Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 15 éves fiu vagyok,10 kilot...

15 éves fiu vagyok,10 kilot fogytam, napi szinten hasazok otthon mellette rendszeresen kondizok, a baj az hogy amit lefogytam a hasamrol ott picit log a bőr, ezzel mit csináljak hogy lehetne eltüntetni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 23:13
 1/6 anonim válasza:

Túl sokat nem érdemes vele csinálni, a nőknél is gyakran előfordul terhesség után, gondolom a tied nem olyan nagy mértékű.


Azt megteheted, hogy Herbáriában, vagy gyógynövényszaküzletben veszel csalánteát és főzöl jó erőset, amivel bekened magad, ha megszárad, akkor megint.

Közben kicsit masszírozod. Amíg van nap, napoztathatod is egy kicsit.

Este éjszakai bőrregeneráló krémmel is bekened.


A csalánteából ihatsz is, jó immunerősítő.


Semmi extra, egy bögrébe két evőkanálnyit a szárított csalánból, amely már nem csíp.

Forró vizet rá, aztán öt percig állni hagyod, majd leszűröd.


Ha esetleg irritál, akkor hagyd abba a csalánozást.


A kondi mellé kocogj is, és a mellkasi légzést egészítsd ki hasi légzéssel.


Ez minden, amit tehetsz, egy idő múlva elmúlik.

2014. aug. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszi :)
2014. aug. 19. 22:17
 3/6 anonim válasza:

Szivesen.


Annyit még hozzátennék, hogy ha súlyproblémáid vannak, vagy voltak, akkor a futás az tényleg príma dolog lehet számodra. (Meg mindenkinek)

Azt vedd figyelembe, hogy az edzéseken minden sportoló fut is. Úsztam is, eveztem is, sőt egy időben vízipólóztam, de futni mindig kellett, nem is keveset, mondjuk bemelegítésnek körbefutottuk a Margitszigetet.

Ha megfigyelted, a lassabb tempójú hosszútávfutók soványak és szívós izmaik vannak, a rövidtávfutók meg kemény izompacsirták, pedig nem is gyúrnak, mégis mokányak.

Ezért néha sprintelj is egy kicsit, ötven, száz métert, vagy egy utcasaroknyit, amennyit bírsz. Teljes erőből, minden izmodat megmozgatja.

A futáshoz nem sok minden kell, egy kényelmes cipő, jó zokni, meg kedv hozzá.

Először én is utáltam, de aztán megszereti az ember, ha már bírja is. Ahová csak tudtam, kocogva mentem, egy idő után ki sem melegedsz, van olyan tempó és élvezet csinálni.

Nekem keserves most már, mert régebben volt motorbalesetem, akkor megműtötték a térdem, aztán sokáig nem volt vele baj, de most fáj, ha futok vele, kezd tropára menni és nagyon hiányzik a futás, sajnos nem csinálhatom.

Neked ellenben jó szívvel ajánlom. Egyedül is lehet, vagy ha sikerül hozzá társat találnod, úgy még jobb.

Ha rászoksz, soha semmi bajod nem lesz, vagy ha mégis, baleset, vagy járvány, minden sokkal enyhébb lesz, jobban gyógyulsz, erősebb, edzettebb leszel, elkerülnek a lelki nyavalyák és még a súlyoddal sem lesz problémád, meg még a csajok is másképpen néznek majd rád.


A krémekből sok fajta van, jó drágák is akadnak köztük, de nyugodtan nézz ki valami olcsóbb arckrémet, valamilyen általános bőrregeneráló hatásút.

Ha anyukádnak van esetleg szemránckrémje, az jó lehet, de nagyon vékonyan kend, mert kicsi tégelyben van és elég költséges dolog, nehogy megharagudjon rád. (Lehet, hogy az túlzás, a szemránckrém)

Esetleg tanácsot is kérhetsz tőle.

Nekem a volt nejem tudta mi a jó neki, terhesség után eléggé lógott a bőre, amikor a baba megszületik, a nagy has hirtelen leapad, azért. Ügyesen kezelte, sokkal hamarabb elmúlt neki, mint a barátnőjének, akivel együtt szültek és később összejártak. Annyira nem ismerem a krémeket.

A többi az jó, amit írtam, lehet, hogy más praktika is van, de ez ki van próbálva.

Szia

2014. aug. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem , :) amugy edzés elején szoktam futni egy picit :D gondoltam hogy eljárok futni kb heti 2x edzés mellett mert amugy párszor voltam már és tetszett, jól is esett. Még 1x köszönöm a választ ;)
2014. aug. 28. 00:10
 5/6 kizártdolog válasza:

Látom elláttak pár tanáccsal, csak a csalántea miatt írok, mivel 15 éves vagy nem hiszem, hogy nagyon képben lennél a gyógynövényekkel és azok esetleges nem várt, kellemetlen vagy éppen veszélyes mellékhatásaival, ha túlfogyasztod őket vagy nem helyesen készíted el.


A helyzet az, hogy a csalántea nagyon jó, de véletlenül se gondold, hogy minél többet iszol belőle, annál jobb lesz!!! És ez igaz szinte minden gyógynövényre. Egyrészt oda kell figyelni az elkészítésre és a mennyiségre. Itt is érvényesül, hogy túlzásba vinni semmit se jó, de az esetek egy részében a hatóanyaguk miatt kifejezetten veszélyes is lehet. A csalántea a veséket nagyon megterheli, amennyiben a napi adagnál lényegesen többet fogyasztasz rendszeresen.



Egyébként a bőröd vissza fog húzódni, de simán eltarthat hónapokig is. És még örülj, mert fiatal vagy, felnőtteknél, akár 2 évet is igénybe vehet és még akkor sem biztos, hogy teljesen helyre áll!


Szerintem az étrendedre, ha odafigyelsz és megfelelő mennyiségben iszol (nem kell azt sem szélsőségesen sokat), folytatod az edzéseket és pár hónap múlva már rendben lesz a bőröd is.


A hideg-meleg zuhany, a dörzsölés, masszírozás meg bármi, ami a keringést helyileg fokozza, gyorsíthatja a regenerálódást.

2014. aug. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Renben köszönöm :) próbálok persze figyelni az étkezésre is :)
2014. szept. 7. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!