Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen a tökéletes futás?...

Milyen a tökéletes futás? Hogy lehet a futás a leghatékonyabb?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok? Pl. sokszor olvastam, hogy a 20-25 perc futás után indul be a zsírégetés. Akkor ha én lefutok 3 km-t 20 perc alatt, akkor nem is égetek zsírt? Az nem ér semmit? Mennyi ideig kell futnom, milyen időközönként?
2010. febr. 7. 18:26
 1/4 Krisz85 ***** válasza:

Szia!


Igen, amit olvastál az igaz, kb 20-30 perc mire a thermogenikus folyamatok elindulnak a testedben. Ha elkezded az edzést a tested hőt termel, ez az első ami segít a zsírsejtek lebontásában zsísavakká stb, ami aztán zsírvesztést eredményez. Tehát mindenképp hőt kell termeljen a tested. Ez a másik ok, amiért télen ha folyamatosan mozogsz vékony futóöltözetben képtelenség, hogy megfázz addig amíg mozogsz.

A testmozgás, pl. hogy lefutsz 3 km-t 20 perc alatt égetsz zsírt, de igazából ez csak az anyagcsere gyorsítás folyamatában játszik döntő szerepet, vagyis attól függ, hogy az a 20 perc milyen intenzitású. Ha edzetlen vagy felesleges gyorsan futnod, mert a tested úgysem zsírt fog égetni gyors tempóban, hanem főként szénhidrátokat az izmokból, és a májból. Ha ezek kiürültek akkor még el is fáradsz, csökken a teljesítmény (ez még edzetteknél is felöltött raktárak esetén is 1 óra alatt végbemegy), és ha nem történik megfelelő visszatöltés, még izomzatból is veszíesz, tehát lassúl az anyagcseréd, kvázi még rontod a helyzeted. A fő dolog a pulzus és a pulzuskontrollált edzés.

Pulzuskonroll, testsúlykontroll c. könyvet ajánlom! Ha kell írj privit.

Tehát a megfelelő pulzuson kell edzeni 30-90 perc hosszan legalább napi 6x + diéta és akkor lesz látványos eredménye, már 6 hét után is akár. Én 35 kilót adtam le 5 hónap alatt, igaz ez már másfél éve volt, most maratonra készülök, tehát van értelme ezt tapasztalatból mondom. Olvass sok szakirodalmat!!!


Egyébként egy jó futóedzés alapos gimmnasztikával kezdődik, majd bemelegítő futás ez össz kb 20 perc, egy, másfél óra aktív edzés, majd 20 perc levezetés és nyújtás, majd kaja.

2010. febr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én így futottam és fogytam, mikor leadtam a feleslegem, szépen szálkásodtam:

1. Bemelegítettem otthon, 10 percet. Ugrókötél, vagy gyors gimnasztika.

2. Rögtön kimentem futni és futottam lassú tempóban 40 percig.

Ezt megcsináltam heti 4x. Mellette nem is diétáztam. Csak vacsira nem azt ettem, amit eddig. Mert régen vacsira azt ettem amit ebédre: krumpli, hús stb.

Mikor futottam, akkor pedig este lefekvés előtt kér órával már nem ettem. Előtte meg teljes kiörlésű kenyeret, vagy egy müzlit tejjel, joghurtot stb.

2010. febr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Krisz85 ***** válasza:

Na tessék! Végre valaki!!! És képzeld ha még a kajára is jobban odafigyelsz (lefekvés előtt nem evés stb.), akkor mi lett volna!


van remény!!!

2010. febr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A közepes tempójú kocogás a leghatékonyabb, ha fogyni szeretnél, mert az "idegbeteg" futás már nem zsírégető, hanem izomtömeg-növelő.
2010. febr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!