Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki ismer módszert ilyen...

Valaki ismer módszert ilyen típusú fogyásra? (info lent) (nagyon sokat jelentene)

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és 110 Kg eddig nem foglalkoztam a sulyommal de most 9. osztályos vagyok ész szeretnék beleilleni a társaságba. Nem szeretnék egy hónap alatt 20 kg-t fogyni de olyan havi 5-8-at igen. Tudom nagyon hülye vagyok :( hogy nem kezdtem el hamarabb :/

2014. szept. 10. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

No igen, észbe kaphattál volna hamarabb, de még mindig lehetsz csinos felnőtt :)

Havi 5 kg mínusz is már-már túl szép (nekem a töredéke is, nehezen fogyok), mondjuk ennyi feleslegnél az elején még jogos elvárás, hogy tempósan menjen. Mindenesetre megy, ahogy megy, muszáj türelmesnek lenned. Mivel évekig önsanyargatni elég necces, bár röviden sincs értelme, életmódváltást ajánlok. Lehet drasztikusan, hirtelen vagy fokozatosan. Nézd meg, milyen az étkezésed, mik vele a problémák s melyeken tudsz viszonylag könnyen változtatni. Milliószor leírjuk, mit kell kerülni, cukros üdítők s egyéb cukros dolgok is, a fehér kenyér minimum, de kenyérre sincs szükség, ha meg tudod oldani, a szénhidrátcsökkentés valószínűleg a Te esetedben is jó ötlet, én elhagynám a tejet, nagy fehérjetartalma nincs, a tejcukor pedig nem a barátod... De úgy csináld, hogy bírd. Amit nem tudsz elhagyni, pedig kéne, azt minimalizáld. Sokféleképpen lehet fogyni, a tipikus módszerektől én pl. elő nap falnak mennék, de a sajátommal elvagyok. Úgyhogy nem árt némi kutatómunka és próbálkozás.

A mozgás pedig szintén fontos, persze ekkora súllyal nehogy fuss vagy ugrálj, sétálni és biciklizni bizonyára megy s van egy csomó kímélő gyakorlat, ami azért kegyetlen tud lenni, ha sokáig csinálod (a Pilates jó e téren :D).

2014. szept. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Ezt nem hiszem el. Ez most komoly valódi kérdés.? vagy megint egy kitalált kérdés hogy legyenek reklámok az oldalon. Ha komoly kérdés akkor idáig te hol jártál fejben, amikor 80 kiló voltál nem ugrott be hogy valami nincs rendben.??? :) hogy tudtál idáig eljutni, ez nekem magas hogy valaki ennyire képtelen magára figyelni.


Szálkásító étrend és sport. Meg jó lesz hogyha beszerzel egy szobakerékpárt, ne hogy elkezdj rohangálni mert szétvered a térded.


Az étrend ami neked kell az itt van. De ne azonnal térj át rá hanem fokozatosan, vegyél ki minden szemét kaját az életedből és egészséges kajákkal helyettesíts.

[link]


Edzésnek mehetne a fegyencedzés heti 3x és heti 5x szobabicikli 40-60 perc laza tempóban hogy ne lihegj és a pulzusod 130 alatt maradjon. Ezekkel 30 kilót letudsz adni 8-10 hónap alatt. Nem kell gyorsan fogyni csak szép egyenletesen hogy ne legyen tele a bőröd striák-kal mint a sok gyorsasági fogyózónak aztán utána meg egy életen keresztül ott maradhat.

2014. szept. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 blazeeee ***** válasza:

Szia! Nagyon ismerős helyzet. Én anno 102 kiló voltam ( ez volt a legtöbb ). Szerencsére nem néztem ki annyinak, kb 90-95-nek, mert viszonylag erős izomzatom volt.


Javaslatom: LEGFONTOSABB: OLVASD EL A SÁRGA KAPSZULA c. Könyvet, [link]

Töltsd le, olvasd el. Nem kell beszarni, nem könyv, csak egy használati útmutató fogyáshoz és testépítéshez. Tudom, nem testépítő akarsz lenni, de ki mástól tanulhatnánk "lefogyni" mint a testépítőktől, akik egy verseny előtt 3-4 hét alatt adják le a zsírtömegük közel 100%-át a jobb versenyforma elérése érdekében. Persze ez nem cél most.


1. A legfontosabb nem a mozgás, hanem az étrend.

Nem kell hogy gyümölcsön és zöldségen élj, kib.szott mennyiségű húst fogsz enni. Apám 119 kiló, 1 hete kezdte el a diétáját, eddig rohadt sokat evett, és nem tudja megenni azt a mennyiségű kaját amivel heti 1 kilót tudna leadni kb. Szóval éhezni nem fogsz, sőt!


Ha nagyon sarkítani akarunk akkor napi LEGALÁBB 5 ÉTKEZÉS, de inkább több, pl így:


1. Reggeli: 50g zabpehely 2 deci tejjel + ha gondolod multivitamin ( erősen ajánlom, tesco bolti szar, tápkieg boltból ( pl.: Biotech, scitec ), mert többször annyi hatóanyag töredékébe kerül ).


2. 10 Órai: 100 g csirkemell, 50g rizs ( főve kb 125 g )


3. Ebéd: 100g csirkemell, 50g rizs

4. Uzsonna: Ugyanezek, esetleg + alma ha szereted

5. vacsi: Sovány túró ( akár kőrözött ) + 100 g csirkemell


Ezekhez valahol tetszés szerint párolt zöldséget vagy paradicsom / paprika / uborka ajánlott részemről.


És igen, ez közel fél kiló hús!

Ha árba utánaszámolsz valószínűleg olcsóbb mint amit most eszel / a családod eszik.


EDZÉS: Súlyzós edzés ( !!! ) + Aerob edzés

( Nem aerobic, az a 90-es évek népbutításának maradványa )


Ezekről olvashatsz a shop.builder.hu oldalon, és a sárga kapszulában egyaránt.


Kérdezz bátran üzenetben, ha gondolod konkrét étrendet is írok neked, akár 2-t is, és választhatsz / váltogathatod őket tetszés szerint. Mindenkinek nagyon szívesen segítek ebben a témában, esetleg testépítéssel kapcsolatban. Írjatok nyugodtan, 1-2 napon belül válaszolok. Tapasztaltabbakkal eszmecserét szívesen folytatok.

További szép estét!

2014. szept. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért van testépítő, aki nem eszik özön húst vagy ketogénnel szálkásít, mert falnak megy a rengeteg étkezéstől és a rengeteg szénhidrát tömésétől... Az se rossz módszer, ha az ember az a fajta, hogy szereti és bírja. Én pl. sem a húst, sem a zsírkorlátozást nem bírnám semmiképp, egy nap után kaparnám a falat. Ezért kell megtalálni az egyéni módszert, főleg az ilyen "különlegesebb" embereknek :D.

Amúgy a linkelt iromány elején is az derül ki, hogy a szénhidrát, főleg a gyors, nem annyira jó, úgyhogy az extrém levitele sem ok nélkül hat.

2014. szept. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!