Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a jobb: este 9kor még...

Melyik a jobb: este 9kor még harapni valamit, vagy másnap reggel nagy reggelivel kezdeni?

Figyelt kérdés

A következőt tapasztaltam:

Tegnap este 5.30-6.00 körül ettem, de este 9kor még haraptam volna valamit (nnagyon pici adagot ettem volna, különben ha sokat eszem, akkor nem tudok elaludni) Csirkét ettem volna + salátát.


De mégsem ettem, mert hogy este 9 óra van - kb. éjfélkor fekszem le - Azt vettem észre, hogy ha ezt csinálom, hogy kb. 6-7 (vagy fél 8) eszem utána már nem, akkor másnap éhesen ébredek.

De volt, hogy megcsináltam, hogy este 9kor még ettem alamit (vagy fél 10, csirkemellet vagy csirkecombot salival) és másnap reggel/délelőtt egyáltalán nem voltam éhes: elég volt egy alma reggelre/délelőttre, és csak ebédre 11-12.00-ra éheztem meg vagy még későbbre.


Szerintetek melyik a jobb?

Ha eszem még valamit este 8.30-9.00 (vagy 9.30) körül, vagy inkább már ne egyek akkor, és jobb másnap egy nagyobb reggelivel indítani mert azt úgyis ledolgozom aznap?



2015. febr. 2. 08:49
 1/4 A kérdező kommentje:

Bocsi a helyesírási hibákért.


Amikor este 9kor ettem, akkor az azért volt, mert előtte nem vacsiztam egyáltalán csak uzsonnára ettem egy almát - szóval nem ettem akkor előtte 6kor. De általában ezt tapasztalom, amit leírtam.


Tegnap azért nem ettem este 9kor, mert diéta van, és ilyenkor szerintem ott motoszkál az emberben, hogy "este már nem kéne enni" még ha az csak fehérje + saláta is...


Szerintetek melyik a jobb?

Ha este 9kor még harapok pár falatot, vagy inkább ne és ha reggel éhesen ébredek akkor reggelizzek egy nagyot?

Mert ha este 9kor még eszem, akkor viszont másnap 11.00-12.00ig nem vagyok éhes egyáltalán, elég egy alma akkor.

2015. febr. 2. 08:53
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem éhgyomorral lefeküdni sem jó, de tényleg csak valami keveset és könnyűt egyél olyankor már. A reggeli meg fontos.
2015. febr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Felejtsd el az este 6 után nem eszek baromságot.

Ha éjfélkor fekszel le még 10kor is ehetsz, persze nem szénhidrátot és mértékkel.


Gyümölcsöt meg inkább délelőtt egyél.

2015. febr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi jó vagy egészséges benne, ha lefekvés előtt hat órával eszel utoljára? Ha ehhez hozzáveszünk egy normális alváshosszt, akkor te lényegében több mint 12órán át nem 8szel semmit. Ez a tapasztalataid szerint is hülyeség, nemde?
2015. febr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!