Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha bele estem abba a hibaba,...

Ha bele estem abba a hibaba, hogy ket honapot koplaltam es most lelassult az anyagcserem es nem fogyok, akkor hogy s mint gyorsitsam vissza?

Figyelt kérdés
Mennyi ido alatt es hogyan erhetem el hogy visszagyorsuljon es ujra, normalisan elkezdhessek dietazni (mar okosabban)?
2015. febr. 26. 08:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Minél több rostos és teljes kiőrlésű étellel próbáld, káposzta, savanyú káposzta, gersli, teljes kiőrlésű tészták paradicsomos szószokkal, zabpehely reszelt almával, körte, aszalt szilva, ilyesmikre gondolok.
2015. febr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ertem, koszi! Es nagyjabol mennyi ideig? Mar sajnos elkezdett gyarapodni a sulyom (habar koplalassal semmit nem fogytam, sot stagnaltam is)

Honnan fogom tudni, hogy mar jo minden es mikor kezdhetek ujra dietazni?

2015. febr. 26. 08:44
 3/9 anonim ***** válasza:
nem diétázni kell, hanem egészségesen étkezni
2015. febr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egeszsegesen etkeztem, ne aggodj. Tk. kenyeret, zoldsegeket, csirkemellett, gyumiket ettem vegig, semmi cukor es feher liszt. Csak viz. De ha egeszsegesen megeszek egynap annyit, hogy nem lesz kaloriadeficit, akkor nemigen fogok fogyni. De azert koszi a valaszt, bar a kerdesem nem ez volt.
2015. febr. 26. 10:13
 5/9 anonim ***** válasza:

az egészséges étkezés és a koplalás nem fér össze

napi 5-6-szor eszek 180 gramm szénhidrátnak megfelelő mennyiséget és fogyok mellette, éhezés nélkül

a koplalással megvonod a szervezetedtől a megfelelő mennyiségű tápanyagot, így ahelyett, hogy fogynál, elraktározza későbbi időkre azt a csekély mennyiséget, amit megeszel, amint újból elkezdesz rendesen enni, nem, hogy stagnálna a súlyod, de még inkább gyarapodni fog

2015. febr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 angelside ***** válasza:

[link]


Lehet, hogy egy ideig "túl kell enned magad", többletkalóriával, megkockáztatva akár a hízást, hogy normalizálódjon az állapot, de legalább a szükségletednek megfelelő kalóriát biztos, hogy be kell vinned egy ideig. Majd onnan apránként tudsz lefele menni, mondjuk heti 50 kcal megvonásonként, hogy ne "pánikoljon" be a szervezeted újra, mint most.


A BMR-t ezután sem tanácsos hosszú távon alul-teljesíteni!

2015. febr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Es ezt meddig? Egy honap? Vagy honnan tudom, hogy mikor jo? :/
2015. febr. 26. 11:03
 8/9 angelside ***** válasza:

Ha a helyedben lennék (bár sok infót ugyan nem tudok rólad, így személyre szabott javaslatot ne várj), akkor meghatároznám a szükségletemet, ezt megemelném 5-10 %-al, és bátran, jóízűen ennék. Természetesen csak "jó" kajákból.


Nem írtad a sportot, de mindenképp stimulálnám az izmokat erőkifejtő gyakorlatokkal (ami nem aerobik, kardió), így a többlet kalória izomnövekedésben is meg tudna jelenni (nem kell nagy izmokra gondolni). Ezt tartanám egy ideig (akár fél évig is). Közben figyelném a tükröt! és nem feltétlen a mérleget. Ha nem jó az irány, korrekcióznék.


Aztán szép lassan elkezdeném levinni a kalóriát, 50 kcal/hét, egész addig, amíg a szükséglet alá nem esek 20 %-al. Ezt tartanám, közben megint figyelném a változásokat magamon.


És elolvasnám ezt :) : [link]


Meg ezt: [link]


És többé nem ennék BMR alá.

2015. febr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

angelside, írtam privit, ha nem gond

Köszönöm mindenkinek a választ, és utólag is elnézést az ékezetek hiányáért, valamint az ordító helyesírási hibáért a kérdésben ... :D

2015. febr. 26. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!