Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnák lefogyni? Extra...

Hogyan tudnák lefogyni? Extra sok kiló

Figyelt kérdés
20 éves fiatal lány vagyok és 125 kg Minden áron le akarok fogyni Kérlek adjatok tanácsot, hogyan? Van egy srác akivel nagyon jóban vagyunk szeretem de a súlyom korlátoz abban, hogy több legyen. Nagyon feszengve érzem éppen ez miatt magam.180 cm vagyok elég magas de nagyon kövér. Bárki aki valami hasznos ötletet tud adni kérem segítsen Hol kezdjem és mire koncentráljak a legjobban? Valaki esetleg velem tart?

2014. okt. 8. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Hajajj, ez rengeteg? Eddig is zavarhatott volna, most komolyan, de hagyjuk ezt, fő, hogy most fogyni akarsz. De ne a fiú miatt tedd, ez már durván egészséget veszélyeztető szint!!!

Ilyen súlyról tipikusan viszonylag könnyű elkezdeni fogyni. Az étrended változtatása az alap, szerintem válts életmódot, mert amivel ilyen zsenge korra ennyit szedtél fel, az tuti nem jó. A mozgást csak óvatosan, futást, ugrálást semmiképp, én kirándulnék, október van, vöröslő lombok, gombák meg minden :)


Most nem érek rá s nincs is kedvem kisregényt írni a táplálkozásról, de rengetegszer leírtuk már az alapokat. Én pedig inkább azt szoktam kiemelni, hogy rengetegféleképpen lehet fogyni még egészségesen is, s alapvető, hogy ne utáld, ne tekintsd önsanyargatásnak, hanem tudd tartani. A szénhidrátcsökkentés sokaknak bejön. Semmiképp ne koplalj.

2014. okt. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia! Én azt ajánlanám neked, hogy legelőször változtass a bevitt tápanyagok minőségén. Cukor, liszt, tészták, rizs stb, mindennek van egészségesebb és kalóriaszegényebb változata. Kérdezz meg egy dietetikust, vagy olvass utána neten ezeknek az egészségesebb alternatíváknak. A mozgással óvatosan, ha most elkezdesz hirtelen futni, kikészülnek az ízületeid. A túrázást, sétálást én is ajánlom, és ha már kezd belejönni a tested a fizikai terhelésbe, akkor válts fokozatosan át nagyobb terhelésre, és nem árt, ha ezt orvosi felügyelet mellett teszed. Napi 2 liter vízre vedd rá magad, nagyon fontos lenne. Nem tudom milyen folyadékot iszol, de igyekezz rászokni a vízre. Minden hülyeséggel szoktak jönni, mindent reklámoznak, de az sajnos tény, hogy a testednek a víz a best, minél lúgosabb, annál jobb. Ez nagggyon tág témakör, oldalakat írhatnék róla, de ha van kérdésed, bátran írj privátban! Sok sikert! :)
2014. okt. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%
Úgy hogy fogod magad és lefogysz.
2014. okt. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szénhidrátszegény étrend (paleó, Norbi, szálkásító diéta, ez mind nagyon hasonló, válaszd azt amelyik neked szimpatikus), persze a kalóriákat is figyelembe véve. Olvasd el a Sárga Kapszulát, netről ingyen letölthető. Sportnak séta, úszás, esetleg kondi, semmiképp se fuss most még. Van rajtad vagy 50kg felesleg, ne legyenek illúzióid, mindet leadni nagyságrendileg egy év.


Ne igyál semmi cukrosat (tejet, kakaót se), nasikat iktasd ki, kenyér, tészta, rizs, krumpli helyett egyél salátát, rántás nélküli főzeléket; és figyelj az adagokra. 1-2 hét alatt megszokja a szervezeted hogy kevesebbet és mást eszel, utána sokkal könnyebb lesz.


Fogyasztó csodaszerekkel ne is foglalkozz, egyik se ér semmit, az olyan "divatdiétákat" is hanyagold mint amilyen pl a 90 napos.

2014. okt. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az hozzátenném a 4. hozzászóló által irtakhoz, hogy ha a sok szénhidrátdúsabb ételt mind salátára cseréled, s ezáltal túl sok kalóriától esel el, akkor emeld a zsírbevitelt. Már ha a fehérje már megfelelően magas szinten van, mert az alapvető (extrém zsíros étrendnél speciel a magas fehérjebevitel is ellenjavallt, de ez speciális eset, aminél az ember először utánaolvas a dolgoknak :)). Elegendő fehérje nélkül a test mindenképpen izmot bont, az elkerülhetetlen minimálisnál nagyobb mértékben, túl nagy kalóriadeficitnél is ez történik, ha mozogsz, ha nem. Vannak megkerülhetetlen dolgok a test működésében.


Egyébként az első voltam, s ha valamiért szimpatizálsz a hozzáállásommal s velem akarsz fogyni, én benne vagyok. Nekem tizenpár kiló feleslegem lehet, szerencsés esetben hamarabb fogyok le, mint Te, de ez azért nem tuti, volt egy hosszú stagnálásom, bár most szerintem megtaláltam a jó módszert. Másfél éve rengeteget olvasok a táplálkozásról s bár az étrendem egyre inkább eltér a normál emberekétől, sőt normál fogyózókétól, nagyon intoleránsnak nem tartom magam. Én tuti nem írnám elő pontosan, hogy más hogyan fogyjon, ez nem így működik.

2014. okt. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!