Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért látom magam állandóan...

Miért látom magam állandóan kövérnek, ha elvileg nem vagyok az? És mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az alkatom szinte ugyan az, mint a lenti képen a középső lányé.. És mindenki azt mondja, hogy ez a normál meg tökéletes stb (kinek mi a tökéletes, de értitek).. Viszont én annyira utálom ahogy kinézek, állandóan fogyókúrázni akarok.. Van egy "álom alakom" (ilyesmi: [link] ) ha jól tudom "thinspo"-nak hívják.. Viszont az én testalkatomból ez nem hozható ki, mert kvázi úgy nézek ki, mint itt a középső lány: [link]


És egyszerűen nem tudom elfogadni, mert nekem ez a "pálcika" alkat tetszik (nem az anorexiás!)

Szóval elvileg nem vagyok kövér, de én annak érzem magam, mert nem vagyok olyan vékony törékeny fajta...


mit tehetnék ez ellen? Vagy egyáltalán hogyan fogadhatnám el magam?.. Sokszor lelkiismeret furdalásom van ha eszek..


2015. jan. 11. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
pedig a középső is majdnem olyan vékony mint a másik, csak nagy melle van, ennyiben különböznek kb. Amúgy a középsőnek sokkal szebb az ALKATA mint a másiknak. A vékonyabbnak olyan furán deltás széles válla van és hosszú, érdekes törzse :D írhatok neked privátban? :)
2015. jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Silurus válasza:
De, az az alkat anorexiás! És ha a középső képen lévő alkattal kövérnek érzed magad, akkor valószínűleg te is az vagy, csak nem tudod magadnak beismerni. Ha nem tudod magad így elfogadni akkor mielőbb kérj orvosi segítséget! Van az ismerőseim között hasonló, és nem lett jó vége!
2015. jan. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elkezdenék sportolni valamit talán úgy megnyugodnál hogy mégis csak teszel a jó alak érdekében és meglátnád hogy vékony vagy
2015. jan. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. ha a középső lányéhoz hasonló az alkatod, akkor szerencsés vagy, nagyon szép lehetsz! Ha még az arcod is csini, akkor.. na majd priviben :)


2. miért akarnál egy satnya, beteg, izomzatban teljesen lecsoffadt nőhöz hasonlítani? Ezt próbáld átgondolni minél racionálisabban, alaposabban.


3. ha kövérnek látod magad miközben nem vagy, azt testképzavarnak nevezzük. Pszichológustól reméljük kaphatsz segítséget. Az agyad rosszul dolgozza fel a látott valóságot. Illetve a 'valóság' mindig szubjektív, nem az amit látunk, hanem az amit feldolgozunk belőle. Tulajdonképpen csak szubjektív valóság van, objektívnek azt nevezzük, amikor sok ember megmér valamit és összeegyeztetik a szubjektív (de mérésekkel is alátámasztott) valóságképüket. Ezzel próbálkozik a tudomány, és még ez sem 100%-os.


Tehát a lényeg, hogy te mit látsz. Az nagyon eltérhet attól amit a többi ember lát, de ez kóros is lehet.


A mai társadalom, a média olyan destruktív hatású, hogy összezavarja az emberek (nem csak a nők) énképét. A testükről alkotott képet, az idealizált képeket/belső értékeket, a nemi identitásokat.. Ez nagy baj, káros folyamat, de én egyedül vagy néhány száz, max. néhány ezer tiltakozó ember (10 millióból) semmit nem tehet ellene.


Amíg az emberek csak elszenvedik a különböző fizikai, mentális betegséget de nem akarnak tenni az okok ellen (rossz táplálkozás, rossz egészségügy, manipulatív média, politikai összeesküvések stb.) addig nem is lesz változás, csak egyre többen fognak szenvedni a következményektől ... például:

különböző betegségektől szenvedő emberek, lásd anorexia nervosa.

2015. jan. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A középső lány szép és vékony, az álomalakos pedig taszítóan gebe, elfordulnék, ha a strandon látnám, szörnyű ahogy kinéz.
2015. jan. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nagyon butus vagy . Nem vagyok én se kövér , de hidd le a te alkatod a legtökéletesebb. A fiúknak is jobban tetszik hidd el . De viszont ha neked ugy tetszik .
2015. jan. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!