Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A szénsav elősegíti a narancsb...

A szénsav elősegíti a narancsbőr kialakulását?

Figyelt kérdés
Tegnap este egy tv műsorban a szénsavas üdítők káros hatásáról volt szó.Egy mondta megütötte a fülem mégpedig,hogy a szénsav elősegíti a narancsbőr kialakulását...Valóban így van?Tudtok róla valamit?
2010. jan. 27. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

nem hiszem, mert csak szénsavas üdcsit iszom, és régen volt, de már nincs narancsbőrőm


inkább a kajálás számít hosszú távon, én sok rizst eszek pl, régen utáltam a rizst, meg ilyenek.

2010. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
66%
gyakorlatilag a coca-colán és a szénszavas ásványvízen kívül mást nem nagyon iszok, se súlyfelesleg, se narancsbőr, semmi nincs rajtam.
2010. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Elve be se oldódik a szervezetbe, gyakorlatban egy nagy büfi formájában szabadulsz meg tőle, mivel a H2CO3 vízzel és széndioxiddal egyensúlyi reakcióban van. Az a szénsav, ami pedig oldatban marad semlegesítésre kerül a szervezet pufferei álltal, de a vérbe nem kerül be, nem kerülhet be.
2010. jan. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nem a szénsav,hanem a cukor ami káros...pl.az üdítőknél.


pl.szénsavas ásványvíz egyáltalán nem árt.

2010. jan. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
A szénsav elvileg az emésztést lassíthatja, tehát a salakanyagok felhalmozódását segítheti elő, ezáltal a narancsbőr kialakulását is. De aki normálisan érkezik, mozog eleget és a széklete rendben van, annál a szénsav - önmagában - nem okoz narancsbőrt.
2010. jan. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
43%

11:56 szerintem nincs igazad

Egy jó bubis folyadék (pl sör) éppen hogy könnyít az ember emésztésén egy jó nagy zabálás után érdemes bedobni valamit szénsavasat (ha még fér)

A colában nem a szénsav a gáz hanem a foszforsav ami önmagában nem káros de túlfogyasztása nem ajánlott.

2010. jan. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
mármint normálisan étkezik, nem érkezik :)
2010. jan. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Dietetikus vagyok és ezt tanították az egyetemen... :) Ezért javasolunk minden fogyokúrázónak szénsavmentes ásványvizet, és nem szénsavast.


Ettől még teljesen igazad van, a kóla pl. baromi ártalmas, amennyit használ a koffein tartalma, legalább annyit árt a többi összetevője.


A szénsav egyébként tényleg könnyít étkezés után, de inkább csak büfi formájában távozik, a teltség érzetet csökkenti, nem az anyagcserét gyorsítja.

2010. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A szénsav az emésztést lassítja, és a káros anyagok távozását. A narancsbőr meg pont ezek lerakódásával kezdődik.
2010. jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
11.22: ezt én se fogalmazhattam volna meg szebben :)
2010. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!