Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tiramisu szerintetek mennyire...

Tiramisu szerintetek mennyire megengedett súlytartáskor, illetve fogyókúrakor?

Figyelt kérdés

Még sose csináltunk tiramisu, de szerintem nem bonyolult, és viszonylag zsírszegény étel is. Nekem már nem kell fogyóznom, de a családomban van fogyókúrázó. Szerintetek hogy belefér egy szelet neki is? Ha igen hogy készítsük el? A mascarpone sajtot biztosan lecserélem zsírszegény krémtúróra.

Már karácsony óta nem volt semmiféle sütemény, gondoltam azért egy hónapban egyszer azért neki is beleférhet, már csak azért is, hogy ne csábuljon el. :)


2010. jan. 29. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tévhit, hogy a zsír a legnagyobb ellenség, a cukor sokkal rosszabb! Legalábbis fogyáskor... A fogyókúrát felejtsétek el (általában azt szokták az emberek fogyózásnak nevezni amikor bizonyos ideig idióta módon táplálkoznak) mert utána ha abbahagyjátok akkor visszajönnek a kilók! Meg kell tanulni táplálkozni, napi 5-6 kis étkezés, csirkemell, pulykamell, barnarizs, zabpehely, zabkorpa, teljes kiőrlésű tészta, sok párolt zöldség, sok gyümölcs, sok folyadék (nem cukros üdítők és gyümölcslevek) sovány túró, cottage cheese... Ha ezekből megtanultok finom dolgokat csinálni, és hetente egy-két alkalommal van egy tiramisu, vagy valami nehéz kaja, akkor sem lesz gond!

Amúgy meg a tiramisu jó cukros, ha babapiskótából csináljátok ha másból akkor is... Ahogy mondtam, ha egyébként így táplálkoztok akkor semmi gáz. A süteményeket le kell váltani jobb dolgokra... például sovány túróba gyümölcs, hozzá kis édesítő, vagy pici méz, kevés zabkorpa, egy-két szem dió, vagy mandula. Ebben van többszörösen telítettlen zsírsav, egy kis fehérje, nagyon jó szénhidrát, rostok, és még finom is...

2010. jan. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem 2 szelettől fogsz meghízni. Ennyire kórosan nem kell figyelni ezt. Megeszed, mozogsz, kész. Ha zabálsz, akkor minden hízlal, mértékkel meg alig valami.
2010. jan. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én karácsonykor fogyóztam és megettem két három szeletet a nagynéném tiramisujából, mert még soha nem ettem, és nagyon megkívántam. egyébként nagyon szigorúan fogyokúráztam, három hónap alatt csak kétszer bűnöztem, egyszer a tiramisuval meg egyszer nővéremmel közösen befaltunk egy tábla csokit :$:D de így is sikerült lefogynom.
2010. jan. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen mozogsz, akkor nem gáz néha egy kis tiramisu.
2010. jan. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha nagyon kívánjátok a sütit, itt van néhány diétás változat:

21. Citromos süti


50 dkg túró

Édesítőszer

5 dl tejszín

5 dl víz

Reszelt citromhéj

4 tojás

1 dl olaj

Minden hozzávalót összekeverek (mixerrel), majd kivajazott muffin formába töltöm. 150 fokos sütőben megsütöm. (cukor nincs benne).


Elzászi almalepény recept:

Hozzávalók: 4 személyre

4 alma

4 tojás

4 dl tej

fél evőkanál fahéj

50 gramm cukorpótló por

Elkészítés:

A tojást felverjük és hozzáadjuk a tejet,

a cukorpótlót a fahéjat.

Meghámozzuk , kimagtalanítjuk az almát,

majd vékony szeletekre szeljük.

Egy sütőbe illő tálba behelyezzük az alma

szeleteket,majd ráöntjük a keveréket és

200 fokon előmelegítet sütőben sütjük

20-30 percig,és kész is az elzászi almalepény.

Langyosan tálaljuk.



Cseresznyés rántotta recept: 160kcal/adag


Hozzávalók: 2 személyre

12 dkg cseresznye

25 dl tej

2 tojás

cukorpótló por

Elkészítés:

A cseresznyéket megmossuk,kimagozzuk

vékony szeletekre vágjuk.

A tojást felverjük a tejjel és a cukorral majd

készítünk egy rántottát, majd a felére

ráhelyezzzük a cseresznyét és a másik felét ráhajtjuk.


Hozzávalók:

 10 dkg sovány tejpor


 1 dl tejföl


 3 evőkanál kókuszreszelék


 3 evőkanál túró


 citromlé, vagy reszelt citromhéj


 folyékony édesítőszer

Elkészítés:

Először egy evőkanál tejfölt keverj hozzá a sovány tejporhoz, majd még egyel.


Fontos, hogy lassan, ne egyszerre, mert különben túl híg lesz.


Ha krémes állagú, édesítsd és szórd meg kókuszreszelékkel.


Tégy az így elkészült masszába túrót meg egy kis citromlevet. Ha túl sűrűnek találod, tejföllel hígíthatod. Reszelj bele némi citromhéjat. Először nagyon nehéz elkeverni, de pár perc kitartó kutyulás után egy kellemesen sűrű masszái kapsz.


Tedd be a hűtőbe egy éjszakára. Reggel, ha úgy néz ki, mint a megkötőit beton, akkor jó.


Vizes kézzel formázz belőle golyókat, aztán hempergesd kókuszreszelékbe.


Nagyobb ínyencek telepíthetnek a golyók közepébe Update l-es kódú gyümölcsöket is.



Hozzávalók:

* 4 érett banán


* 6 evőkanál kókuszreszelék


* 3 evőkanál vaj


* méz


* citromlé

Elkészítés:

A vajat serpenyőben megolvasztjuk. Beletesszük a megtisztított banánt és mindkét oldalon 2-2 percig sütjük. Ízlés szerint citromlével meglocsoljuk. Száraz serpenyőben megpirítjuk a kókuszreszeléket. A banánt tálra tesszük, megmelegített mézzel megkenjük és beleforgatjuk a kókuszreszelékbe.

2010. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó receptek de ebben hol a szarban van a Tiramisu? Ő most azt akar enni, nem pedig bármilyen süteményt nyomni a fejébe.
2010. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tiramisut akkor nem csinálunk, nem akarom más diétáját elrontani. Én életmódot váltottam szóval nekem belefér, max.azon a nap többet tornáznék, de aki fogyózik ő nem tornázik velem.

Utolsónak külön köszönöm, nagyon jók a receptek, és ráadásul, nem is bonyolultak, sokkal egyszerűbben elkészíthetőek mint a hagyományos sütik. :)

2010. jan. 29. 14:06
 8/8 A kérdező kommentje:
Akinek még van ilyen receptje nyugodtan írja le, még a diétás sütikben tájékozatlan vagyok. Nálunk azok teljesen tiltólistán voltak, jó lenne ha néha lenne egy kis édes íz is...
2010. jan. 29. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!