Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges étkezés vagy...

Egészséges étkezés vagy örömteli percek?

Figyelt kérdés
Jó, tudom hogy egészségesen is lehet finom valami, de azért nem lehet összehasonlitani a megkivánt étel fogyasztását az egészségessel. Szerintetek melyiket kéne válasszam ?
2010. jan. 29. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a választás a tiéd, tudod mi az egészséges . a pörkölt nem, mi minden héten eszünk, kövérek nem vagyunk, mert módjával fogyasztjuk, nem "zabáljuk" és igenis van rántott karaj, sült tarja, paprikás csirka, hurka kolbász , rakott káposzta és társai, szintén normál adagban bő körettel, igaz kevés kenyérrel.
2010. jan. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem például soha nem okoztak örömöt a nehéz kaják, azt is megmondom miért. Mindig sokat sportoltam, és ezek úgy elnyomtak, hogy öröm volt nézni. Az édességeket szeretem nagyon, de miután egyszer elhíztam 30kg plusszal, aztán leadtam többé nem zabáltam két pofára... Hetente egy-két alkalommal eszem valami sütit, vagy nyáron fagyit... De egyébként roston csirke, rizs, teljes kiőrlésű dolgok, sok zöldség, gyümölcs. Egyébként egymillió féle kaját lehet egészséges dolgokból csinálni, csak utána kell nézni.
2010. jan. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
18%

A statisztikák nem hazudhatnak! Mi, magyarok, imádjuk a zsíros ételeket, a cigeréttát és a tiszta szeszt vödörszámra nyeljük, mint bajorok a láger sört! Aki azt mondja, együnk egészségesen, az egy agyatlan Norbi-klón és magyartalan, gerinctelen, képmutató alak!

(A viccet félretéve, szerintem nyugodtan lehet nagyokat és finomakat enni, de csak mértékkel.)

2010. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
annyira hülyeség ez , hogy választani kell. nem az a baj ha megeszel néha egy egy csokit vagy sütit. az a baj, hogy sok embernél ez mindennapos na meg a mennyiségre sem figyelnek. ha amúgy egészségesen étkezel, sportolsz akkor ha hetente megeszel 1 szelet tortát nem fogsz hízni. ha eszel pár kocka csokit nem fogsz hízni. de aki ezt napi szinten csinálja, mellé pedig a kalóriadús kaják és semmi mozgás na az az ember hízik. ha nagyon megkívánsz valamit akkor egyél belőle, de ne sokat, és mozogj akkor nem lehet baj.
2010. jan. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerintem meg az a hülyeség, hogy " ha megkivánsz valamit egyél belőle de ne sokat ". Akkor már inkább nem kell a kevés se. Aki félúton jár az nem jár sehogy, nem is élvezhetted rendesen a kaját, mert megkellett álljál a mérték miatt, és plusz kalóriákat is szedsz fel, mivel azért csak megetted a felét.


4.válaszoló, ne értsd félre, nem személyesen van gondom ezzel a válasszal, hanem úgy általában, mert mindenki ezt mondja, de ez valahogy nem stimmel sztem

2010. jan. 29. 13:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem vagyunk egyformák... te úgy érzed, hogy ha már eszel szilvásgombócot akkor meg kell enned 10-et, vagy akkor inkább egyet se? Akkor te csináld így... Én, meg még sokan mások meg úgy csináljuk ahogy mi szeretnénk :) Nekem semmi gondom azzal, hogy csak két gombóc fagyit egyek meg 6 helyet... az meg, hogy az evés akkora örömet okoz, hogy 6 gombóc alatt nem tudsz megállni... nos ez inkább lelki gond. Ha valaki finomat eszik, akkor a szervezet endorfint választ ki (örömérzet) Tény, hogy ha valakinek kevés öröme van az életben, az sokszor nem bíz leállni a kajával. Ezért van, hogy sok szomorú, depressziós ember zabál, és elhízik... nem tudják miért, de végülis azért, mert amíg esznek kicsit jobban vannak az endorfin miatt... Persze nem rád gondoltam, csak mint érdekesség...

Doki voltam ismét...

2010. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4. vagyok. oké kinek mi jön be. én eszek mindent csak keveset és vékony vagyok (pedig amúgy könnyen hízok) szerintem aki tud mértéket tartani az ehet mindent ha eleve egészségesen étkezel és mondjuk hetente 1 nap megeszel 1 csomag chipset meg pár szelet tortát de mozogsz mellette akkor nem fogsz elhízni. hidd el én sem csak zöldségeken élek. van hogy megeszek egy jó nagy tányér mákosgubát, de mondjuk aznap vagy másnap edzek is egy-másfél órát.
2010. jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
olvastam a válaszokat nem értem mi van a sütivel fagyival tortával a kérdező ezt nem is mondta... az egészséges kaja lehet finom, de az biztos, hoyg a jó kolbászos rakott krumpli nem az, meg a töltött paprika se, de ha valaki pl. ebédre ezt eszi ( és a többi hagyományos magyar kaját) és estére csak gyümölcsöt, ( anyukám így nevelt minket) akkor a napi kalóriával nincs baj, és nem hiszem hogy pl. növeli az infarktusveszélyt vagy más kára lenne.és néha lehet salátanapot tartani, meg ilyesmit. ja, a reggeli meg nálunk folyadék( tej, tea, kávé, vagy narancslé) és egy sonkás kifli, vagy péksüti, vagy pár keksz
2010. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!