Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem írni egészséges...

Tudnátok nekem írni egészséges ételeket, amik nem hízlalnak és gyerekek is ehetik?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen át szeretném alakítani a gyermekeim étkezését, hogy később ne legyenek elhízottak, cukrosak. És addig kellene, míg kicsik, és természetes lesz, ha felnőnek.
2014. szept. 27. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:

sok gyümölcs, zöldség, ásványvíz, gyümölcslevek, kevéssé zsíros ételek, nem kéne túlzásba vinni a szénhidrát bevitelt

kevés édesség, a gyorséttermi kaják kerülése, cukros üdítőitalok kerülése (pl. cola)

Én nagyon fontos, a rendszeres mozgás. Írasd be a gyerekeidet pl valamilyen sportedzésre, ha megteheted, ha nem, akkor mozogj együtt a gyerekeiddel, és ez neked is jót fog tenni. :)

2014. szept. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
bármit ehettek,amit szerettek,ha keveset esztek, akkor semmitől sem híztok el,
2014. szept. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ők a tésztákat szeretik. Ehelyett kellene valami.
2014. szept. 27. 16:24
 4/8 anonim ***** válasza:

sült csirke párolt zöldséggel rizzsel

főzelékek

saláta félék

halak


de neten is rákereshetsz egészséges ételek receptjeire :)

2014. szept. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
még a felsorolásból kihagytam a gombát :)
2014. szept. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lasagne tészta helyett szeletelt cukkinivel és darált zsírhús helyett (sajnos az összes boltban csomagolt szinte az... 30%), darált csirkemellel vagy combbal vagy előtted ledarált sovány sertéssel.


Én régen nagy tésztás voltam, de ez nagyon finom teljesen semleges az íze a cukkininek átveszi a szósz ízét így kb olyan mintha tészta lenne.

2014. szept. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért nehogy minden szénhidrátot kivegyél az étkezéseikből. Nem néztem utána mostanában, csak régebben olvastam valahol, hogy gyerekkorban még tök más szénhidrát/fehérje/zsír arányok ajánlottak, mint a felnőtteknek, több szénhidrát kell nekik. (De ennek azért majd te is olvass utána, biztos, ami biztos.) Szóval elég lenne a tésztát teljes kiőrlésűre cserélni, pékárukat szintén, megszerettetni velük a zabpelyhet például.
2014. szept. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
zabpehely reggelire, reszelt almával, fahéjjal, tejjel
2014. szept. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!