Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség nem viselem el...

Segítség nem viselem el önmagam, se mást egyedül mégse megy! Akkora a világ, csak nem vagyok egyedül az ördögi körben?!

Figyelt kérdés
Szerbusztok!Régóta küzdök súlyproblémákkal és rengeteget szenvedtem már tulajdonképpen magam miatt.Másfél év kemény munkával sikerül lefogynom egy elég elfogadható szintre,de még nem vagyok elégedett.Mindenképpen szeretném teljesen átállítani a gondolkodásom és értékrendem az étkezés terén.Azonban a harc önmagammal szörnyen kínkeserves.Elkezdtem alma után nyúlni péksüti helyett stb.,de vannak borzalmas falásrohamaim.Természetesen maró bűntudattal.Most tévedtem be a hashajtózás szakadékába is és tulajdonképpen kívülről gyűlölettel figyelem amint lassan bulimiás leszek.Ugye nem csak én vagyok ennyire gyarló?Érdekelne nincs-e valaki aki szívesen levelezne névtelenül teljes inkognitóban.Képtelen vagyok olyan emberekkel tárgyalni a bűneimről akik hozzám közel állnak,de azt sem viselem el tovább,hogy magamban tartsam őket.Sorstársak hogy vagytok ezzel?

#fogyás #együtt #bűn #szenvedés #hashajtó #segélykiáltás #bulimia.evészavar #kóros viselkedés
2014. okt. 22. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Az evés nem bűn. Ha normális ételeket eszel, normális adagokkal, akkor lelkiismeret furdalás nélkül ki tudod élvezni az evést, és időnként még akár egy szelet sütemény is beleférhet.


A falásrohamok azért vannak, mert valamilyen tápanyagot nélkülöz a szervezeted.

Alapelvek:

Napi 5-szöri étkezés

A három főétkezésben (reggeli - ebéd - vacsora) mindig legyen állati eredetű fehérje is (nem csak hús, lehet túró, sajt is)

Reggelire tilos a tej, a gyümölcs

Szénhidrátokra is szüksége van a szervezetnek, leginkább a lassan felszívódó szénhidrátokra (teljes kiőrlésű lisztek, pékáruk, barna vagy basmati rizs, bulgur, kuszkusz, hajdina, köles)

Az olyan zöldségekből, amiknél a 100g-ban levő szénhidrát nem éri el az 5g-ot, korlátlan mennyiségben lehet enni (paprika, paradicsom, retek, saláta, spenót, uborka).

Tilos a cukor (helyette eritrit, nyírfacukor, vagy egyéb mesterséges édesítő), a fehér liszt, fehér rizs.


Nekem orvos írta elő a diétát, mert inzulinrezisztenciám van, így egy év alatt fogytam 10 kg-ot.

Igazából nem is diéta, hanem életmód, amit be lehet tartani.

2014. okt. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vedd úgy, hogy én így is szeretlek! Egyél sütit nyugodtan, csak magad süsd meg, diétásan, diétás sütirecept van rengeteg. Van sütés nélküli is, az is fogyókúrás. A fittkonyha.hu oldalrol ötleteltem én is.
2014. okt. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 30 kilót fogytam,ha akarsz írj! :)
2014. okt. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A cukrot és a cukorral édesített élelmet száműzni kell az életből.
2018. szept. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!