Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti milyen ételeket tartanátok...

Ti milyen ételeket tartanátok itthon, ha egészséges életmódot szeretnétek élni, ami természetesen együtt jár a súlycsökkenéssel?

Figyelt kérdés

Első körben, gondoltam lecserélem a fehér kenyeret teljes kiőrlésű rozskenyérre. Ezen kívül tojást, túrót, konzervhalat, zabpelyhet, a cukrot átcserélem édesítőszerre.


Ti milyen változásokkal támogatnátok még a fogyásotok?


2014. dec. 15. 13:10
 1/2 angelside ***** válasza:

Naponta sok (nálam pl: fél kiló) zöldség.

Édesítőszert nem (ha jó nagyon ritkán; xilit) használok, de mézet majdnem minden nap egy teás kanállal (10 g).

Kefirt, joghurtot szoktam enni, sajtot (light) ritkábban.

2014. dec. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egyelőre úgy raktam össze a képzeletbeli étrendemet, hogy sok zöldség adja az alapját, ezt egészítem ki sült/nyers hússal, tojással és zsírral. Ha megkívánom, akkor gyümölccsel is, de ez nem számottevő.


Kenyérből semmifélét nem eszem, gyakorlatilag csak technológiai különbség van a fehér liszt és a tk liszt előállítása között, nekem ezt mérnökként tudnom kell, de egyébként nincsen jelentősége, hiszen ugyan az az alapanyag.

Tejterméket, cukrot sem igazán fogyasztok (kivéve időnként vaj, méz).


Néha pufirizs, az olyan semleges, pár szeletben pedig nincs annyi ch ami alkalmanként gondot okozna. Én ezzel nem fogyok, bár kalóriabevitelem gondolom rendben is van a zsírfogyasztásom miatt (ma csak reggel 60g kókuszzsír egy turmixban :) de nincs is igazán miből fogynom.


Egyelőre ezt jónak tartom, tulajdonképpen érzésre és tudásom szerint ki vannak zárva az általánosan problémát okozó anyagok, húst igyekszem csökkenteni, de elhagyni jelenleg nem szeretném, és ennyi.


Ez egyébként viszonylag alacsony inzulinszintet kell eredményezzen, bár nem erőltetem a ketogént mert ott jobban kellene figyelni, de fogyáshoz egyébként ez elvileg jó kell legyen, de nekem az a lényeg, hogy edzéshez energiát, nap közben pedig jó közérzetet ad.

2014. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!