Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fehérje por diétára? (a többi...

Fanna67584 kérdése:

Fehérje por diétára? (a többi részletesen lenn)

Figyelt kérdés
70kg és 173cm lány vagyok! A kérdésem az lenne, hogy ha elkezdek fogyózni a reggeli, ebéd, vacsora természetesen diétás, tízóraira és uzsira ihatok-e fehérje port? A célom az lenne, hogy kb áprilisig csinálnám ezt májustól pedig elkezdenék edzeni :) Vélemény? :)

2014. dec. 5. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Mire iszod a fehérje port, ha nem edzel???

Mi lenne a diétás normál kaja? Milyen mozgásokat végzel most?

2014. dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak a saját tapasztalatomat tudom leírni, nekem nem vált be. Igaz én edzettem is mellette, általában 2 részre osztottam 1 adagot és edzés előtt és után fogyasztottam, meg néha vacsorára. Mindig nagyon gyorsan éhes lettem tőle, pontosabban majd éhen haltam. A fehérje szelet viszont nekem nagyon bevált.

Fogyni ugyan nem hiszem, hogy ezektől jobban fogytam volna, e az edzésem minőségén valamennyit talán változtatott.

Miért nem kezdesz el edzeni már most? Ez nem világos nekem.

2014. dec. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ihatsz. Kérdés, hogy minek.


A szervezetednek szüksége van (azaz értelmesen hasznosít) mondjuk 30-40g fehérjét. A pluszban bevitt fehérjéből azt fogod szintetizálni amire amúgy szükséged van, tehát zsírt és némi cukrot (vannak glikogén aminosavak, igen, inzulinválaszt is okoznak).


Értelmetlen, fölösleges sőt akár még problémás is lehet indokolatlanul fehérje tápkieget enni.

Helyette friss ételt, például zöldségeket ehetnél. Ha ügyesen készíted el, akkor zsírt is eszel közben így segít jóllakni, többet ér mint egy üres fehérjeturmix.


Ha mégis fehérje port vennél, mert nyilván kényelmes, akkor figyelj oda a minőségére.

A fehérjetöbblet fogyasztás is jobb mint a szénhidráttöbblet fogyasztás, ha fehérje port veszel az ne legyen cukrozva vagy fölösleges adalékanyagokkal dúsítva. Lehetőleg jó minőségű fehérje legyen, nem valami tejipari melléktermék. Tojás vagy marha protein jók, aki bírja annak a tejsavó is, de tejtermékeket nem szoktunk ajánlani.

2014. dec. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fehérjepor nem fogyókúrásszer, hanem aktív izomépítéshez szükséges, amikor az ember már képtelen annyi fehérjedús ételt fogyasztani, ami a testépítéshez kell.
2014. dec. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert a naturál testépítők 1 nap annyi fehérjét építenek be a szervezetükbe, amit már egyszerűen nem lehet megenni :)


Gondolom naponta több mint 100g izom pattan fel néhányakra, ha elég elszántan edzenek :)

2014. dec. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!