Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Visszahízok majd, ha abbahagyo...

Visszahízok majd, ha abbahagyom a szoptatást vagy éppen hogy akkor fog jobban megindulni a fogyás?

Figyelt kérdés

Én abba a csoportba tartozom, akinek attól, hogy szoptat nem ment le 1 kg sem a másfél év alatt, ezért életmódot váltottam és most sokkal jobb, fogytam is valamennyit (de csak nagyon lassan fogyok, gondolom, hogy a szoptatás miatt van). Persze nem csinálok szoptatás alatt fogyókúrát, ez csak egészségesebb így. Csak az étkezési szokásaimon változtattam, de nagyon drasztikusan olyan értelemben, hogy nagyon egészségesen táplálkozom és naponta 5-6-szor eszem keveseket. Nem éhezem, kb. 1200-1500 kcal körül szoktam enni. Szerintetek ha abbahagyom a szoptatást és fenntartom ezt az étkezési szokást, fogok hízni? Mert a szoptatásról azt mondják, hogy az kb. 500 kalóriát éget el naponta. Ha cukrosakat alapból nem eszem, iszom, tényleg csak tápláló, egészséges kajákat eszem, akkor is fogok hízni, ha ez az 500 kalóriavesztés kiesik?


Arra gondoltam, hogy nem azért ilyen nehéz fogynom, mert a testem most visszatartja a zsírt a szoptatás miatt? Tehát a szoptatás után könnyebben vagy nehezebben fogok tudni fogyni?


2010. jan. 11. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a szoptatás alatt híztam meg, de nagyon többet híztam mint a várandóság alatt. Utána lement persze tornával.
2010. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én arra vagyok kíváncsi, hogyha mindent ugyanígy eszek, ahogy most (tehát a lehető legegészségesebben táplálkozom), akkor fogok-e fogyni vagy éppen, hogy hízni fogok szoptatás után? Most a mozgás részét hagyjuk ki, mert csak arra vagyok kíváncsi, hogy ez a fajta táplálkozás és a szoptatás abbahagyása hogy hat egymásra. Mert attól félek, hogy a szervezetem hozzászokik ehhez az x kcalhoz és ebből lejön elvileg vagy 500 kcal. Ha vége a szoptatásnak, akkor már nem fog lejönni belőle ez, tehát még hízni is fogok?
2010. jan. 11. 16:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Szülés után nádszálvékony voltam pár hétig. Utána a szoptatás alatt meghíztam, és kőkemény tornával megy csak le, és nagyon lassan.
2010. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Figyelj én cukorbeteg vagyok. Naponta ötször étkezem és keveset. A mértékkel történő kalóriabevitel mindenkinél csak jót eredményez. Nincs jojó effektus. Nekem a szomszédasszonyom 80 kiló volt, irigyelt, hogy én csak 58 vagyok. Mondtam neki hogyan étkezzen, tehát úgy mint én. Fél év alatt ledobott 20 kilót.
2010. jan. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én a szoptatás alatt nem híztam és nem is fogytam. Van valakinek a kalóriázással tapasztalata?
2010. jan. 11. 16:50
 6/8 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy nincs jojo effektus abban az esetben, de ha valaki x kalóriát dolgozott le eddig, akkor ha az a kalóriaveszteség megszűnik, akkor nem fog felszedni magára? Vagy éppen, hogy majd hagyja a zsírt lebontani a szervezetem a szoptatás után?
2010. jan. 11. 16:52
 7/8 anonim ***** válasza:
anyukám pont 1 fél éve szült, és előtte is nagyon sok gondja volt a súlyával (160 cm-80-90 kg), a terhesség miatt még erre pluszban felszedett vagy 10et. amikor megszületett a tesóm, akkor volt 85 körül, most h szoptatja őt egy fél éve (és nem eszik se többet se kevesebbet mint eddig) lement 70 kiló alá :)
2010. jan. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az tök jó, de ahogy már mondtam, ez egyénenként változó. Én nem fogytam a szoptatás alatt. Van, aki tud, van, aki nem.
2010. jan. 12. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!