Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódot próbálok váltani....

Életmódot próbálok váltani. Szerintetek még mit kéne máshogy csinálni?

Figyelt kérdés

Sok dolgot máshogy kellene csinálnom, de annyira megszokottá váltak, hogy észre sem veszem, hogy min kéne változtassak. Amiken eddig változtattam:


-heti 2 vagy 3 úszás (munkától függ)

-nem járok már kfc-be és mekibe

-fehér kenyér helyett barnát eszek

-ha szendvicset akarok enni,akkor a kenyeret abonettel helyettesítem

-reggel teljes kiőrlésű zabpelyhet eszek (borzalmas íze van, ezzel még kezdenem kell valamit)

-átváltottam a barna rizsre

-bolti chips helyett itthon nagyon vékony krumplikat benti sütőn kigrillezek és házicsipszet csinálok

-csokik helyett meg diétás vagy paleo sütiket fogok készíteni

-csak vizet vagy cukor nélküli teát/kávét iszok

-több hal, zöldség és hús

-gyümölcsnap(?) 2-3 hetente egyszer lehet tartani fogok egy gyümölcsnapot, de ehhez még kell egy kis motiváció, mert elég nehezen bírom.


Szeretnék fogyni, de meguntam az állandó fogyókúrázást és inkább az étkezésemen és a szokásaimon szeretnék változtatni. Nem jut eszembe, hogy mi az, amit még megváltoztathatnék. Szerintetek ez mennyire lenne hatásos? Ha van még ötletetek, hogy miben lehetne változtatni kérlek írjátok meg!


2014. okt. 1. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Rántott dolgok helyett párolás/grillezés.

Több tojást egyél, reggelire szendvicsbe felvágott helyett is mehet.

Abonett helyett egyél 1-2 szelet teljes kiőrlésű kenyeret vagy süsd te magad, sokkal laktatóbb.

Mindig egyél zöldséget.

Zsíros tejtermékek közül soványat vegyél.

Nasinak mehet túrókrém, zabkeksz, magvak.

Ha valamit nem szeretsz, ne edd meg, próbáld meg a zabot kásának felfőzni, de ha nem ízlik, ne edd meg.

Sütőben készíthetsz, répa és almaszeleteket is.

2014. okt. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha nem bírod a gyümölcsnapot, ne csináld, mire jó az?

A teljes őrlésű zabot nem ismerem, a simát igen, nem szeretem az ízét, úgyhogy nem eszem. Akkor már inkább lenmagot, az is finomabb, főleg kókusszal és dióval, meg se kell főzni. Ja, én a szénhidrátcsökkentés mellett vagyok, a zsírt pedig szeretem. Nyilván Neked úgy kell csinálnod, hogy számodra legyen tartható, élvezetes, hatásos. Viszont ez néha kísérletezéssel jár, nyugodtan próbálkozhatsz különböző irányokban, hogy rájöjj, mi a jó Neked. Nekem pl. az abonett értelmetlen lenne, hisz alig van benne kalória, csak éhes maradnék.

Sok pontod egyébként szimpatikus, a saját készítésű ételek mellett vagyok én is már régóta, sokkal jobb. Sok sikert! :)

2014. okt. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Kfc-t, mekit néha megengedheted magadnak, ott is lehet találni olyat, amit nyugodtan megehetsz :)

Barna kenyérrel vigyázz, a legtöbbjét csak színezik, ha igazán jót akarsz venni, akkor az összetevők listáját olvasd, ha azt látod, hogy teljeskiőrlésű liszt az első a sorban, akkor az jó.

Én a zabpelyhet inkább tízóraira vagy uzsonnára enném, akkor lehet gyümölccsel, joghurttal keverni, úgy finom :)

Csokit is nyugodtan ehetsz mértékkel, ha a magas kakaótartalmúak közül válogatsz. Paleo sütiknél vigyázz arra, hogy néha magas a szénhidrát és kalóriatartalmuk.

Gyümölcsnapot tudtommal egyik "egészséges életmód" irányzat sem preferálja. Túl sok szénhidrát, folyamatosan magasan tartja az inzulin és vércukorszintedet, ami nem jó.


Ami még fontos, hogy naponta legalább 5 ször egyél kisebb adagokra elosztva. Legalább a 3 főétkezésben legyen állati fehérje:) Salátafélék mehetnek dögivel :)

2014. okt. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha nem szereted a zabpelyhet, küldd el nekem postán, én nagyon szeretem :)


Szerintem jól csinálod, kezdeti lépéseknek ezek nagyon jók :) Sok sikert hozzá!

Innen már csak egy lépés a biokaja beszerzése, a zöldgondolkodás és hasonlók! Csak így tovább! :)

2014. okt. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

-heti 2 vagy 3 úszás (munkától függ)

-> keves. Aerob jellegu mozgast csinalj, ellipszistrener, futas, bicikli, heti 4-5 alkalom minimum, alkalmankent 45 perc, de felmehetsz egy orara


-fehér kenyér helyett barnát eszek

-> minek eszel kenyeret?


-átváltottam a barna rizsre

-> felesleges. Amugy is inkabb el kene hagyni.


-bolti chips helyett itthon nagyon vékony krumplikat benti sütőn kigrillezek és házicsipszet csinálok

-> minek? hagyd el.


-csokik helyett meg diétás vagy paleo sütiket fogok készíteni

-> nem kell sutit enni.


-több hal, zöldség és hús

-> koret csak zoldseg legyen, salata, brokkoli.


-gyümölcsnap(?) 2-3 hetente egyszer lehet tartani fogok egy gyümölcsnapot, de ehhez még kell egy kis motiváció, mert elég nehezen bírom.

-> hulyeseg a gyumolcsnap.



Semmi ertelme SZVSZ annak ha az ember atall az "egeszsegesebb" rizsre, kenyerre, sutemenyre, edessegre. Ezeket 1az1ben el lehet es kell is hagyni.

2014. okt. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Utolsó kommentáló, te biztosan nagyon "okos" lehetsz és semmi egészségtelent nem eszel, ezt tartsd is meg, de aki most kezdi és így is változtat sok mindenen annak ez is nagy lépés... Hajrá!
2014. okt. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ez nem okossag kerdese, hanem a celjaide, es az oda vezeto úté.


Attol meg hogy "paleo" sutit eszel, nem fogsz fogyni egy grammot sem, mert a kaloriatartalom a donto, es nem az hogy valami egeszseges vagy sem.


lehet egesz nap zsiroskenyeret tolni es azzal is fogyni, ha a bevitt kaloria kevesebb mint amennyit felhasznalsz.


Az egeszseges kajakkal valo varazslas egyszeru onbecsapas. Ha majd hazi csipszet eszek bolti helyet akkor maris fognyi fogok? Ugyan. Detto ugyanez a barna rizssel meg a tobbivel.


Amikor fogyni akartam, akkor radikalisan atalakitottam a kajalast, es vegeredmenyben ledobtam 16 kilot. Most nem akarok fogyni, nem is veszem annyira komolyan.

2014. okt. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7: Nem logikus, amit írsz. Ha a kalóriadeficit számít (ami kb. igaz, van más tényező, de deficit nélkül nem fogy az ember), akkor nyilván paleo sütikkel is fogy, ha kalóriadeficite van :)

Abban totál igazad van, hogy az egészséges étrend és a fogyás nem áll különösebb korrelációban... Semmilyen életmód nem hoz fogyást, ha nincs kalóriadeficit, ez van.


Viszont a kérdező lépéseket tesz. Oké, tehetne többet, de nem mindenki hagy el minden keményítőt s édességet egyik napról a másikra... Nem is tudom, miért kéne azt tenni, de a legtöbbünk a túl sok korláttól kiakadna és hagyná az egészet a csudába.

Én azt kritizálom, hogy olyat is magra akar erőltetni, amit nem élvez és abszolút semmi értelme sincs. De értékelem a jó irányba tett lépéseket. Én simán elhagytam a gabonát, ráadásul egyik napról a másikra, de ettől még nem felesleges, ha más kisebbeket lép.

2014. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem volt ellentmondas. Annyit irtam hogy pusztan a paleo sutitol nem lesz fogyas HA nincs kaloriadeficit.


Nekem az a tapasztalatom, sajat is mert ismerosi, csaladi korbol is, hogy az apro lepesek nem vezetnek eredmenyre, radikalis valtozast radikalis lepesekkel lehet elerni.


Persze az elhatarozas dicserendo, csak nagyvaloszinuseg szerint nem lesz belole fogyas, aztan a kerdezo kovetkezo kerdese az lesz, hogy "Miert nem tudok fogyni, pedig mindent megtettem"

2014. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én még a napi megfelelő folyadék bevitelt is ide sorolnám. 2-3 litert.
2014. okt. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!