Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vagyok evésfüggő? Nem...

Miért vagyok evésfüggő? Nem is vagyok éhes, de állandóan tömöm magam. Pedig fogyni szeretnék! Olyan jó lenne ha valaki segítene. Bárki.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elmesélem egy minden napomat például a mait, és egy korábbi esetet amikor diétáztam, valamint a diéta előtti időszakomat.

Hát vágjunk bele, az utóbbi egy évben azaz tavalytól számítva most vagyok 8.os ahogy 7.-es lettem tavaly akkor kezdődött ez az egész...

Elhízva szerencsémre eddig nem voltam most sem vagyok csak épp picit vastagabbak voltak a combjaim, nagyobb a fenekem szélesebb csípőm és volt azaz van egy kis hasam.

Soha nem voltam elégedett az alakommal mindig s mai napig a karcsúság minden álmom.

Ám azonban nem tudok tenni azért úgy érzem nem vagyok rá képes hogy valóra váltsam az álmom karcsú modell alkatot szeretnék, nekem ez tettszik, de persze nem mindenkinek csak hogy ne legyen konfliktusforrás így maradjunk annyiban hogy én ilyen szeretnék lenni, de mindenkinek más tettszik- mondjuk nem is ez a lényeg!

Egy nap rengeteget eszem szó szerint dögeszre eszem magam pedig nem éheztetnek!

Katasztrófálisan evésfüggő lettem azóta amióta serdülő korba léptem simán megeszek egy nap 5-6 ezer kalóriát.

Igen elképesztő, annak köszönhetem hogy nem híztam el hogy gyors az anyagcserém.

Nem is vagyok éhes és rám jön egy roham elkezdek zabálni mindent amit csak találok...komolyan mintha csak ebben lelném örömömet, pedig nem is vagyok csúnya de akkor miért eszek ennyit?miért? nem vagyok képes és arra hogy megálljam?el vagyok keseredve, tanácstalan vagyok..

Néhány napja hagytam abba a 2hetes egészséges étrendemet jobban mondva picit kalóriaszegény diétámat napi max 1300kcal-t ettem egész jól is ment egész előzőhét szombatig, amikor is..

(2kg-ot tudtam két hét alatt fogyni ami szerintem egy jó arány)

Tehát szombaton anya mondta hogy látszik hogy fogytam vékonyabbak a lábaim meg az arcom sem pufi megmértem magam és az eredetileg 166,5cm magasságomhoz 60kg helyett 58-at mutatott a mérleg! Hurrá!

Erre anya mondta hogy kezdjem picit bővíteni az étrendem és akkor ugyanúgy fogyhatok csak lassabban és egészségesebben, igaza is volt TUDOM.

De egyszerűen olyan nem normális vagyok hogy ok és éhségérzet nélkül elkezdtem dugiba enni, tömni magamban a mértéktelen kalóriákat egész a mai napig, de elég nem akarom visszaszedni amit lefogytam, sőt szeretnék még fogyni de nem tudom miért vagyok ilyen!

Könyörgöm valaki segítsen mert nem bírom ezt..

Diétázni akarok ismét de félek hogy megint falni fogok oknélkül, de vajon miért vannak falásrohamaim ha nem is vagyok éhes?



#fogyókúra #modell #kalória #tinédzserkor #evésfüggés #töménytelen szénhidrát
2014. dec. 2. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt az ilyesmi simán lehet valaminek a kompenzációja; másrészt pedig a jelentős kalóriacsökkentés éhezés, emiatt falásrohamok jönnek.
2014. dec. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csinálsz valamit, amit valójában nem akarsz csinálni. Elég félelmetes. Én is voltam ilyen helyzetben. Én írtam magamnak egy levelet. Így kezdődött: "Kedves X! Épp azon gondolkozol, hogy jól bezabálsz valamiből. Csorog a nyálad, nem bírod kiverni a fejedből. Elmondom mi lesz miután bezabáltál. Szörnyű lelkiismeret furdalásod lesz. Okoztál magadnak negyedóra örömöt és most több órán keresztül fogsz bánkódni miatta..."

Nekem ez segített.

2014. dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elsõ válaszoló: sajnos nekem ez nem csak diéta utáni falásaroham, mivel a diétát megelőzően egy éve kezdõdött s tart a mai napig..
2014. dec. 2. 15:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem igen erős pszichológiai háttere van, minimum akaraterő kérdése, de ha ezzel a résszel nem szeretnél foglalkozni (ami kár lenne) akkor egyél több húst, mert az nem hízlal. Sok rostot, mert eltelít, kevésbé leszel éhes - pl. zöldség formájában. Igyál sokat, mert fontos, és szintén kicsit elveszi az étvágyat. Számold ki hány kalória szükséges ahhoz, hogy fogyjál és állíts össze különböző étrendeket, hogy tudd mi az amit (t)enned kéne. Egyél több részletben, akár 3-4 óránként.

Ha még mindig szakember segítsége nélkül a lelki részével is foglalkoznál: írd le magadnak, hogy hány kilós szeretnél lenni, hogy szeretnél kinézni és tedd ki olyan helyre ahol naponta látod, hogy emlékeztessen a célodra.

2014. dec. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Biztos vannak lelki gondjaim a családom miatt, de nem részletezném.

Köszi mindent holnaptól belevágok. :)

2014. dec. 2. 16:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Rajtad egy ember tud segíteni és az TE vagy. Próbálj meg önuralmat gyakorolni. Kösd le magad valamivel, hogy elvond a figyelmed az evésről. Sokan unalmukban esznek vagy bánatukban, idegességükben. Egy hobbi mindenképpen jól jön. A másik dolog, hogy ha nem vagyok túl indiszkrét: vérzésed van már? Mert a hormonváltozások is előidézhetik ezt. A szervezetednek szüksége van valamire, amit nem kap meg. Vagy meg fog jönni hamarosan, vagy már meg is jött, de szerintem ennek is sok köze van a dologhoz. Kalóriadeficitbe ne menj, felesleges és nem is teszel jót magadnak. Ne zabálj, de ha eszel akkor minőségi ételeket egyél. (zöldség, gyümölcs, magvak, fehér húsok, stb, stb)
2014. dec. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs önfegyelmed ennyi. tegyél ellene
2014. dec. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!