Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 konzerv olajos halra 376...

1 konzerv olajos halra 376 kcal a reális vagy akár 640-re is rúghat? Nem tudom, jól számoltam-e?

Figyelt kérdés

A Lidl van hozzánk legközelebb, de ott nincs olyan olajos konzervhal, amire rá van írva a kalória.

Egy lengyel gyártótól vettem (Nautica - makréla, olajban)


[link]


Itt megtaláltam a konzervet. 100 gr-ra ír 376 kcalt.

Amit én vettem ma konzerv: 170 gr nettó tömeg (hal + olaj együtt) maga a hal tömege: 102 gr.


Most amit ez a lengyel oldal ír, ez a 376 kcal, az csak a halra vonatkozik vagy a hal + olaj együtt (tehát maga az egész konzerv volt) 376 kcal?


Mert nem mindegy... ha a 376-ot beszorzom més 1,7-el (170 gr miatt) akkor 639 kcalra rúgna az egész konzerv...


igyekeztem lecsöpögtetni az olajat + papírzsebit tettem a halra, hogy felszívja az olajat.


640 nem túl sok 1 halkonzervre?

(amúgy tonhalat szoktam venni, mert tudom a makréla olajosabb de 640 szerintem sok egy konzervre...)


Heti 1X eszem olajos halat, (heti 1 konzerv) de nagyon remélem hogy ez nem volt meg 640 kcal....



2014. dec. 6. 12:24
 1/2 A kérdező kommentje:

[link]


most meg egy ilyen képet találtam, amin 640 kcal van :( ehhez hasonló az én konzervem is csak azon nincsenek rajta a kcal értékek...

2014. dec. 6. 12:30
 2/2 anonim ***** válasza:
Gondolj a legrosszabbra. Legrosszabb esetben 640 kcal. És akkor a mai nap folyamán úgy egyél hogy ne lépd túl a kcal szükségletedet. Egyébként az olaj kevésbé hizlal mint pl a cukor, liszt. Kell is a szervezetnek. Én úgy enném a helyedbe, hogy kiveszem belőle a halat és kész. Nem kell ennyire elvetemültnek lenni hogy zsepivel leitatod... Amúgy szerintem az olajjal együtt annyi. Biztosan.
2014. dec. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!