársz mint én tavaly nyáron:D 168cm magas vagyok, és 95 kg-ról fogytam le nagyjából 14 hónap alatt 61,5-kgra. A koplalás sajnos egyértelműen nem működik hosszú távon, nekem is rá kellett erre jönömm. A heti egy zaba nap helyett próbálj meg rendesen enni minden nap. A napi 3szori étkezés nem rosz, de ha egy tízórait és egy uzsonnát be tudnál iktatni, akkor még jobb lenne! A tornáról annyit, hogy szerintem jó, amit csinálsz, mert minden mozgás használ valamennyi kalóriát, de talán jobb lenne valamilyen zsírégetős, kardió mozgás is, ez lehet pl. bicikli, úszás... de maradjon a súlyzó és a torna, hogy ne lógjon a bőröd! Az ivásról még azt, hogy a 2 liter víz nagyon jó, én is szenvede vele, de valahogy csak megiszom :)) Próbálj meg bele egy kis citromot is csepegtetni, nem azért, mert fogyaszt, hanem mert nem lesz annyira unalmas! :DD Ha így folytatod, bizti meg lesz még az a 8kg. Ha kell valami segítség, nyugodtan írj! :))
2014. jún. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jaj, az lemaradt, hogy 16L :D
2014. jún. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi! :) Húha... 30 kilót fogyni nem kis teljesítmény, én meg itt szenvedek ezzel a kb. 15 kg feleslegemmel. Minden tiszteletem a tiéd :D

Igen, ezt a sokszor keveset evést mindekitől hallom, engem idegesítene, hogy ennyiszer eszek. De természetesen megpróbálom.

Az a helyzet, hogy "félek az emberektől". Szeretek biciklizni, de minden egyes embertől megijedek az utcán, hogy na vajon most mit gondolhat rólam... Pedig ez így leírva tök hülyeség. Tavaly jártam is biciklizni, de idén még nem nagyon voltam. Muszáj leszek kimerészkedni :D Úszni sajnos nem tudok, és nem is lenne rá lehetőségem.

Még egy kérdés, bárkihez: Ha sokat súlyzózok, nem lesz tőle mégvastagabb a karom? Borzalmasan vastag karom van. Először lemegy róla a zsír, és aztán izmosodik, vagy egyszerre? Vagy a kettő nem függ össze?

Várok még válaszokat :)

2014. jún. 27. 18:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Először is, én futni járok, és én is gondoltam ilyeneket, hogy: Te jó ég! Mindenki hülyének néz!/Hogy nézek már ki? stb, de csak gondolj bele, hogy ha te kiteszed a lábad a lakásból sportolni akkor már többet tettél az egészségedért és önmagadért, mint a világ 70%-a. nekem ez bejött4 A karodról meg annyit, hogy most én is nagyon rá vagyok állva a súlyzózásra, mert eléggé megnyúlt a bőrőm, és lógot, de már szépen formásodik, nem tapasztalom, hogy csak még nagyobb lenne! :DD
2014. jún. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valamennyit vastagszik a karod, de ahogy tűnik el a zsír róla, akkor már nem lesz olyan nagy, cserébe formás lesz.


Súlyzózni azért is jó, mert az izmos test több kalóriát emészt fel, mint a nem izmos. :)

2014. jún. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!