13 napos dieta?

Figyelt kérdés

157 cm vagyok, es 77 kg. (lany vagyok)alig egy eve csupan 68 kg voltam, de sok minden kozbe jott...


Talaltam egy 13 napos dietat, allitolag megvaltoztatja az anyagcseret. Tudom, hogy nem jok az ilyen villam dietak, de annak idejen is hasonloan fogytam le,majd az etkezeseimet kivaltottam egeszseges dolgokra.

Ez 8 kg-t iger, nagyon keves kaloriaval...

Kave, tojas, csirke, hal, salatak. Nincsen semmifele fonomitott szenhidrat.


Szerintetek mennyire egeszsegtelen, ha vegigcsinalom, mellette calciumot es mas vitamint is szedek?


2014. dec. 12. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon
2014. dec. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

zsírból nem tudsz többet fogyni,mint heti 1 kilót.

ha ennél több megy le,akkor az nem csak zsír,vagyis egészségre káros módszer.

amit meg írtál példának,az az ember alap kajálása nem diéta,legfeljebb a saláta helyett én zöldséget mondanék.

plusz ha teljesen kilövöd a ch-t,akkor a zsíron emelned kell,mert energiát kell nyerned valamiből.

csak míg a ch szétemeli az inzulin szinted addig a zsír nem.

ezért is egészségesebb és hatékonyabb energia forrás.


te gyakorlatilag szénhidráton élsz ha ezek az adataid.

ezt kezd el fokozatosan csökkenteni,nem azonnal és végez kardió állóképességi edzés is.

ez a fajta edzés pörgetheti be az anyagcserédet.


az meg,hogy csak 13 napig csinálnád,gyerekes és komolytalan ötlet.

a legrövidebb diéta 2.5-3 hónap,de csak annak,akin nem sok felesleg van.

2014. dec. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

13 nap alatt szinte semmi sem fog változni, hónapok alatt igen.


Sok zöldséget egyél, és mint írták előttem, fogyassz zsiradékot. Csirke, hal. Fehérjén is lehet fogyni, de jobb kiegészíteni zsírral, és a fehérjét sem túlemelni. Mondom ezt húsevőként.. igen.

2014. dec. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Anyagcsere egészsége mérhető is. De egy szénhidrátfüggő szervezet nem 13 nap alatt fog visszaállni egészséges állapotra.. :)


[link]

2014. dec. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"allitolag megvaltoztatja az anyagcseret"


Nem csak állítólag, biztosan! A koplalás miatt hízékonyabbá válsz. Tényleg ezt akarod?

2014. dec. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért ez sarkítás volt.


Ő nem írta, hogy koplalni akarna, másrészt az emberi szervezetet nem viseli meg rövidebb koplalás. A való életben ez rendszeresen előforduló állapot, persze a kényelmes kis mezőgazdálkodó világban mást szoktunk meg, minden sarkon van egy meki vagy egy gyroszos.


De egyébként normális esetben 1-1 nap éhezés nem szabadna, hogy gondot okozzon.


Amikor tinilányok 'koplalnak' azzal annyi a gond, hogy ők egész életükben koplaltak, mert amikor esznek akkor is szemetet esznek. Ezért lesznek csak még rosszabbul.

2014. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem koplalni akarok, csak egy picit begyorsitani ezzel a folyamatot. 2 évvel ezelőtt is így kezdtem fogyni. Pirítós kenyér narancs fehérje. Mellette csak táncoltam. Nem így éltem le az elmúlt két évet hanem reggelire zabkásat ettem, esetleg pirítós tízóraira narancsot vagy muzliszeletet, ebédre rendesen főztem egészségesen ettem, mindenből egy keveset. Desszert nem volt, vagy csak nagyon ritkán. Uzsira gyümölcs vagy joghurt, vacsorára pedig próbáltam keveset és könnyű ételt fogyasztani. Nem koplaltam, de lassú hónapok alatt lefogytam meg vagy 5 kg. Viszont elszaladt velem a ló, és kB 8kg híztam vissza egy év alatt. Nem akarok én folyton koplalni de azért jó lenne, ha ezzel be tudnám indítani az anyagcserem.
2014. dec. 13. 15:37
 8/12 anonim ***** válasza:

De ezzel nem beindítod az anyagcserédet, hanem pont hogy lelassítod.

Egyébként eddig is teljesen dilettáns módon diétáztál.

Müzliszelet, gyümölcs, joghurt nem fér bele a diétába! Ezek nagyon is hizlalnak.

Sok zöldség és sovány hús kell (például csirkemell) és egy kevés rizs. Ennek kéne a táplálkozásod alapját képeznie. Reggelire mehet zabpehely(nem a cukrozott szar, hanem az igazi zab!)+tejsavófehérje koncentrátum, vagy zabot és tojásfehérjét összesütöd. Napközben háromszor egy kevés csirke+rizs+zöldség kombó. Estére meg mondjuk 100g sovány túró.

Ennyi.

2014. dec. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Pirítós kenyér az semmi, csak egy kis búza.


A búzakenyér (búza) a világ legergyább, ócska és kommersz étele. Tényleg csak hízáshoz jó.


Narancsban gyakorlatilag nincsen fehérje, csak némi cukor (meg esetleg hasznos vitamin, de inkább cukor)


Zab is csak szénhidrát, olcsó energiaforrás de köze sincs a minőségi ételekhez.

Ezek a hagyományos, elhízást okozó étkezés részei (búza, zab), ezektől csak elhízik és beteg lesz a legtöbb ember. Persze kérdés ki mikor.

2014. dec. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A tojás, csirke, hal, saláta jobb volt..:)
2014. dec. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!