Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha fogyókúrázom, hogy érdemese...

Ha fogyókúrázom, hogy érdemesebb sportolni? Minden nap 20-30 perc, vagy 3 naponta 1 órát? További infó lent

Figyelt kérdés

Sziasztok, most vasárnap lesz 2 hete, hogy fogyókúrázom. legutóbb 67,8 voltam. Még nem mertem megnézni, hogy fogytam e : ) majd vasárnap kiderül. Szóval bővebben: Naponta 20-30 percet tudok tornázni ( suli + különórák miatt sajna csak ennyire telik) az étrendemen változtattam, a régi adagom felét eszem, és norbi-s túrórudi kivéetelével nem is ettem semmi édességet a 2 hét alatt :) A sportról annyit, hogy ált. úgy csinálom hogy nyújtással kezdek, majd kocogás , mondjuk 5 perc utána lefekszem csinálok 20-asával felüléseket vagy hasprést, utána 20asával gugolás, kitörések, ugrálókötelezéshez hasonló mozdulatok (sajnos a kis szoba miatt csak ezt tudom csinálni) ja meg 2 kilós súlyzóval is ugrászom meg nyújtok vele. Ennyi szerintetek elég, vagy még hiányzik valamilyen mozgásforma?


Ja és az baj, hogy reggel egy tálka nesquik műzlit ,egeszek tejjel? ( suliba csak későn érek be a vonatozás miatt, addig meg éhenhalnék.) Ha van még valami kaja tippetek írhatnátok egy párat ( sajna nagyon válogatós vagyok : ( ) semmi teát, üdítőt, mézet, lekvárt nem eszek meg. Ja és az baj, ha suliba reggelinek 3 mandarint megeszek?



Egy átlagos kajám így szokott kinézni:


Reggeli: 1 szendvics ( light kenyérből ) 41kcal azthiszem. a szendvicsben van, pulykapárizsi + light sajt + uborka )


Tízórai: mandarin, alma. szendvics ( ugyanolyan mint a reggelis szendvics)


Ebéd: Mivel a pulykamellen és a csirkemellen kívűl más húst nem nagyon eszek és biztos valami ilyesmi kaja van itthon : ) ( de ha mennem kell rögtön suli után órára és nincs időm a kajára, akkor egy light-os kenéyrből szoktam melegszendvicset csinálni , ugyanazokból a hozzávalókból , mint a reggelis szendvics)


Vacsi:

Pirítós, vagy gabonapehely ( mint reggelikor)

vagy a maradék ebédből egy kevéske.


előre is köszi aki elolvasta ezt a rengeteg dolgot : )


Ja amúgy 166cm vagyok és mint írtam 67 körüli kilóval. Nyárig (június) le lehet így fogyni 57 kilóra?


2010. febr. 10. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
1 heten 3szor 2 orat ebbol legyen 1 ora cardio
2010. febr. 11. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

írnál nekem pár cardio eddzésformát? : )

(hasból és karokból szeretnék amúgy nagyon fogyni)

meg fenekemből vmi formásabbat csinálni, mert mindenhova hízok csak oda nem, és így tök pici fenekem van magamhoz képest..

2010. febr. 11. 06:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Cardio mozgás: futás, tekerés, lépcsőzés, elliptikus trénerezés, úszás. Ezekből legalább 40 perc folyamatos mozgás kellene. AMit most csinálsz az a fogyáshoz kevés. Az max. annyira elég, hogy átmozgasd a tested.
2010. febr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én is fogyni próbálok, és napi 30 perc kardiót(heti 6x futás vagy bicaj), és heti 2 alkalom izomertősítő tornát csinálok. Az étrend ami eléggé bevált: reggelire zabpehely (a műzliben ált. van cukor ami nem jó!) tejeskávéba áztatva (cukor nélkül!) és pár szem aszalt gyümölcs, ami az édesség iránti vágyat elveszi. A zabpehelyből a dm-ben kapható a legjobb, a többi csak fél óra alatt puhul meg és olyan mint a fűrészpor. A zabpehely jól laktat, ebédig elvagy. Ebédre legjobb szerintem a főzelék, zöldbab, tök, spenót, pici rántás vagy tejföl lehet benne. Zsiradéknak olívaolajat használok. Feltétnek virslit szoktam mert az is kevés kalória, vagy tükörtojást. A főzelékeket nagyon egyszerű megcsinálni, és olcsó. Este főzz meg két három napra való adagot, akkor délben nem kell időt vesztegetni rá. Persze lehet natúrban is. 4-kor lehet uzsonnázni ha nagyon éhes vagy, gyümölcs vagy sütőtök. Vacsora lefekvés előtt 4 órával (nálam 6-kor) friss zöldségből saláta egy szelet rozskenyérrel (szintén dm-es nagyon vékony de laktat), és egy kupicás pohárnyi olajos mag (mandula, dió, kesu stb). Ez utóbbi is laktat plusz egészséges és kis mennyiségben segítheti a fogyást. Én így 7-10 nap alatt adok le 1 kg-t és nem szenvedek nagyon. 63-ról indultam, most 57 vagyok, de még 2-3 kilót le szeretnék adni tavaszig. Sok sikert!
2010. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok a kenyér, akkor, ha light. Ne csak a kalóriát nézd, hanem azt, hogy szénhidrát.

Alapvetően kevés a zöldség.

Nem írtad, mit eszel ebédre a csirkéhez. A salátán és a párolt zöldségen kívül minden hízlal.

A N. müzli/gabonapehely tutira tele van nyomva cukorral, nagyon hízlal. Csak a natúr müzli nem. Ráadásul nehéz jó minőségűt venni, a rossz minőségű meg inkább árt, mint használ. Reggelire még esetleg belefér (akár cukrozva is, ha keveset eszel), vacsorára semmiképp nem szabad. Ahogy pirítóst sem. Ez utóbbi tömény szénhidrát, 0 tápanyag. Nem a sonka hízlal a szendvicsben, hanem a kenyér. És mindenféle kenyér hízlal... A light és a fogyi is. (Jobban járnál egyébként teljeskiörlésűvel, reggelire. Egészségesebb, és jobban laktat, kevesebbet eszel belőle.)

Vacsira az ebédmaradék hús salátával vagy párolt zöldséggel tökéletes lenne. Vagy csak a saláta/zöldség, esetleg hozzá sajt.


Heti fél kg. fogyás normális.

2010. febr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

8:42-nek!

Nagyon gáz, hogy nem eszel húst! (A virsli nem hús! Lehet enni, de nem helyettesíti a csirkét, halat.)

A főzeléket is lehet, mértékkel. A tejföl bele oké, de nagyon kevés liszttel lehet, és csak teljeskiörlésűvel.

A DM-es kenyér helyett keress olyat, ami nem tartósított.

2010. febr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat : )

igyekszem betartani. de amugy az a tapasztalatom, hogy én régebben akkor is fogytam ha csak simán naponta tornáztam, de nem figyeltem különösebben az étkezésre.. lehet szerencsés vagyok :D vagy csak azért van mert még csak 18 éves vagyok : )

2010. febr. 11. 19:50
 8/8 anonim válasza:

Asszem én vagyok a 8:42.

Tulajdonképpen eszem húst is, de csak kb heti kétszer csirkemellet. Vagy joghurtosan megsütöm a sütőben zsiradék nélkül, vagy rakott zöldséges kajákba rakom bele. Annyira nem szeretem a húst, pláne ha natúr kell elkészíteni (mert a rántott husi finom, de nem éppen fogyis). Egyébként igazad van, a virsli nem hús, de laktat és nagyon könnyű elkészíteni. Kényszermegoldás. Ha van még kaja ötleted írd le nyugodtan!

2010. febr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!