Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges (ha egyáltal...

Hogyan lehetséges (ha egyáltalán az) a testzsírszázalékot 10%-ra csökkenteni fehérjepor nélkül? (nőknél)

Figyelt kérdés

2015. febr. 18. 19:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ajj már :( És ha nekem az az álmom, hogy látszódjanak is az izmaim, akkor dobhatom is a kukába?
2015. febr. 18. 21:30
 12/15 anonim ***** válasza:

nézd, vagy kocka vagy egészség

nem a kockás has a természetes a nőknek

2015. febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kicsit becsapós a kérdés.

Fehérjepor kell akkor, ha szeretnéd, hogy látszódjanak az izmaid.

Ha a 2. számú piros bikinis hölgyre gondolsz, hogy bomba alak, akkor megsúgom neked, hogy biztos lehetsz benne, nem 10%-os testzsírja van, hanem azért kicsit több. Látszik, hogy a kicsit feszesebb idomokat nem csak az izmok adják. 10%-os, illetve az alatti testzsír kb. az első képen szereplő hölgynek van.

Nem kell kukába dobni az álmod, de ne is kergess hiú ábrándokat. Sajnos a nők eleve nehezen izmosodnak, erre még az személyes alkati adottság is tesz egy lapáttal, ami nagyban befolyásolja, hogy mennyire tudsz feszes lenni.

Normális hormonháztartással és testzsír százalékkal is látszódhat rajtad, hogy izmos vagy és dolgozol a testedért.

Amúgy a fitnesz modellek a hétköznapokon nem úgy néznek ki, mint a versenyeken. Az egy dolog, hogy versenyen színpadra lépés előtt stimulálják, "bedurrantják" az izmokat, hogy jobban látszódjanak, plusz a barnító, stb.

De egy-egy verseny előtt nagyon komoly diétába kezdenek. Aki nagyon komolyan "űzi az ipart" az utolsó napokban szinte a vizet is megvonja magától, hogy a bőr rátapadjon az izmokra. Az ilyen fitnesz modelleknek általában a vérzés is rendszertelen, kimarad, stb. Mellük egyáltalán nincs, csak a szilikon. Nos, egy ehhez hasonló alakot lehet látni az első képen is.


Szóval a 10%-ot felejtsd el. A normális hormonháztartáshoz szükséges zsírszázalékot, pontosabban egy kicsit felette kell tartani magad. Akkor is lehet bomba alakod és nem veszik kárba a nőiességed sem.

2015. febr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Oké, most nézem a képeket jobban :D A piros 15-17 %-os nagyon tuti, de szerintem a harmadik a 20%-os is legalább annyira szép. Sokkal nőiesebb.

És csak hogy a genetikára és az egyéni adottságokra kitérjek no meg arra, hogy ez a kép mennyire fedi is a valóságot számok terén:

Ősszel voltam mérésen. Ahol olyan mérlegre kellett állni, ahol két kart kellett megfogni, meg mezítláb ráállni és megnézték a vázizom tömeg és zsír százalékot is.

Nekem akkor 20,8, tehát mondhatom, hogy 21%-os volt a testzsírszázalékom (a gép szerint), a normál tartományt 18 és 28 közé tette. Az alakom mégis inkább hasonlít a 4. képen található 25 %-os hölgyére, mint a 3. képen látható 20-22%-osra. Talán egy kicsivel vékonyabb vagyok, de nem sokkal.

2015. febr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Fehérjepor kell akkor, ha szeretnéd, hogy látszódjanak az izmaid. "

Mivan? Miért kéne?

A fehérjepor, TÁPLÁLÉKKIEGÉSZÍTŐ. Mint a nevében is benne van, KIEGÉSZÍTŐ, vagy is nem KELL, hanem SEGÍTHET. Ha megvan szilárd kajából a szükséges fehérjemennyiség akkor abszolút elhanyagolható. Viszont ha épp nem tudod bevinni, akkor segít.

2015. febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!