Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tanácsra lenne szükségem!?...

Tanácsra lenne szükségem!? Csak komoly válaszokat kérek.

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok,jelenleg 60 kg.Szerintetek milyen diétával vagy ilyesmivel tudnék leadni 5-10 kg.

Próbálkoztam már 2-3 hetes diétával de nem vált be...

Minden héten táncolok min. 1 órát.

Ötödikben még nagyon jó súlyban voltam,atlétika versenyekre jártam meg hasonlok,viszont családi okok miatt nagyon sok "vitamint" és "nyugtatót" szedetek velem és emiatt szedtem fel magamra és azután nem tudtam leadni belőle.Legalábbis ha sikerül is leadni 1-2 kg,nagyon hamar visszaszedem.Tudnátok vlm hatásos diétát mondani??



2014. nov. 26. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hány centi vagy? Én is 15 éves vagyok 60 kilóval, nekem teljesen normálisnak tűnik
2014. nov. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kb. 153.cm .Koromhoz képest nem vagyok vlm magas.Ezért kellene egy jó tanács hogy minimum 5 kg letudjak adni :/
2014. nov. 26. 13:55
 3/14 anonim ***** válasza:
Tornázz otthon, vagy táncolj kedved szerint naponta 1 órát mostantól. A diéták nem jók neked, ha az én gyerekem lennél nem etetnélek húsfélékkel egyáltalán, sem cukorral, s ennyi elég is lenne. Heti szinten így a nasi is beleférne. Ha meg tudod tenni légy vegetáriánus, a húsok és húsfélék iszonyúan hizlalnak. Ha nem vagy rá képes, akkor egyél ami jól esik, viszont naponta 3-szor, úgy, hogy ne legyen tele az étellel a gyomrod. Tehát ne jóllakásig tömd magad. Reggeli és vacsi előtt beiktathatsz egy zöldséges, vagy gyümölcsös uzsit is, hogy ne korogjon a gyomrod. Este 6-kor legyen az utolsó étkezésed, ha éhes vagy utána csak vizet igyál, esetleg zöldséget egyél. Cukrot az ételedből ki kell szorítanod, mivel gondolom főznek rád így nem te döntesz, de legalább a desszertet ne edd meg. Ez viszont a te döntésed. A húsról mindig le kell szedned a bőrt, mert hizlal, tehát szárazabb részeket válassz. Nasi tilos: cukorkák, csoki, jégkrém, chips...stb. Nyugtatót eszedbe ne jusson szedni! Leszedál, s ilyen állapotban mi mást lehet tenni, mint feküdni a fotelban, és enni... 15 évesen nem szerencsés diétázni, csak oda kell figyelni az étkezésre, s emellett el kell kezdeni a testedzést.
2014. nov. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%

"Csak komoly válaszokat kérek".


Komoly.

2014. nov. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ehetsz hat után is, az a fontos, hogy lefekvés előtt három órával már meg kell enned a vacsorádat. Szóval ehetsz akár kilenckor is, ha éjfél körül akarsz lefeküdni aludni (persze csak ésszel, ne ilyenkor egyél töltött káposztát)
2014. nov. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 3-as válaszolónak.Nem is szeretem a "nasolnivalókat",nagyon ritkán eszek csokit,fagylaltot meg ilyesmiket.Igazából a hústermékeket sem szeretem annyira így azokat sem fogyasztom gyakran.

A 4-es válaszolónak meg csak annyit hogy nem ilyen szintű "komoly" kérdésekre gondoltam.

2014. nov. 26. 15:00
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem (viszont naponta úgy 3-szer eszek de akkor sem vlm sokat.Reggelizni csak nagyon ritkán tudok mivel általában 7-és 7:30-ra megyek iskolába,a suliban csak egy szendvicset eszek vagy almát,ebédre meg levest vagy és néha másodikot,vacsora meg van amikor elmarad--szerintetek ez befolyásolhatja hogy nem fogyok??? Amúgy hatásos ha a napot egy pohár vízzel vagy folyadékkal kezded,azt olvastam és mondták hogy az anyagcsere beinditásában nagy szerepet tölt be.
2014. nov. 26. 15:07
 8/14 anonim válasza:

Én majdnem ebben a korban kezdtem el hirtelen hízni. Nem volt semmilyen választási lehetőségem étkezés terén. A megoldás a kevesebb étel volt. Jól megrágtam a falatot, és figyeltem, éhségből kérem-e még a következő kanállal/villával, vagy csak az íze kedvéért.

Ezzel akkor még sikerült fogynom, de valószínűleg pont azért, mert még fejlődésben voltam. Ennél durvább diétát nem ajánlanék egy 15 éves lánynak. Még nőiesedsz, alakulsz. Mindenre szükséged van. Ne vonj meg magadtól semmit szerintem, legfeljebb a cukrot. Hús, tojás, tejtermék, zsír... a diéták ezek közül legalább egyet, ha nem mindet száműzik.

Kíváncsi vagyok, mi a "vitamin" és a "nyugtató". :)

2014. nov. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ne diétázz egyenlőre, 15 évesen nem szabad, majd ha kialakultak a nőies domborulataid, akkor már próbálkozhatsz a fogyókúrával, ha kell, edzeni viszont nyugodtan lehet, erre jó a tánc is, futás, otthoni tornázás, bármi.
2014. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Ennyi idősen én sem ajánlom a diétát, de mivel nem erről kéred ki mások véleményét, ezért itt az én módszerem.

A párommal többféle módszert kipróbáltunk, de hosszú távon egyik sem volt hatásos. A netes "fogyj egy hónap alatt 10-15 kilót" hirdetésekről inkább nem is beszélve.. Ha koplalsz, megvonsz magadtól bizonyos ételeket, az csak nehezít a dolgon. Amit én tudok mondani, az egy lassú, de biztonságos és hosszútávú fogyás. Van egy kalóriabázis nevű oldal a neten, erre fél perc alatt tudsz regisztrálni. Itt meg tudod adni az adataidat, gondolok a magasságodra, súlyodra, és hogy napi szinten mennyit mozogsz. Na most itt azt is be tudod állítani, hogy egy adott időpontra, vagy átlagosan hetente mennyit szeretnél fogyni. Az oldal kiszámolja neked, hogy hány kalóriát vihetsz be egy nap, ebből mennyi legyen fehérje, szénhidrát, zsír. Minden bevitt élelmiszer kalóriatartalmát megtalálod, ezt napi szinten tudod vezetni. Elsőre nekem kicsit bonyolultnak tűnt, de a második nap már gyerekjáték az egész. Azért tetszik ez a módszer, mert amellett, hogy már látom az eredményét, azt eszek, amit akarok. Ugyanúgy megehetek egy kis chipset, maximum a nap további részében zöldségeket eszek. Emellett mozogj kicsit többet, sok hasznos videó van fent. Ha szeretnéd, üzenetben küldök 1-2 linket, amik nekem beváltak. Remélem tudtam segíteni!

2014. nov. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!