Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » L-Karitin vagy CLA?

L-Karitin vagy CLA?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Meguntam, hogy el vagyok hízva, ezért úgy döntöttem, hogy nekiállok edzeni. Minden hétköznap 1-1,5 órát töltök az edzőteremben. Naponta 2x20 percet nyomatom az Elliptikus (?) gépen, a maradék időben pedig a súlyzós gépeken. Diéta szempontból nem követek semmilyen konkrét étrendet, egyszerűen csak jóval kevesebbet eszem, és kerülöm az édességet, cukrot, meg amit ilyenkor kell.

Na most itt jön a kérdésem; Próbáltam beszélni a személyzettel táplálék kiegészítőkről, de mivel nem beszélünk közös nyelvet, ezért arra tudtam csak rávenni, hogy írja fel mit ajánlana nekem. Az L-karitint és a CLA-t írta. A neten utána olvasgattam mind a kettőnek ,de nem tudom egyértelműen eldönteni, hogy melyik lenne jobb nekem. A célom tehát elsődlegesen a fogyás, ehhez talán az L-Karitin jobbnak tűnik, de valaki hozzáértő tudna segíteni ebben?



2014. nov. 7. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Már a köszönés után rosszul kezded!

"Meguntam, hogy el vagyok hízva, ezért úgy döntöttem, hogy nekiállok edzeni." A helyes mondat így lenne: Meguntam, hogy el vagyok hízva, ezért úgy döntöttem, hogy nekiállok diétázni.

Diéta: leírásodból arra lehet következtetni, hogy fingod nincs miről szól egy diéta. Javaslom, hogy tanuld meg a makro- és mikrotápanyagok alapjait. Megtanulni és felfogni! Meg kell tanulni, hogy a testednek mire van szüksége. Azért vagy dagadt, mert olyan táplálékot adsz a testednek amit nem tud hasznosan felhasználni. Ezért raktározza el zsírként (mert ugye egy az egyben kiszarni nem tudod). Ha minőségben és mennyiségben azt adnád neki, amire szüksége lenne, akkor nem lennél dagadt.

Dagadtan mindenki azt hiszi, hogy lötyög egy kicsit a teremben, bevesz valami bogyót, a kajájából meghagy két kanállal és onnan fogyni fog mint állat. Nem tudsz dönteni az l-kaRNItin (még a nevét sem tudod) és CLA között? Mert fogalmad sincs, hogyan működik a test. De ne aggódj meg lehet tanulni! Akard megtanulni és felfogni, különben soha nem fogsz lefogyni.

Internetről töltsd le bunny Sárga Kapszula könyvét. Sokat fogsz tanulni belőle.

Előtte rákereshetsz a googleban: bunny testmester szálkásítás elmélete.

Ha meg fogod érteni hogyan működik a test, el fogod tudni dönteni milyen tápkiegre van szükséged.

2014. nov. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, karnitint valóban elírtam, ami bosszantó, de ez legyen a legnagyobb baj. :) Egyébként nem vagyok ilyen tévképzetekben, mint amit feltételezel, nem célom 3 hét alatt mindent leadni, nem gondolom, hogy pár bogyó instant izmot hoz, egyszerűen csak akartam mozogni egy kicsit, mert már belefásultam, hogy munkán kívül nem csináltam semmit (ezért híztam el, nem azért, mert rosszul eszek). Viszont nem vagyok olyan helyzetben, hogy egy szigorú diétát be tudjak tartani, ezért kell így csinálnom az evést. Azért kérdeztem rá erre, hátha megérné beruházni ilyen kiegészítőkre. Elvégre ha már csinálom, akkor hozzam ki belőle, amit lehet.
2014. nov. 7. 12:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Normalis diéta nélkül csak penzkidobas. Kifogásokkal csak magadnak tudsz hazudni, olyan nem létezik, hogy nem vagy abban a helyzetben.
2014. nov. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem kifogás, mint olyan, nem lenne kifogásom a diéta ellen, szívesen belevágnék, de a munkám és az elfoglaltságaim mellett egyszerűen lehetetlen betartani. De ha azt mondjátok, hogy diéta nélkül egyik sem ér semmit akkor nem veszek aztán erről ennyit. Nem akarok mindenképpen költeni rá, csak gondoltam hátha ér valamit így is.
2014. nov. 7. 13:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Olyan diétát válassz, amit be lehet tartani! Hazug, aki azt állítja, hogy ilyen nincs! Én munka és egyebek mellett is tudtam tartani egy elég szigorú diétát 5 hónapon át. Leangains volt a neve, sokan csak így használják, de lehet, lean gains- ra több találatot kapsz. Elfoglalt embereknek ideális, csak arra figyelj, sok legyen még így is a bevitt fehérje,és kevés a ch meg a zsír.
2014. nov. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A diéta legfontosabb lényege, hogy a napi tapanyagbevitel jó legyen. Ha fehérje, ch, zsír rendben van vitaminokkal, ásványi anyagokkal, akkor a kalória is jó kell, hogy legyen. Gondolom enni szoktál, zabpehely, rizs, csirke, hal nem túl drága kaják. Ha elfoglalt vagy, akkor előre meg kell csinálni, és vinni magaddal. Pufirizs, pirított csirke szendvicsben, stb. Nem baj, ha nem tudsz 6szor enni egy nap (persze jobb lenne), csak a napi bevitel mennyiségre jó legyen.
2014. nov. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Olvasd el a sárga kapszulát.
2014. nov. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Meg fogok próbálni valamit, de előre látom, hogy bukó lesz. Az a gond, hogy egy pontosan kiszámolt, az ételekben egymásra építő diétát nem tudok szóról szóra betartani, akkor nem sokat fog érni az egész. De mindegy, egy próbát megér ez is. Köszönöm a válaszokat.
2014. nov. 8. 14:17
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, és ránézek majd a könyvre is.
2014. nov. 8. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!