Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 12kg fogyás meg sem látszik...

12kg fogyás meg sem látszik 100kg testsúly felett?

Figyelt kérdés

November végén kezdtem fogyókúrázni, akkor 117kg voltam. Mostmár 105kg vagyok, tehát eddig 12kg-tól sikerült megszabadulnom. Én nagyon büszke vagyok magamra, a környezetemben viszont eddig még senki sem jegyezte meg a változást. Tegnap a férjemnek is boldogan újságoltam, hogy már 12kg-nál tartok, de ő csak annyit mondott, hogy neki fel sem tünt, mert szerinte nem is látszik.

Nem azt szeretném, hogy úton-útfélen megállítsanak, de néha jól esne a visszajelzés és egy kis bíztatás.

Mikor fog bárkinek is feltünni a változás?


2010. febr. 15. 13:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem azért nem látják a többiek, mert egészséges mértékben fogysz, nem hirtelen, és nap mint nap látnak, nem olyan feltűnő a változás.

Nagyon jól csinálod, én drukkolok neked, ne törődj azzal, hogy látják vagy nem.

2010. febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Akkor látványos, amikor kezdenek látszani az izmok a zsír alatt. Ettől még gondolom messze lehetsz, bár nem a súly számít, hanem a testzsír %. Vegyél egy zsír% mérő mérleget.

Amúgy meg MAGADÉRT cselekedj, ne azt nézd, hogy mások mint gondolnak. Kitartás, türelem.

2010. febr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én anno 83-84 kg-ról indultam, és még mínusz 8 kg után sem mondta senki, hogy te fogytál?!

Kb. 16 kg ment le, mikorra mindenkinek egyértelmű lett a helyzet, akkor már kaptam a dicséretet...

2010. febr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos nem igazán. A szomszédom 130 kg volt.( én őt mindennap láttam) és 30 kg után tűnt fel h valami fura van rajta. De akkor sem azt mondtam volna, h hű de sovány vagy, hanem vmi más...

DE azért tarts ki, biztosan hamarosan szembetűnő lesz.

2010. febr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is hasonló méretekkel rendelkezem, 114-el kezdtem, most 106 körül vagyok. Bizony, ilyen súlynál, ez még nem mindenkinek szembetűnő változás! Gondolj, bele, hogy kb. 10% a változás. Csak a szemfülesebbek veszik észre. :) A párod meg lát nap mint nap, azért nem feltűnő neki.


Kunovics Katinka, aki 125 kg-al kezdte a fogyit, azt mondta, hogy 20-25 kiló körül kezdték észrevenni rajta!


Én eddig 8 kilót fogytam és nemigen kaptam még ismerőstől megjegyzést. A legjobb barátnőm mondta, hogy ő az arcomon látja, de szerintem ha nem tudná, hogy fogyizok, nem veszi észre. :)


Ne add fel, nincs már messze az idő, hogy a kevésbé jó megfigyelők is észrevegyék! Kis türelem!


A másik meg, egy objektív módszer: én rendszeresen fotóztatom magam fehérneműben a centimérés és a súlynapló melett, így saját szememmel is ellenőrízhetem, hogy máképp nézek már ki de még csak egy PICIT! :))


Így tovább! :)


25/L

2010. febr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Egyrészt mindennap látnak.

Másrészt mivel úgy 60kg lenne a normális, így aztán, hogy 45kg vagy 57 van-e rajtad... csak magadhoz képest számít.

Majd 90 alatt... amúgy meg kit érdekel észreveszik-e vagy sem, te tudod, hogy jó úton haladsz és kész...

2010. febr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Arra az esetre, ha vennél egy zsír% mérő mérleget, kerestem neked egy táblázatot (nők részére):


létfontosságú zsír 0 - 9,9 %

sportolók szintje 10 - 13,9 %

optimális fittség szintje 14 - 17,9 %

átlagos alkat 18 - 25,9 %

enyhe elhízás 26 - 35,9 %

krónikus elhízás 36 % felett

2010. febr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a testzsírszázalék mérő mérlegek tök feleslegesek.

Előszöris nem tudja megmérni... Létezik a lézernyalábos letapogató módszer, de az egy testnagyságú gép és szemből mér tetőtől talpig... a mérleg max térmagasságig tud "tapogatni" ha tapogat egyáltalán :)

Másrészt azért felesleges, mert egy 105 kilós nő így is úgyis végtelenül túlsúlyos... Nem mindegy mit mond a mérleg? Majd ha a tükör azt "mondja" hogy ez már jó, akkor lesz jó...

2010. febr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A rendszeres mérés nem azért kell , hogy pontosan tudjuk mennyi a zsírunk vagy a súlyunk, hanem hogy lássuk a változás mértékét. Jó érzés, ha van egy "tükör". Nem a pontosság számít. Én excelben rögzítem ezeket, ezen kívül a vérnyomásom is, mert sajnos kicsit magas. Fél év adataiból már rengeteg hasznos infó kibányászható, pl. az edzés hatása a nyugalmi pulzusra, a vérnyomásra, a tiszta tömegre, stb..
2010. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az arányosság a fontos, nem a kg.

A csukló körfogatának 2X-ese a nyak körfogata, ennek a 2X-ese a derék körfogata.Ha ehhez próbálsz alakulni, akkor szép arányos lesz a tested, akkor is ha van rajtad plusz kg.(jó, tudom, alkat kérdése is, de pl.a hullahop karika csodát művel)

2010. febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!