Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek Dukan diétával és...

Szerintetek Dukan diétával és mozgással sikerülhet?

Figyelt kérdés

Augusztusban lesz az esküvőnk, és szeretnék legalább 20 kg-ot fogyni addig.


Dukán diétával és heti 3-4 mozgással (futás, aerob edzéssel), sikerülhet leadnom 20 kg-ot?

Egyszer már próbáltam a Dukán diétát, 3 éve, akkor 2 hónap alatt 8-kg-ot fogytam, viszont abbahagytam, és visszajöttek szépen lassan a kilók. Szeretném most végig csinálni, ugyanis nem szeretném az esküvői fotókat rossz érzéssel visszanézni, hogy éppen melyiken hogyan nézek ki, és szörnyülködni.


Vélemények, tapasztalatok?


2015. márc. 3. 09:05
 1/3 Xéni111 válasza:

Kedves diétázni készülő, én NEM AJÁNLOM ezt a diétát, s meg is magyarázom miért. Az utóbbi időben számos ilyen-olyan diéta született, amit csodaszerként kezelnek az emberek és tényleg csodát várnak tőle. Vannak személyek, akik valóban fogytak a Dukánnal. De milyen áron? Hogy felborítod a szervezeted ásványianyag- és vitaminellátását. A szervezetünknek szüksége van úgy fehérjére, mint zsírra és cukorra is, méghozzá napi jelleggel - ezt jelenti a kiegyensályozott táplálkozás. Te magad is tapasztaltad, hogy hosszú távon a Dukan nem működik, pedig azt ígéri, hogy beállítja a súlyodat véglegesre. Hát nem. 44 leszek a nyáron, és a 158 centimhez tartom az 52 kilómat évek óta (ezelőtt 4 évvel voltam kb. 1 évig 54 kiló, ez volt a maximális súlyom az életben). Elmondom, hogy csinálom (nincs semmi ördöngösség benne). Reggel éhgyomorra állott vizet iszom, kortyonként (felső Limit nincs, minél többet, annál jobb - de szerintem fél Liter igazán megteszi). Fél óráig nem eszem, azalatt a víz átmossa a gyomrot. Ezek után gyümölcsöt reggelizem - ez biztosítja a vitamint, hozzá pár szem diófélét (mandulát, kesut, diót, mogyorót, stb., de egyszerre csak egyfajtát - ebből a test a zsírsavakat, Omega-3-at, E-vitamint, magnéziumot, kalciumot nyeri a szervezet, végül a harmadik elem, a gabonafélék: egy kis müzli vagy zabkása / 1-2 szelet teljes kiőrlésű kenyér / köleskása /, stb. Ha ezt a 3 összetevőt szem előtt tartod és elfelejted a kontinentális reggelit, hidd el, egy idő után úgy megszokod, hogy csak ez fog jól esni reggelente (én el se tudom képzelni, hogy pl. tojásrántottat egyem délelőtt). Ha húst fogyasztasz (én nem), nem lesz könnyű ezt megcsinálni, de érdemes!

EBÉD. Bár a levesek könnyűek, mégis csak "helyet foglalnak" el a gyomrodból, tágítják. Egyél inkább egy mértékletes adag egytálételt hozzá nagy adag salátával. Előbb egyél pár kanálnyi salátát (mindig a könnyút hamarabb), utána eheted együtt, így hamarabb beindul az emésztés. Butaság, hogy az ember ne egyen kenyeret (egészségeset!), ha fogyni akar, inkább mérdd ki magadnak az 1-2 szeletet, és kész (persze, anélkül, hogy zsírt kennél rá :). Vacsorára pedig valami egészen könnyűt... Amire egész életedben ügyelned kell (mindenkinek kéne), hogy ugyanazon étkezésnél ne fogyassz gyümölcsöt és zöldséget is. A kettő kétféle emésztést igényel, ezért együtt lassítják az anyagcserét. Gyümölcsöt mindig éhgyomorra enni (kivéve, ha túl sok a gyomorsavad, mert akkor nem bírod), nem étkezés után! Étkezések között pedig sok vizet inni (nem étkezés közben)! Ha erre még ráteszed a rendszeres mozgást is, biztosan csinos menyasszony leszel a nyáron. Megvan hozzá az akaraterőd és a motivációd is :) Sok sikert és örömet! J.-

2015. márc. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Xéni111 válasza:
Előbbi hozzászoló: Még valamit hozzá kell tennem. Nyugodtan ehetsz levest is, nem elleneztem, csak arra gondoltam, hogy leves + második fogás túl sok egyszerre. Ha levest ennél, ami kevesebb kalóriát tartalmaz, mint az egytálétel, egyél csak azt, 2. fogást ne. Vagy ha délben egytálételt ettél, elfogyaszthatod a levest kenyér nélkül vacsorára - igazán nem terheli meg a gyomrot. Minél több zöldséget tartalmazzon az ebéded, nyersen lenne a legjobb, de párolva, sülve is jó. Ha pl. sütőzacsiba bedobálsz egy kis sárgarépát, félbevágott krumplit, hagymakarikákat, fokhagymát (lehet variálni), igazán jó ebédet kapsz. Öntetsz rá egy kis joghurtöntetet, fűszerezheted, ahogy jól esik. Vagy: jázminrizshez póréhagymát dinsztelj, dobd rá a rizst, sót és egy kis curryt. Nagyon ízletes lesz, feltétnek pedig amit jónak találsz... Ötletek, lehetőségek vannak, csak élni kell velük! Még 1x jó fogyást!
2015. márc. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Annyit nem kell varnod lattad a FÜRESZ 4 et???
2015. márc. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!