Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Édesitöszert használtam de az...

Édesitöszert használtam de az nem jo mindenbe ezért nádcukor vagy fruktozt érdemesebbb venni?

Figyelt kérdés
pl turoba az édesitöszer olyan rosz vagy tejbegrizekbe és sütikbe kéne.ja és a bio boltban ha veszek valami édeséget vagy ilyesmit az nem hizlalo?
2010. febr. 11. 21:38
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és még annyit hogy az elöbb nézegetem itt a biobolt honlapját és nem értem hogy van pl 5 barna nád cukor és mindegyiknek más ára van pedig ugyanaz sztem.és mien izü? bocs a sok kérdésért
2010. febr. 11. 21:40
 2/7 anonim ***** válasza:
A barna cukorban sok szemét van benne amit nem tisztítottak ki belőle. Hogy miért volna az egészséges nem tudná megmondani az aki azt állítja.
2010. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és a fruktoz?
2010. febr. 11. 21:46
 4/7 anonim ***** válasza:
A fruktóz monoszaharid pld a mézben is van természetesen a gyümölcsökben is. Van aki azt is egészségtelennek tartja.( a répa és nádcukor kettős cukor ún diszaharid 1 molekula glükózból és egy molekula fruktózból áll) A glükóz gyengén édes a fruktóz erősebben.
2010. febr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy barna, még nem egészségesebb. Legtöbbet csak színezik, legalábbis azt, ami nálunk kapható. Az nem mindegy, hogy finomított kristálycukrot veszel vagy finomítatlan nádcukrot. Nem mondom, hogy ez utóbbi egészséges, de még mindig ez a kevésbé rossz.

Javaslat:

www.nyirfacukor.hu

Ennek ugyanolyan íze van, mint a kristálycukornak, viszont elég drága.

2010. febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az édesítőszerek előnye, hogy majdnem mind kalóriamentes. Ha már nem számít a kalória, akkor tök mindegy, mit használsz. Egy kanál méz ugyanúgy felnyomja a vércukrot, mint egy kanál kristálycukor, sőt a kalória is ugyanannyi benne.
2010. febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bebizonyították, hogy a zsírosodásra nincs hatással a glikémiás index, tehát mindegy mit eszel. Cukrot, mézet, zabpelyhet, akármit. Csak a kalóriatartalom számít a szénhidrátoknál. Épp ezért jók a kalóriamentes édesítőszerek. Vigyázz, nem mind az.
2010. febr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!