Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rosszul csinálom? Ez egészsége...

Rosszul csinálom? Ez egészséges étrend?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok 160 cm /55 kg fogyni szeretnék 3 kg-ot.

Egy napi étrendem:

reggeli:puffasztott rizsszelet(4 szelet) + medve sajt(2 db)

tízórai: nem mindig szoktam , ez baj lenne?

ebéd: csirkemell + saláta light majonézzel

uzsonna: natúr joghurt

vacsora: gyümölcssalátát lehet estére? mert sokan írták hogy a sok cukor miatt nem ajánlott . Ha nem akkor a b lehetőség : pirítós (teljes kiőrlésű toast kenyérből) 2 db magában



2014. aug. 14. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon fiatal vagy, három kg-ot egy hét alatt könnyedén leadsz, ha sportolsz. Egyáltalán nem vagy kövér, az 55 kg belefér, persze a 3 kg meglátszana. Én nem vagyok fogyókúra párti, a legtöbbször semmit nem ér, a másik pedig, hogy mint a te esetedben is, nem egészséges, ahogy csinálod. Az ömlesztett sajtokban sok zsír van és ömlesztősó (helyette mozzarella inkább, mondjuk light). A majonéz zsíros szintén. Sok fehérje, amit eszel. A gyümölcsöt bár túlzásba lehet vinni, de azért nem az a jellemző. Most sokféle friss gyümölcs van, ki kell használni. Fiatal vagy, kell a jó minőségű, értékes táplálék, fejlődésben vagy még mindig. A te korodban főleg csak egészségügyi okból érdemes és szabad fogyókúrázni. Egyszóval: inkább sportolj.
2014. aug. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Reggelire teljes kiőrlésű pirítós, körözött, sonka, sovány sajt, zöldségek

tízórai gyümölcs

ebédre nem kell majonéz

uzsonna joghurt

vacsora 2 tojásos zöldséges rántotta

2014. aug. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a minimális majonéz nem oszt nem szoroz, amennyiben csak keveset nyomsz rá.


Medve sajt finom, de helyette mehetne inkább sonka, túró, zöldséggel.

Amúgy ez elég kevés kaja, nem lehet túl sok kalória sem.

Lehet, hogy inkább a mozgás részére kellene koncentrálni.

2014. aug. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vegyük akkor sorra.

Reggelire puffasztott rizs, hát jó, felőlem. Bár én inkább azt mondanám, hogy egyél rozs vagy tk. kenyeret, de a pufi rizs is belefér. A 2 medve sajt szerintem nem oké. Inkább sonka, paprika, paradicsom. Esetleg egy sajt.

Tízórai: igen baj. Az egyenletes tápanyagbevitelhez hozzátartozik a tízórai. Segít abban, hogy ne essen le a vércukorszint, ne legyél nagyon éhes ebédre és ne egyél majd egyszerre túl sokat. Ilyenkor lehet enni egy kis gyümölcsöt, olajos magvakat (sótlant!).

Az ebéd jó, bár egyhangú. Remélem nem minden nap ezt eszed. A csirkemell jó, főleg, ha nem sok olajban sütöd. A saláta is jó, bár néha majonéz nélkül is készíthetnéd, hogy változatosabb legyen. Meg néha mehet a csirkemellhez barna rizs is, párolt zöldség is köretként, hiszen az egészséges étrend változatos is.

Az uzsonna oké, azzal végül is nincs gond.

Vacsorára felejtsd el a gyümölcsöt, valóban nem jó. Nemcsak a gyümölcscukor miatt, hanem azért is, mert nehezebben emészti meg a szervezet. Ilyenkor inkább tojást, túrót, zöldségeket, halat, husit egyél. A szénhjidrát (toast kenyér) megint nem a legjobb vacsira.

2014. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor beírok én is, fő a változatosság!

Valószínűleg kevés a fehérje, nem hiszem, hogy sok csirkemellet ennél, bár ki tudja.

A zsír kicsit kevésnek tűnik, a testnek nagy szüksége van rá, hormonok, miegymás. 2 medve sajtban és a light majonézben vajmi kevés van.

Én sem támogatom a szénhidrátot estére, inkább pl. tojást zöldséggel.

A tízórai hiánya nem baj, ha nem vagy éhes. Bár elnézve a reggelidet, az nem valami laktató, kérdés, mikor ebédelsz... Bezzeg az uzsonna senkit sem zavar azzal a nem létező tápanyagtartalommal, a joghurtban egyik makrotápanyag sem képviselteti magát különösebben, úgyhogy kalóriát se igen ad (gondolom, abból is keveset eszel).


De 3 kiló tényleg hamar lemehet, szerintem menj rá a mozgásra és ne egyél túl keveset :) A szénhidrátot csökkentheted, a zsírtól nem kell félni, persze van, aki sokkal többet igényel, mint egy másik ember. Hallgass a testedre, ne erőltess semmit, ha nagyon ellenkezik.

2014. aug. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm. Sokat segített! :) Próbálom betartani , de nem ígérem. Remélem hamar lemegy az a 3 kg
2014. aug. 16. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!