Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hetente egyszer ajánlatos...

Hetente egyszer ajánlatos csalónapot tartani?

Figyelt kérdés

4 hete szigorú 1300 kalóriás étrendet tartok. Ma hallottam a konditeremben, hogy mások heti 1x sokat esznek, és ez gyorsítja az anyagcserét.


Ez igaz? Megehetek hétvégén egy pizzát?:D az a gyenge pontom..


2014. okt. 20. 15:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Amúgy nem is akarnék heti 1x ilyen napot tartani, nekem fontosak a szabályok.... De ölni tudnék pozzaert jelenleg. Viszont nem pazarolok a napombol tobb szaz kaloriat egy szelet pizzara :/ Az semmi...
2014. okt. 20. 15:42
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Akkor ezt neked találták ki :)


Én a múlthéten megcsináltam, a feltét házi paradicsomszósz, pulykamellsonka, és light sajt volt. A cukkini nekem 500 gr volt. És az egész belefért 1000 kalóriába. Két étkezést lefedtem vele. :)

2014. okt. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A pizza nalam csak es kizarolag egy bizonyosra vonatkozik, es nem tul fogyis :P
2014. okt. 20. 15:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Heti egyszer lehet bűnözni, de nem kell nagy adagot enni.
2014. okt. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez bizony igaz. Az alacsony kalória bevitellel jelentősen belassul az anyagcsere. Másrészt ezzel szoros összefüggésben van az amikor a szervezet kezd átállni raktározó üzemmódba. Ezért kell hintáztatni a kalória bevitelt hogy ezt a minimálisra csökkentsük. Vannak akik akik a három napos ciklust alkalmazzák, ami szerintem még jobb is mint a heti.


3 nap kalória mínusz 1 nap amikor többet eszel de még nem mész át kalória pluszba. Ezzel begyorsítod az anyagcseréd és a szervezetnek nem adsz időt arra hogy durván megint belassítsa. Végül is átvered ezzel egy kicsit. A szervezet egy túlélő gép és ha kevés a kalória ezt úgy értelmezi hogy kemény idők jönnek, belassítja az anyagcserét és átáll raktározó üzemmódba és lejjebb viszi az alapanyagcserét. ilyenkor akár meg is állhat a fogyás.


Erre sokan azt csinálják hogy még lejjebb viszik a kalóriát.

Nagy hiba mert a fenti folyamat fokozódik és komoly izom vesztés lehet belőle de a legnagyobb gond mivel az alapanyagcsere küszöb lejjebb került, fogyókúra után kevesebb kalóriától is könnyebben hízik a test mint diéta előtt. Teljesen meglett bolygatva az anyagcsere ilyenkor szokott jönni a jojó effektus ami egy ördögi kör.


Vagyis összefoglalva. Ha biztonságosan akarsz fogyni majd a súlyod akár egy életen át megtartani, lassan kell fogyni. Max havi 2kg (persze az elején lehet több) ilyenkor ha van egy bomba jó étrended kevés izmot veszíthetsz és feszes maradhatsz a fogyókúra végén is. Jól eltértem az alapkérdéstől :)


Amikor van ez az 1 nap "csalónap" ezt azt jelenti hogy egészséges kajákból vihetsz be több kalóriát. Hús, zöldség, tojás, túró, durum tészta, barna rizs. A pizza nem tartozik ezek közé. (határeset elfogadjuk :D )

2014. okt. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahogy már előttem leírták, igaz a csalónap.

Csak a csalónap nem azt jelenti, hogy szemetet lehet enni degeszre azon a napon. A folyamatos 1300 kalóriás, vagy kevesebb étrendben csak az a baj, hogy a szervezet hozzászokik, belassul az anyagcsere azért, hogy abból az 1300ból tartalékolhasson. Ezért nem árt néha kicsit játszadozni a kalóriabevitellel.

Azért egy egész pizzát nem ajánlanék, de egy-két szelet pizza pluszba az 1300 kalória mellé még nem fog katasztrófába torkolni.

2014. okt. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Balabolkànak tökéletesen igaza van. Ez bevett szokás, rengetegen csinàlják fitness körökben. Mondjuk én egyszer rém durva módon bevittem 3000( ? )kalóriás "szemetet" egy nap alatt. Sonkás kolbászos húsos baconos szalámis pizza, chips, rántott hús, rántott karfiol, 250 g- os bonbon. Borzasztó volt a közérzetem, és többet ilyet nem is akarok csinálni, fúj. Nem hiányzik ilyesmi. Viszont jól fogytam utána. A szervezetem nagyon hozzá volt már szokva a "jóhoz", és szépen állt a súlyom. Manapság csak egészséges dolgokkal csapom be, és/vagy 1 hónapban 1 zacskó chips- el.
2014. okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

valóban,ott a hiba,hogy a csalónapot kevered a szemétkaja evéssel.

a csalónap lényege,hogy kicsit visszatöltöd a szénhidrátot,ezért is a neve az,hogy visszatöltés.

vagyis csaló napon mehet több zab és rizs.

a pizza a tömegnövelő fázisos csalónapba fér bele,nem a diétásba.

2014. okt. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen
2015. aug. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!