Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tegnap egész nap nem ettem...

Tegnap egész nap nem ettem csak anyukám "gyömöszölt" le a torkomon 4 falatot. De már konkrétan hányingerem van az ételtől, amikor tegnap ezt a 4 falatot "ettem" akkor is sírtam közben. Ez miért van?!

Figyelt kérdés
Tegnap este anya a lelkemre kötötte, hogy ma KÖTELEZŐ ennem mert ma nem lesz itthon (dolgozni ment, és apa is) de nem tudok egyszerűen enni..bele nézek a tükörbe és kb. egy 120 kg.os lány néz vissza rám aki alapjáraton 163 cm és 46,8 kg. De elegem van már ebből..már korházba is szerettek volna vinni a szüleim..miért van ez?! És miért van hányingerem a kajátol és miért sírok ha ennem KELL?! 13/L

#Sírok az ételtől
2014. júl. 22. 12:21
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Szerintem keressetek fel szüleiddel egy pszichiátert, ezt most viccen kívül mondom. Nagyon súlyos testképzavarod van és ez később csak rosszabb lesz, ne várjátok meg míg kórházba kerülsz és csövön fogják beléd vezetni a folyékony tápot, mert ez lesz a vég, ha így folytatod. Én elhiszem, hogy nem akarattal csinálod amit csinálsz, erről nem tehetsz, ez egy betegség, ami kezelésre szorul.
2014. júl. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Egészségedre. :)

No, reméljük hogy sikerül kimásznod ebből. Nagyon sok minden az ember fejében dől el, gyakran a saját gondolatainkat kell rendberakni a gyógyuláshoz. Ha mégsem sikerül egyedül, nem szégyen felkeresni az orvost.

2014. júl. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Ezért lehet hülyének fogtok nézni és sokan le fogtok szólni, de én inkabb a szüleimnek félek ezt az egészet elmondani..nincs olyan jó kapcsolatom velük mint a tesóimnak..és ez miatt kisebbség számba vagyok véve a részükről:/:)
2014. júl. 22. 22:09
 24/28 anonim ***** válasza:
Hát ha így van, és nem csak te érzed így, akkor pedig ideje önállóságot tanulnod, megerősödnöd. Azért anyukád biztos aggódik érted, ha próbál rábeszélni az evésre. Ha nem akarod belük megosztani, elmehetsz egyedül is az orvoshoz, ha szükséges. De egy próbát lehet, hogy megér, hogy leülj anyukáddal, és elmondd neki mi a problémád.
2014. júl. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy segítesz:) nagyjából már sejtik gondolom mert azért látják Ők is amikor haza érnek a munkából hogy semmit nem eszek, a tesóim meg ugye egész nap velem vannak szinte..:)
2014. júl. 22. 22:18
 26/28 A kérdező kommentje:
Most mértem meg magam és 46,8 kg voltam ugye tegnap (amit eddig tudtatok) és ma estére lefogytam kereken 46 kg-ra:)
2014. júl. 22. 22:25
 27/28 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, a testsúly 1-2 kg-ot változik egy napon belül, nem fogytál.

Ahányszor eszel, iszol, vagy elmész WC-re, a súlyod mindig változik. Sőt egy kis érdekesség, hogy enélkül is. Hiszen a bőrödön keresztül is távozik vízpára, illetve amikor lélegzel, ott is jön ki vízpára, és az elégetett táplálékból keletkező széndioxidot is kilélegzed, ami akár közel 1 kg is lehet naponta.

A konklúzió: testsúlyt próbálunk azonos körülmények közt mérni, tehát a reggeli WC-zés után, de még mielőtt bármit ennénk vagy innánk. Ekkora sem lesz mindennap pont ugyanannyi, de kevésbé fog szórni az eredmény.

2014. júl. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Szia!

Azt szeretném felajánlani, hogy ha tényleg gyógyulni akarsz (és remélem, hogy így van:) ), nem szeretnéd-e együtt csinálni. Én is kb. hasonló helyzetben vagyok, ami a testképzavarokat illeti, és szintúgy nem akarom elmondani a szüleimnek (higgyék csak azt, hogy a tökéletes gyerek vagyok).

Talán mindkettőnknek jót tenne, ha lenne kire támaszkodni.

Ha érdekel, írj nekem üzenetet.

És minden esetre sok szerencsét a gyógyuláshoz, képes vagy rá! 

15/L

2014. júl. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!