Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Télen tényleg nehezebb fogyni?

Télen tényleg nehezebb fogyni?

Figyelt kérdés
Diéta és mozgás mellett is, úgy hallottam, hogy ilyenkor jobban "ragaszkodnak" a zsírsejtek. Hisz épp az a dolguk, hogy megvédjenek a hidegtől.
2010. jan. 26. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, viszont téli időben a szervezet sokkal több energiát használ fel a test melegen tartására.
2010. jan. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Igen, ilyenkor a szervezet raktározásra van átállva - ez genetikai program, még abból az idöböl, amikor az emberek is a természetben éltek.
2010. jan. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Hülyeség. Én diétáztam már nyáron is, télen is, semmi különbség. Azért tűnik nehezebbnek sokaknak, mert télen lustábbak, és ezért kevesebbet mozognak. Nyáron meg csomó mindent lehet csinálni a szabadban.

Genetikai program? :D :D :D :D Ez egy marhaság. Az ember nem medve könyörgöm... Ha megfelelően táplálkozol, és pörög az anyagcseréd akkor télen is úgy fogsz, mint a kisangyal. Ha nem, akkor meg nyáron is hízol, mint egy disznó.

2010. jan. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

szerintem igaz. pl ilyenkor mindig zsírosabb ételeket kívánsz, nyáron meg pl én sokszor vagyok étvágytalan a meleg miatt. szóval a hideg gyakran arra sarkall, hogy egyél kalóriadúsabb dolgokat (a szervezet emésztés közben hőt termel)

de azért ANNYIRA nem nehezebb, csak egy kicsit :)

2010. jan. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi butaságot... ti erdőben laktok télen, vagy meztelenül jártok az utcán??? Milyen hidegről beszéltek? Otthon nincs fűtés?

Nem télen kívánod jobban a nehéz kaját, hanem nyáron nem kívánod ha nagyon meleg van... Ez két teljesen más tészta... Amúgy meg nyáron ha valaki tolja a fagyikat tonnaszám, akkor ugye attól nem fog fogyni...

Semmi különbség, ugyanúgy lehet fogyni télen-nyáron

2010. jan. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Most nem arról van szó, hogy ki mit eszik, meg mennyit mozog.

Arra vagyok kíváncsi, hogy ugyanannyi mozgás és ugyanannyi kaja mellett van- e, lehet-e különbség.

2010. jan. 26. 16:04
 7/8 anonim válasza:
Lehet különbség! Én ugyanazt a diétás módszert és mozgásformát (bickli) használom télen is és nyáron is, ha fogyni akarok úgy 5 kilót és nyáron sokkal hamarabb elérem a célom. Természetesen nyáron több a gyümölcs, meg többet iszol a kaja helyett stb, de írtad is h nem ez érdekel. A lényeg: nyáron a meleg miatt jobban izzadsz, természetes, hogy gyorsabban fogyunk. Valamint - szerintem - a napnak még van egy másik funkciója is: boldogsághormont termel, és ha én boldog vagyok, szinte jobban emésztek. Komolyan! :)
2010. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szerintem nyáron jobban lehet fogyózni, mert meleg is van akkor és ugye izzad az ember és így ég a zsír. ennek ellenére télen amikor hideg van és fázol akkor termelődnek a zsírszövetek, hogy melegen tartsanak... szval akkor még hízik is az ember, nemhogy fogyna... szóval azt mondom, hogy igen télen tényleg nehezebb fogyni
2010. jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!