Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni pár kilót,...

Szeretnék fogyni pár kilót, mit mozogjak?

Figyelt kérdés

Gondolom a fogyáshoz a legjobb lenne valamiféle zsírégető mozgás, utána pedig feszesítés (pilates?), hogy ne egy lötyi test maradjak.

Viszon nem tudom, hogy milyen zsírégető mozgást lenne célszerű elkezdeni. Szoktam látni Fitness Blender videó között hasonlókat, de fogalmam sincs, melyiket válasszam. Mindenképp videóra szeretném csinálni, mert úgy sokkal kitartóbb vagyok.

18/L

67 kg, 172 cm


Köszönöm szépen!



2015. jan. 7. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
FUTÁS.!! futógépen...állíts emelkedőt, először csak sétálj 2 percet 1et fuss, aztán egyre többet fuss!! napi 30-40 perc... csodát tesz
2015. jan. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát, sajnos nincs futógépem :D
2015. jan. 7. 17:26
 3/11 anonim válasza:

Én is Fitness Blender videókat csinálok, vagyis egypárat már csináltam, pl hasra, valamint van egy csak 5 perces de nagyon kimerítö a seggre/combra. Ilyen 40 másodperces guggulások megy ilyesmi. Komolyan, pár perc, de elfáradok.:D Jó, mert egész egyszerüek a gyakorlatok, már amelyik.

Ja és van egy csaj, Vicky Justiz, én nagyon szeretem a gyakorlatait. Föleg a seggre vonatkozóakat csinálom. Általában olyan 10-percesek és megcsinálok belölük egyet-kettöt, plusz még egy Fitness Blendert (ha úgy van kedvem), meg van egy Béres Alexandra extra hasizom videó, azt már jó sokat csináltam... Nem sok minden, de szerintem az a pl. fél óra is többet tesz mint a semmi. Mert nekem sincs semmilyen tornagépem, és valamit azért kell. Bár nem vagyok elhízva, de egy kis alakformálás nem árt.

De hát attól függ, hogy milyen testrészre szeretnél fogyni. Fitness Blender és Vicky Justiz videók mondom egyszerüek, kivitelezhetöek, és kellöen fárasztóak.

2015. jan. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :)
2015. jan. 8. 20:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Az étkezés jobban számít mint a mozgás
2015. jan. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elhiszem!

Viszont nekem könnyebb lenne a mozgást megtartani hosszabb távon, mintsem a helyes étkezést. Nem fogom magam lelkileg és testileg is kínozni, hiába van egy célom. mozogni jó, és pár kilót le lehet így adni, plusz formásodni is lehet :)

2015. jan. 9. 14:14
 7/11 foreveralonepls válasza:
en uszni szoktam:) bevalik
2015. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Látom nem érted amit mondtam!

Hiába mozogsz a ha nem megfelelő az étkezésed akkor cseszheted az egészet.

Nincs olyan hogy zsírégető mozgás!Tudod mi "égeti" a zsírt a diéta amikor kevesebb zsírt viszel be mint amennyire szüksége van a szervezetnek akkor a szervezeted ezt a zsíraktárból pótolja és csökken a test zsír %-a,de mellé be is kell vinni megfelelő mennyiségű fehérjét hogy a szerezte ne a testnek formát adó és könnyebben hozzá férhető finomabb energia forrást bontja az izmot!

Az intenzív mozgás mint ami a Fitness Blender videókban is van az izmot terheli vagyis az izom fejlődik tőle!

Csak hogy mondjak egy példát sokan kockahasat akarnak és nem figyelnek az étkezésükre csak a felüléseket nyomják ész nélkül aztán csodálkoznak ha nincs eredmény!Persze a hasizom fejlődik a zsír réteg alatt már kőkemény kockák vannak csak a látvány nincs meg mert a zsírréteg eltakarja a hasizmot kockás has látványát is csak megfelelő diétával érhető el hogy a szervezet az ott lévő zsírt használja fel energia forrásként.

És nem mindig a kilók számítanak:

[link]


Nem értem ezt a testi lelki kínzást se, azon mi a testi lelki kínzás ha az ember párolt csirkeemelet eszik rizzsel meg valami zöldséggel???

Vagy te gondolom a normális étkezés definícióján gondolom valami koplalás jutott eszedbe.

Koplalás nem ugyan az mint a diéta.

Nagyon sokan (főleg nők) hatalmas tévhitben élnek a fogyókúrákról és a testmozgással kapcsolatban!


A fezesítés is megint ugyan az hogy feszes legyen a test le kell diétázni a zsírt és az izmot kell fejleszteni mozgással (ami a formást és a feszességet adja a testnek) sok fehérjét kell bevinni hogy a test ne az izmot bontsa le elsődlegesen mert akkor jön a löttyi test!


És még erről oldalakat lehetne írni...

2015. jan. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én egyet értek az előzővel.. Ha ugyan olyan vackokat eszel és tornázol a végén még csak vastagabb leszel (izomra). Diéta alatt nem azt kell érteni h egész nap 2 körtét meg egy negyed répát eszel. Sőt tulajdonképpen a boltok polcain van diétás csokitól kezdve minden ilyen vacak ha már nagyon kívánod. Egyszerűen annyi hogy kerülöd a cukrot (helyette édesítőszer), kenyeret (teljeskiőrlésű / 250 Ft kb, 50 Ftot megér az egészséged), kolbászt/szalámit/párizsit (helyette csirkemell), csoki, chips, zsíros tej, zsíros sajt, hamburger (Helyette lehet venni teljes kiőrlésű zsömlét beleraksz egy hamburgerhusit meg raksz bele mindenféle zöldséget) és még sorolhatnám... Ja és még annyi h pl ha csinálsz rántottát ne olajon süsd hanem libazsíron sokkal egészségesebb.
2015. jan. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 9

Ez pont nem igaz...

A tiszta tápláléktól nő az izom ami szép formát ad a testnek...és nem azt kell elképzelni hogy úgy fog kinézni az ember mint egy kigyúrt testépítő mert az nem úgy megy... hanem szimplán egy "finom" formás testet ad.

A hájtól lesz nagyobb darab az ember mert a hájnak (a zsírnak) nagyobb a térfogata.

amúgy találtam egy nagyon jó cikket:

[link]

2015. jan. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!