Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a káposztaleveses fogyókúra...

Mi a káposztaleveses fogyókúra lényege, hogy kell megcsinálni a levest és hányszor kell enni belőle?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Na ne.
2010. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mi na ne?
2010. jan. 23. 20:24
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Figyusz anyukám csinált magának, és amikor a hűtőben megláttam egy csavaros üvegben én mentem hányni. Olyan ronda volt. Akkor inkább mást próbálj ki!!!
2010. jan. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Valószínű a "na ne" azt jelenti, hogy sokkal egyszerűbb volna valamelyik fogyókúrás oldalon utánanézned a válasznak.
2010. jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én csináltam ezt a "diétát", mikor még fiatal voltam és tudatlan. Semmi bajom sem volt a káposztalevessel, én meg tudtam enni. 2 hétig csak ezt ettem. 1 kg ment le, 4 jött fel utána 2 hét alatt...szóval ennyi az értelme...egészséges táplálkozás kell, nem ilyen hülyeségek!
2010. jan. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogyha meg tudod állni, hogy egy hétig ne egyél semmit, csak sz*art, akkor miért nem tudsz egy hétig normálisan, kiegyensúlyozottan táplálkozni, és mellé még mozogni úgy egy órát.
2010. jan. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Én meg csak azt nem értem, hogyha valaki (bárki) itt feltesz egy kérdést fogyókúrával, vagy tablettával kapcsolatban, ami konkrétan arra irányul, akkor miért nem a kérdésre válaszolnak, hanem egyből a "lusta és/vagy buta embereknek van kitalálva/kamu/semmi értelme/tönkreteszed magad/mozogjá b+/váltsá életmódot b+" válaszok jönnek.

Lehet, hogy jobban járna vele, sőt biztos, de ettől függetlenül NEM erre kíváncsi, a kérdésére szeretne választ kapni, úgyhogy megkímélhetnétek mindenkit ettől a sablonszövegtől!;-)

2010. márc. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jó, akkor leírom úgy, hogy mindenki boldog legyen.


A káposztaleves diétának az a lényege, hogy a pénzéhes üzletemberek eladjanak a hülye/gyanútlan/elkeseredett/lusta fogyókúrázóknak egy olyan sz*art, amit a lehető legolcsóbban tudnak előállítani, kevés benne a kalória, és nyereséges az árusítása. Hatásosságát áltudományos tényekkel támasztják alá, a táp egészségességét pedig szörnyű íze igazolja.


Persze különféle porok és kapszulák nélkül is lehet ezt a nagyszerű diétát csinálni. Egyszerű: megfőzöd a káposztalevest a szokásos módszer szerint (google - káposztaleves), és azt eszed. Egy hét után az egyoldalú táplálkozásnak köszönhetően a szervezet elkezdi lebontani a zsír- és izomszöveteket (a "méregtelenítés" sorén érzett rosszullét, gyengeség valójában ennek köszönhető, nem a "méreganyagok" távozásának). A diéta után a fogyókúrázó megkönnyebbülten veti be magát az evés örömébe, és gyorsan süt magának párszáz palacsintát. Pár nap múlva lenyugszik, ráál a mérlegre, és elszörnyedve veszi észre, hogy a kínkeservesen leadott kilóknak a dupláját hízta vissza.


Csak sajnos ez már mind zsírra ment, az elvesztett izmot meg mozgással kéne visszahozni, csak az már ugye nem megy...


A diétát tetszőlegesen annyiszor csinálod végig, akárhányszor akarod, mindig kevesebb izommal, de több zsírral. Ha jól csinálod, a végén egy szép kis kocává fogsz átalakulni, még ha ugyanazon a súlyon maradsz is. Remélem, ez a válasz már elég hasznos volt.

2010. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy bárki palacsintát/süteményt/stb. fog enni, pláne nem ilyen mennyiségben.

Ha már végig csinálta, akkor lehetséges, hogy inkább arra törekszik, hogy amit leadott, az ne is jöjjön vissza, és odafigyel, hogy mit eszik...

De lehet, hogy csak én gondolom így.

Viszont akkor valaki leírhatna egy NORMÁLIS diétát, ami nem 1 szóból áll (életmódváltás), és NEM készíti ki a szervezetet.

Nem azért, mert nem ez a megfelelő, mert biztos, hogy annak van a legtöbb értelme, csak maga a folyamat nagyon lassú.

Nem 1 hét alatt 9 kg, mert nyílván minél gyorsabban fogy az ember, annál hamarabb és több jön vissza.

De ha -5 kg/hó, szerintem az úgy jó lenne.

(Mozgásról, sportról meg annyit, hogy nem mindenkinek van rá ideje. Mármint arra talán, hogy otthon csináljon valamit (ha van rá idő, mondjuk szoktam is). De eljárni konditerembe nem mindenkinek van lehetősége, mert nem tudja megoldani.)

2010. márc. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Nem hiszem, hogy bárki palacsintát/süteményt/stb. fog enni, pláne nem ilyen mennyiségben."


Azt hittem egyértelmű, hogy szarkasztukus voltam.


"Ha már végigcsinálta, akkor lehetséges, hogy inkább arra törekszik, hogy amit leadott, az ne is jöjjön vissza, és odafigyel, hogy mit eszik..." - most szerinted. aki ezt a hülyeséget csinálja, odafigyel arra, hogy mit eszik? Ha valaki csak egy kicsit is odafigyel, akkor nem dől be ilyen marhaságoknak.


"Viszont akkor valaki leírhatna egy NORMÁLIS diétát, ami nem 1 szóból áll (életmódváltás), és NEM készíti ki a szervezetet."


Diétának csak akkor van értelme, ha orvosi előírásra csinálod, mert beteg vagy. Hiába figyel oda utána, előbb-utóbb úgyis visszatér a saját táplálkozási szokásaihoz, és lehet, hogy egy hét alatt, de lehet, hogy egy hónap alatt, de mindenféleképpen visszajönnek rá a kilók. Helytelen étkezéssel nem fogja tudni megtartani azt a súlyt, amit a fogyókúrával elért. Ez SOHA nem működik!


" (Mozgásról, sportról meg annyit, hogy nem mindenkinek van rá ideje. Mármint arra talán, hogy otthon csináljon valamit (ha van rá idő, mondjuk szoktam is). De eljárni konditerembe nem mindenkinek van lehetősége, mert nem tudja megoldani.)"


Hát igen, a jól bevált kifogás. És egyben társadalmunk átka is. Mert az, hogy nincs rá idő, az hazugság (vagy ha ez valakinek csípi a csőrét, akkor "apró füllentés"). Ha mindenki - aki erre az oldalra feljön, hogy tanácsot kérjen a fogyókúrájához, és ezzel mentegetőzik - mozogna csak fele annyit, amennyit ezen az oldalon eltölt, akkor azt hiszem, megoldódna az "időhiány". De valamiben talán mégiscsak igazuk van. Nem mozognak már annyit az emberek mint régen. A munkájukat is már egy kényelmes karosszékben töltik, otthon vár a tévé, az internet, szinte már mindenkinek van. Már nem kézzel mosunk, mosogatógép is van, férfiaknak nem kell tüzifát vágniuk, mert anélkül is meleg van. Közben meg a boltokban olyan kínálat van kajából, mint amilyen még soha ezelőtt. Mindenkinek lenne ideje mozogni, de mégsem teszik, mert felvettünk egy olyan életmódot, (jaj, a varázsszó!) amiben már nincs mit.


Szóval... valahogy mindig ugyanarra a megoldásra jutunk :) EGY embert mutassanak egyszer nekem, aki úgy fogyott le tartósan, hogy diétázott, és utána változatlanul folytatta, amit elkezdett. De ilyen ember nincs, mert ez biológiailag képtelenség. (ha mégis sikerült neki, akkor csalt.)

2010. márc. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!