Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha zöldségekkel több szénhidrá...

Ha zöldségekkel több szénhidrátot viszek be egy nap, mint ami kéne, az baj?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ahhoz, hogy fogyni tudjak kevés szénhidrátra van szükség. Alapból én csak zöldségekkel viszem be a szénhidrátot. Emellett csak húst,halat,gombát,tojást eszek. (és ritkán egy kis gyümölcsöt). Az baj, hogy a zöldségekkel túllépem mondjuk az 50-100g-ot?

16/L,59kg,168cm


2014. aug. 23. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Napi 130 g Ch alá nem lenne szabad senkinek sem mennie, ha nem akar megbetegedni.
2014. aug. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A CH az CH ha túlléped, túllépted. Egyszerű a képlet.
2014. aug. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudhatjuk, hogy baj-e. Igazából hajlamos vagyok azt mondani, hogy a zöldség remek dolog, ha abból túlmész, túlmész... De ha egyszer szénhidrátszegény diétára/életmódra adtad a fejed, akkor tartsd be, hacsak nem érzed, hogy a testednek szénhidráthiánya van és elájulsz nélküle...

Rokon lélek, sok ember el se tudja képzelni, hogy valaki sok zöldséget egyen :) Pedig ha az ember arra is alapoz, akkor simán lehet kilószámra enni. A szénhidráttartalmuk pedig, ugye, jelentősen eltér egymástól.


Bevallom, amikor szénhidrátcsökkentéssel fogytam, nem próbáltam ki, milyen, ha a zöldség tartósan nagyon megdobja a szénhidrátbevitelemet... Úgyhogy még a saját esetemben sem tudom, hogy mit okozott volna. Az emberek pedig különböznek, ezt csak megtapasztalni lehet.


Más lenne a helyzet ketogén diétánál, mert akkor a limit túllépése kizökkentene a ketózisból, ami pedig a cél. De Te annál azért több szénhidrátot eszel.


Az első mondatodban megfogalmazott állítás pedig nem igaz. Jóval több szénhidráttal is lehet fogyni, az emberek nem kis része szénhidrátdúsan eszik fogyókúra esetén is. Tudod, modern ember életmódja, táplálékpiramis... El sem tudják képzelni az életet szénhidrátbombák nélkül. Úgy is le szoktak fogyni, kalórialimit kérdése a dolog. A test működése miatt úgy bizonyos szempontból nehezebb, áldozatosabb, én nem bírnám, de akinek kell a sok szénhidrát (akár lelkileg), annak mégis az a jobb és könnyebb.

2014. aug. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!