Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az anorexiások hogy hogy nem...

Az anorexiások hogy hogy nem betegek soha? Nincsenek megfázva, éhesen is bírják, nincsenek rosszul, hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Nálunk van egy anorexiás csaj, szinte csont és bőr, kb 160 cm körül lehet és szerintem nincs több 35Kg-nál, egész nap nem eszek semmit, csak egy almát, és mikor itt az influenza a normális ember lebetegszik az éhező meg bírja, hogy lehetséges ez?

Meg ennyi erőjük honnan van tornára? Másokat megszégyenítve fut, tornázik.


2015. febr. 6. 22:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Konkrétan a böjt egészséges (néha, nem a folyamatos). De a túl sok kaja nyilván nem. Az anorexia meg a másik oldal, azért 160 centihez a 35 kiló nagyon kevés.
2015. febr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Osynho ***** válasza:

1. Miért baj, ha energiát vesz el? Természetes folyamat. Ahogy a szív verése is energiába kerül. :)

2. Kajakóma max bezabálás esetén jöhet szóba, de a folyamatosan üres gyomor nem egészséges.

3.Ezt meg úgy fogalmaznám inkább, hogy a mentális betegsége miatt más tényezőket félelmetesebbnek, károsabbnak tart, mint az éhség. Így a kisebb ellenállás felé megy, ami az esetében az éhezés, az én olvasatomban ez nem akaraterő. Ahhoz kellene erőt gyűjtenie, hogy egyen.

2015. febr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De én pl. ha nem eszem fél napig, már szédülök, fejfájás hasogat, őket hogy hogy nem?

Meg miből ez a sok energia, ha nincs tápanyag bevitel?

2015. febr. 7. 11:41
 14/19 Osynho ***** válasza:
78%
A test leépítéséből elég sok energia nyerhető.
2015. febr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Az anorexia pszichés betegség. Komoly következményekkel. Na már most tisztázzuk, hogy a leányzó tényleg anorexiás? Vagy csak azért nevezed anorexiásnak, mert vékony? Nem mindegy ugyanis.

Mellesleg megsúgom neked, hogy ez függ a genetikától is.

De most inkább én azt az esetet veszem figyelembe, hogy a lánynak semmi baja, csak vékony , amit a husisabb lányok már anorexiásnak neveznek.

Elképzelhető, hogy az ételt, amit megeszik a szervezete jobban tudja hasznosítani, mint a tied. Mert pl. jobb az anyagcseréje. Ami a te esetedben bizony nem lesz szupergyors napi egy szem almától. Ráadásul emiatt épp, hogy te leszel az éhező és nem a normális ember. A vékonysághoz, fogyáshoz pedig a megfelelő anyagcsere elengedhetetlen.

Ha a szervezeted nincs agyonterhelve a szemét kajáktól, a plusz kilóktól, az éheztetéstől akkor az immunrendszer is normálisan működik. Jobban ellenáll a vírusoknak.

Saját példámon tudom, hogy tavaly ilyenkorra már túl voltam legalább két megfázáson. Viszont mióta lefogytam, idén télen még egyáltalán nem voltam beteg. A munkahelyen terjengett valami hányós hasmenéses fertőzés, ami kb. 1-2 nap alatt végig ment mindenkin. Nekem egyetlen egy olyan nap volt, mikor kicsit úgy éreztem, hogy nincs rendben a hasam, de amúgy semmi bajom nem volt. Most mindenki "göthös" esik bele az influenzába. Rajtam még halvány jele sem mutatkozik.

Egyél normálisan, mozogj és akkor nem leszel beteg, vagy minimum hamar túl esel rajta.

2015. febr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Genetika. Mennyi ideje vannak komoly megszorítások az étrendjében valakinek. Előtte milyen állapotban volt? 1-2-3 év ilyen dolog kikezd mindenkit előbb utóbb. Most is már gatyán van jó eséllyel, vagy ha még nem, akkor majd lesz nemsoká. Egyszer majd összeesik futás közben. Aztán szerencséje lesz, ha össze tudják kaparni az orvosok. :(
2015. febr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
kérdező: pesti vagy?
2015. febr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Ez pont rám illik basszus... csak nem én?
2015. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem pesti vagyok, de ez miért lényeges?
2015. febr. 21. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!