Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lemondok az evésről. Sikerülhe...

Lemondok az evésről. Sikerülhet a fogyás?

Figyelt kérdés

Mától csak inni fogok, és maximum 80-90%-ban víz alapú zöldségeket/gyümölcsöket eszek(néha)

Emellett edzeni kezdek keményen

Sikerülhet?


Egy tizenéves kétségbe esett kövér lány


2014. aug. 29. 13:46
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Nem, semmiképpen se hanyagold az evést. Ha koplalsz, csak az izmod fog leépülni. Priviben vagy esetleg fbn szívesen segítek néhány tippel, ha szeretnéd. :)

18/L

2014. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

Attól, hogy nem eszel, még nem fogsz hatékonyan lefogyni, csak rosszul leszel. Többet ártasz vele magadnak.

Próbáld lecsökkenteni a szénhidrátbevitelt, kenyérféléket inkább délelőtt egyél, ha lehetséges. Ajánlott a napi ötszöri étkezés, kisebb adagokban. Ezen felül, hogy gyorsítsd az anyagcserét, igyál sok-sok folyadékot (ásványvizet, zöld teát, etc), és tornázz! Vannak fent Youtube-on is nagyon jó kis gyakorlatok hozzá.

2014. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

Sikerülhet lefogynod.

Az hogy egészségügyi problémáid lesznek az egy dolog.

2014. aug. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Koplalsz, ráadásul csak cukorral, mert miért ne, a tinilányok táplálkozástudományi színvonala már csak ilyen. Az izmaid nyilván elkezdenek lebomlani, mert kénytelenek vele. A test megteszi, ami tőle telik, s lelassítja az anyagcserét.

Keményen edzel, amitől megnő a fehérjeigény, de a bevitel közel nulla. Megnő a kalóriadeficit, pedig anélkül is extrém. A test még inkább igyekszik lassítani az anyagcserét (az edzés ellenére, a kemény koplalás trükkös dolog), az izmok pedig még inkább bomlanak, a fehérje- és a nagy kalóriahiány együttes hatására.

Gyümölcsmennyiségtől függően valószínűleg néha ketózisba kerülhetsz, ami a zsírbontást segíti, máskor a sok cukor miatt pont nem, de ezt nem tudom, valaki egyszer leírhatná, mennyi milyen gyümölcs mit okoz az inzulin körül (a gyümölcsben fruktóz és glükóz is van, az előbbi nem hat az inzulinra, viszont legalább az izmok se tudják direkt felvenni...)


De hogy az izmaid nagy erőkkel bomlani kezdenek, az biztos. Ha kevés izmod van, ez persze kisebb problémát okoz.

Ja és legalább azért nem bomlanak majd (annyira) az izmaid, hogy glükózzá alakuljanak, hisz lesz némi gyümölcs. Csak a többi ok miatt.


De ha súlyból akarsz fogyni, akkor inkább fehérjét egyél, így inkább zsírt vesztesz, mint izmot, viszont leürülnek a glikogénraktáraid a megkötött vízzel együtt. Engem nem hat meg, ha -2 kilót látok ilyenkor, mert tudom, hogy az nem zsír, de aki izmot akar bomlasztani, annak talán ez is jó.


Nem akartam negatív lenni Feléd, kérdező, én se voltam topon táplálkozással kapcsolatban tiniként, de ez a gyümölccsel koplalás annyira buta ötlet.

Lefogyni amúgyis hosszú idő, nem fogod bírni csak pici gyümölccsel és zöldséggel, ami jó, mert egy csomó tápanyagot megfosztasz a testedtől a koplalással...

2014. aug. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hány centi, hány kiló az a "kövér"?
2014. aug. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nagyon sok.. 163/54-55kg
2014. aug. 29. 14:55
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugye te most szórakozol velünk? Ha netalán mégse, akkor szeptember első hetében irány az iskolapszichológus.
2014. aug. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én ugyanígy kezdtem. Anorexiás voltam. Hidd el, nem jó dolog az. 15/L
2014. aug. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Troll -.-
2014. aug. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok "troll" ;-)


Egyébként is, a doktornő akihez szoktam járni(asztmás voltam, de már csak kontrollra járok), az is mondta, hogy fogyjak le, mert ez tül sok.

2014. aug. 29. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!