Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gerincbetegen, nagy túlsúllyal...

Gerincbetegen, nagy túlsúllyal, milyen fogyókúrát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

173cm/134kg/33 éves pasi vagyok. Munkahelyi balesetben megsérült a derekam, egy orvos úgy magyarázta, hogy a gerincoszlop beleroppant a keresztcsontba, aminél csak egy lehetőségem van, szokjam meg a fájdalmat. szerencsére van kocsim, így a mozgás nem okoz gondot, de sétálni már 100 métert sem tudok pihenés nélkül. Aki még nem tapasztalta, elképzelni sem tudja, hogy milyen egy ilyen gerincfájdalom, amikor a csillagokat is lekaparnád kínodba, hiába szedsz rendszeresen fájdalomcsillapítót.

Tudom, hogy kisebb súly, kisebb terhelés nagyban segítene a tünetek elviselésében. De hogy, milyen mozgással tudnám megoldani a lassú, de tartós, eredményes fogyást úgy, hogy közben a gerincemet nem terhelem, nem futok, nem sétálok, nem hajolgatok, stb.?

Egyek kevesebbet? Fél kiló kenyér nálam 3 nap alatt fogy el, de van, hogy még tovább is tart, sőt nem egyszer már rám is penészedett. Akik nem ismernek igazán, csak látnak, és egyszer közösen étkezünk, mindenki ledöbbenve jegyzi meg, hogy nekem ennyi kaja elég? Igen, elég. De ettől még nem fogyok, igaz, nem is hízok...

Szóval mit tudnátok ajánlani, hogy kezdjek neki egy fogyókúrának?


2010. febr. 8. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb mozgás a világon az úszás, és úgy gondolom, hogy ez neked is sokat segítene, hiszen a víz gyakorlatilag tehermentesít.

Ha az úszással sikerül lentebb adnod a súlyodból, megpróbálkozhatnál gyógytornával. Ha időd és pénzed engedi, elmehetsz gyógytornászhoz is, de internetről is le lehet tölteni feladatokat. Illetve a fit-labda (nagy, színes labda) is jótékony hatással van a hátadnak, állítólag már az is sokat számít, ha csak azon ülsz.


Az étkezésed mennyiségéből ítélve szerintem nem a mennyiséggel, hanem inkább a minőséggel van gond. De ebbe én sajnos nem tudok tanácsot adni, majd jön más, aki okosabb nálam.


Minden esetre sok sikert és jobbulást kívánok a hátadnak!

2010. febr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Illetve van egy gyógytornás gyakorlatsorom, elküldhetem neked privátban a napokban, ha szeretnéd. Mondjuk igaz, hogy az elsősorban gerincferdüléseseknek van, de szerintem neked sem okozna gondot.
2010. febr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felajánlást, elfogadom.

Az úszással az a bajom, hogy évekig rendszeresen úsztam, és abszolút nem használt, csak ártott. Utána mindig farkas éhes voltam, és nem, hogy lement volna, hanem inkább feljött pár kiló :(

2010. febr. 8. 19:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, az úszás után általában éhes az ember. :S Velem is sokszpr előfordult és én mindig rossz kajákat ettem utána, pl. csokis gofrit. Nem nagyon tett jót a fogyókúrámnak. :) De ha utána valami könnyűt eszel, ami könnyen beterít de mégsem hízlal, akkor nem lehet nagy gondod. Gondolok itt például egy csirkés görög salátára. A Király Pizzában nagyon jót csinálnak. (Nem tudom, nálatok van-e ilyen) Szóval ha az úszás a fájdalmon nem rontott, csak súlyügyileg nem hozott eredményt, én a helyedben némi módosítással megpróbálnám megint. Hiszen ha nem is fogysz tőle látványosan, de erősíti a hátizmaidat. És ha van erős izomzatod, akkor kevésbé fáj a hátad.


Az e-mailt legkésőbb hétvégén küldöm el, mert idő begépelni, és sajnos hétköznap a suli mellett nincs sok időm.

2010. febr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves beteg az előzőek már mindent megírtak, de lenne még egy ötletem.Ne vedd sértésnek, vagy hülyeségnek. Próbáltad már a cosmodiszket, tudod amit fel kell a hátra derékra helyezni.. Azt is tudom a te problémád iszonytató, de hátha csökkentené a fájdalmaidat. Nekem tavaly nyáron három hónapig fájt a derekam,hátam semmi nem használt, de úgy képzeld el minden orvost, masszőrt bejártam, és végül megvettem ezt a cosmodiszket, nem túl drága, de áldom az eszemet, pedig azt hittem kamu, de nem az volt. Jobbulást kívánok neked!!
2010. febr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem próbáltam a Kozmodisk-et, mert nekem elég gagyinak tűnik, és ahhoz képest drága. Az egyik TV-Shop-ban 18.990.-Ft az ára, de patikában is láttam már 12.000.-Ft körüli áron, de még így is drágállom :(

Egyébként átérne egy 135cm-s derekat a rögzítője?

A jövő héten megyek majd reumatológushoz, majd rákérdezek azért tőle, hogy neki mi a véleménye róla :)

2010. febr. 9. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!