Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Te hogy szabadultál meg a...

Te hogy szabadultál meg a felesleges kilóktól? Légyszi írd le részletesen.

Figyelt kérdés
2014. nov. 25. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 32 kilótól szabadultam meg. 94 kilóval indultam (160cm) jelenleg 62 kiló vagyok.

Kezdem:

Nehezen, keményen, fárasztóan szabadultam meg tőle, és nem rövid idő alatt.

Én elkezdtem (és azóta is csinálom) a rendszeres edzést. Minden nap (vasárnap kivételével, mert az a pihenőnapom) konditerembe jártam, és 1 óra 30 perces edzésem volt. 50-60 perc kardió, és 30-40 perc súlyzós edzés. A kardió edzésem általában ugyanaz szokott lenni, a súlyzós meg naponta változott. Egyik nap láb, másik nap kar stb...

Az elejétől jött a teljes étrend változás. Amit teljesen megszüntettem az a gyors kaják evése (meki, burger king, pizza) Hónapokra lemondtam az édességekről, chipsekről is. Ma már eszem csokit, néha chipset, de keveset. Kenyér is feledésbe ment. Néha eszem de csak zsömlét akkor is csak 1 db-ot és teljes kiőrlésűt. A fő étkezésemet csirkemell, lazac, hal képezni. Meg rengeteg zöldség. Ami még fontos. Naponta legalább 5x egyél (reggeli, tizórai, ebéd, uzsonna, vacsora) Mindig normál adagot egyél. Ne egyél 3 adagnyi ételt. Én ezt úgy oldottam meg, hogy elraktam az összes nagytányérokat így csak kis tányérra tudok pakolni.

Röviden:

Teljes étrendváltozás, lemondani pár hónapig a sok finomságról, és sokat sportolni.

42/N

2014. nov. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kaloriabazis.hu-val, eddig 10 kg
2014. nov. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

-egyharmadát eszem csak,mint előtte ,

havi 2 kiló megy le

2014. nov. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem volt időm enni, és könnyű fizikai munkát végeztem (ráadásul stresszeset). Havi 2 kg ment le, össz. 20 kg.
2014. nov. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30 kilót fogytam.Reggelente fél óra szobabicikli,fél óra súlyzós edzés,napi 4 liter víz és szűztea kapszula.
2014. nov. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Én 25kg-ot fogytam sport, étel megvonása és csodaszer nélkül! 2 ismerősöm fogyott le így. Könnyű diétanak hangzik, de nem az, mert 1x szegi meg az ember a szabályt, és előröl kell indulni az egésszel!!! Amiket leírok fontosak, ha valaki variál rajta, vagy csak 1x enged a csábításnak, game over a fogyi részére!!


Az én diétám :) receptje: Dolgozz ki egy részletes tervet, 3 hónapra előre. Mindenképpen kis cél kell, ha 110kg is vagy, először 10kg mínuszt tűzz ki célnak! Egy +20 és az feletti súlytöblettel küzdő embernek a legnagyobb problémája az hogy mivel a gyomra ki van tágulva, nagy kín és lemondás a cél elérése diétával, sporttal pláne ha reménytelennek tartja az álom alakot, és a kialakut gátlásosság végett a kitartás sincs meg. Ez saját tapasztalat!


Vannak, igen, ismerőseim akik mikor megtudták hogyan fogytam le, állították, hogy ők is próbálták de baromság, nem hatott. Persze hogy nem sikerült!! Itt nincs vendégség, itt nincs csak most, itt vagy csinálod vagy nem! És hogy hogyan éhezés nélkül? Hát a már megszokott ételeiddel érni el, hogy ÖSSZEHÚZÓDJON a gyomrod!


Írd fel egy füzetbe a jelenlegi étel, ital, üdítő fogyasztási mennyiségét. Azt kell csökkenteni MINIMÁLIS adaggal, nevetségesen minimális adaggal. Ha többet is bírnál csökkenteni ne tedd!!! Hosszú hónapok várnak rád, le fog csökkenni a mennyiség ne aggódj! A gyomrod húzódik összefelé,-10kg után már nem is kívánsz annyit enni mint előtte!


2 héten belül ne változtass az adagodon! Ennyi idő kell hogy a gyomrod húzódjon annyit, hogy végig tudd csinálni a diétát annak megszegése nélkül!!!


Írd fel pontosan, ezt nem látja más, mennyi az adagod :kenyér, pöri, pizza, és minden. Hány szelet friss kenyér és felvágott.

Példaképp nekem 84kg-osan 5-6szelet friss kenyér, 4szelet ha nem friss, ez volt az adagom. Ezeket az őszinte adatokat úgy írtam le Hogy jól megnéztem minden nap,ennél többet soha nem fogok enni! A 6 szelet friss kenyeret 5,5 +1harapásra, a 4 szelet kenyeret 3,5+1harapásra szűkítettem 2 hétre!! 2hét után pedig ismét minimális csökkentés! Töltött káposzta :12 közepes +2szelet kenyér helyett 11 darab kápi+15 szelet kenyér! De ez az adag már soha ne legyen több!!!!


Ne repetázz, lassan egyél!!! :Mókás trükk kiegészítés kép a diétához az agyad becsapásával! Ha lassan eszed azt az adag ételt amit eszel a gyomrod hamar elkezdi termelni azt a hormont, ami azt jelzi az agyadnak hogy jóllaktál! Ezért van az hogy a hotdogevő versenyen olyan gyorsan esznek, ha nem így tennének hamar telíődnének..:)


Sok sikert! :) Ha valami nem világos, szívesen válaszolok bárki kérdésére.

2014. nov. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
11db kápi +1.5 szelet kenyér
2014. nov. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Még annyit, hogy 1.5-2év alatt fogytam le, és a bőröm vissza is tudott húzódni! Aki most elkeseredett a diéta hosszán, biztosíthatom hogy mínusz 5-10kg után már 1000x jobban érzi majd magát!
2014. nov. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elolvastam a Sárga kapszula c. könyvet és alkalmaztam a benne leírtakat.
2014. nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Először is dohányzom, közepesen megerőltető fizikai munkát végzek, ami azt jelenti, hogy a napi 8 órában 5-6 óra folyamatos talpalással és súlyok emelgetésével telik. Egy műszak alatt tonnákat mozgatok meg összességében.

A diétának úgy indultam neki, hogy elkezdtem futni. A dohányzás és az amúgy nem túl mozgalmas életmódom miatt elég rossz kondiban voltam. Az első 2 hónapban úgy indítottam, hogy minden nap (kivéve a havim első két napján) futottam. Fokozatos tempó növeléssel, kezdetben 1 perc futás, 1 perc séta. Emellett, az első két hónapban a combomat fóliáztam, de csak minden második napon, a narancsbőr miatt. Ahogy beköszöntött a jó idő a futás mellett hosszabb biciklitúrákon vettem részt, jó nyári program családdal, barátokkal és a napi több kilométer tekerés is hasznos. Időközben vettem egy mechanikus futópadot (használtan), így már az eső sem tudott visszatartani a futástól.

Az étkezésben: nem ettem semmilyen édességet, nem ettem semmilyen pékárut. Csak durum tésztát ettem, natur csirkemellet és salátákat, zöldségeket, gyümölcsöket, néha tojást csináltam, rántottának vagy omlettnek paradicsommal, hagymával, de kenyér nélkül ettem meg. Ha délután mentem dolgozni, odabent már nem ettem csak répát vagy puffasztott rizst. Minden reggel egy pohár joghurt, zabpehellyel, gabonapehellyel, müzlivel. Vagy esetleg győri édes jó reggelt keksz és egy banán.

Ahogy közeledtem az elért cél felé fokozatosan tértem vissza a hagyományos étkezésre, csak kicsit módosítottam. Pékáruban csak teljes kiőrlésű jöhet szóba. Főzéskor ha csak tudom kihagyom a sót, vagy csak egy nagyon minimálisat teszek az ételbe. Cukor helyett mézet használok, ahol csak tehetem. A futást nem hagytam abba, de kombinálom más testmozgással.

Összességében közel 10 kilótól szabadultam meg. A pontos kiinduló súlyomat nem tudom, csak hozzávetőleg. 63-65 kg között voltam, most 54-55 között ingadozok és már 2 hónapja tartom a súlyom.

Nem követtem semmilyen kijelölt étrendet, nem számoltam a kalóriákat. Figyeltem a testem reakcióit arra, amit éppen csináltam, olvasgattam az internetes cikkeket és tapasztalatokat és mindent a "magam képére formáltam".

2014. nov. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!