Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diétás ételekben tudnátok...

Diétás ételekben tudnátok adni tanácsot?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Koliban sajnos elhanyagoltam magam és 13 kilót híztam, most sem vagyok annyira kövér de zavar. Elkezdtem diétázni és sportolni. Tudnátok hasznos ételeket, gyümölcsöket akár mit ajánlani, esetleg tapasztalatotokat leírni egy két étellel kapcsolatban? Előre is köszönöm! 18/L

2014. júl. 30. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Zabpehely édesítővel, fahéjjal, esetleg kevés mandulával nagyon jó reggeli, esetleg gyümölcsöt is tehetsz bele.

Barna/jázmin/basmati rizs köretnek csikemellhez/pulykamellhez/halakhoz. Mellé sok zöldség, pl. padlizsán, cukkini, répa grillezve vagy párolva (vagy bármi más amit szeretsz). Esetleg ezeket beteszed egy tepsibe és megsütöd, végtelen számú variációban :) Tetejére reszelhetsz zsírszegény sajtot.

Nyersen saláták, öntetnek balzsamecet (olívaolajat, cukros-joghurtos önteteket ne!)

Nem annyira jó de ehetsz teljes kiőrlésű kenyeret, de figyelj az összetevőkre, amiben van finomított liszt is az nem jó. Fontos, hogy csak minőségi sonkát tegyél rá, ilyen szalámit meg ilyesmit nagyon ne. Sajtból is csak zsírszegényet.

Ezen kívül pl. lecsót, leveseket (ami nem krémleves) el lehet készíteni úgy, hogy jó legyen (tehát olaj nélkül).

Zabpehellyel süthetsz is, pl. pizzát, szinte bármit, ha kisszeműt veszel - gyakorlatilag teljes kiőrlésű lisztként viselkedik (pl. a Kölln kék vagy a Cerbona zabpehely is ilyen).

A gyümölcsökkel az a baj, hogy tartalmaznak cukrot, ami megemeli az inzulinszinted, és éhes leszel tőle. Persze mértékkel mehet, főleg citrusok, bogyós gyümölcsök, alma.

Tejtermékeket kerüld, tejet, joghurtot, mert nem igazán tartalmaznak számunkra hasznos tápanyagot.

Utolsó étkezésnek mehet túró, citromhéjjal, édesítővel, de fontos, hogy nagyon alacsony zsírtartalmút válassz!

És amit még nagyon javasolok (vagy megfogadod, vagy nem) vegyél egy fehérjeport (tejsavófehérje koncentrátum a legjobb, ezt edzés után és este is fogyaszthatod), mert szilárd táplálékból nagyon nehéz megfelelő mennyiségű fehérjét bevinni - főleg ha súlyzós edzést is végzel (remélem). Ezt ihatod magában, ahogy kell, de végső esetben sütni is lehet vele, szinte szénhidrátmentesen - jó recepteket lehet találni a neten, keress rá.

Remélem segítettem, bár gondolom inkább konkrét receptet vártál, de azért remélem hasznos ez így is. :)

2014. júl. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia.. köszi szépen, tényleg segítettél :)
2014. júl. 31. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!