Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehet enni, ha fogyni...

Mit lehet enni, ha fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés
aztmondják, fogyni úgy lehet hogy a napi kalóriamennyiséget csökkentjük.olyna környezetben élek, ahol direkt a diétás főzést nem tudom megoldani.ha mondjuk 3 szor eszem naponta.mit egyek?és mi az, amit mondjuk teljessen felejtsek el? pl: kenyér?(cipó,zsemle,kifli,pogácsa) rízs?burgonya?(püré vagy akármi másien) sülthusok? gyümölcsök,zöldségek? saláták? főzelékek? írjatok léccives pár tippet a 3 étkezésre mert nekem reggelire nem elég pl egy joghurt.
2010. febr. 15. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha néhány előző kérdést végigolvasol, akkor máris tudni fogod a választ. De azért néhány válasz.

Saláta mehet, persze nem mindegy milyen öntettel, attól, h saláta a neve, még tele lehet kalóriával. Gyümölcsökből sem mindegyik jó választás, de jobb mint a szendvics. Ami jó: zöldalma, eper, gdinnye. Ami nem annyira:banán.

Főzelék: mivel azt mondod, h nincs módod külön főzni, gondolom anyukád főz. Az a gond, h a legtöbb főzelék rántással készül. Én pl. imádom a sárgaborsót, ami alapból nem túl jó, mert felfúj. De azért néha megcsinálom magamnak szójatejszínnel és zsírszegény tejföllel.

Kenyeret nem ártana elfelejteni, igaz, én sem bírok lemondani róla, veszem magamnak a csökkentett kalória tartalmút. Negyed kilo kb 300ft.

Barnarizs. Sztem szörnyű íze van.

Krumpli. Nem túl jó, de ha nem variálhatsz, akkor max főtt krumpli. Ha krumplipürét akarok, akkor max egy kis zsírszegény tejfölt vagy tejszínt teszek bele, vajat, tejet nem.

Húsok. Bundázott húsokat felejtsd el. Csirkecombot pl. fóliába szoktam sütni. Évekkel ezelőtt rászoktattam anyumat is. Pl. kis fóliába 2 csirkecomb, mellé egy felkockázott krumpli, semmi zsíradék nem kell rá.

Egyél natúr halat, csirkét.

Stb., stb.

2010. febr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elzőnek (is):


Gyümölcsökből sem mindegyik jó választás - csak a banán és a szőlő nem jó.


Főzelék: nem túl jó, mert felfúj. - Attól, hogy felfúj, nem tilos, max. kellemetlen. Ha teljes kiörlésű liszttel habarod (vagy nagyon kevés rántással csinálod), vagy saját összetevőivel süríted (turmixolva), akkor jó a főzelék is. Bár tény, hogy párolva jobb a zöldség.


Kenyeret nem ártana elfelejteni, igaz, én sem bírok lemondani róla, veszem magamnak a csökkentett kalória tartalmút. Negyed kilo kb 300ft. - Inkább teljeskiőrlésűt vegyél magokkal és reggelire edd. Az nem műizé, sokkal egészségesebb.


Barnarizs. Sztem szörnyű íze van. - Ez nem igaz. Meg kell pirítani kevés olajon, és normálisan ízesíteni. Főzz bele egy egészben hagyott vöröshagymát (utána ezt kidobod) és sózd, vegetázd. Bár én ezeket nem szeretem, sós lében eltett bio ételízesítőt szoktam helyette használni.


Krumpli. Nem túl jó, de ha nem variálhatsz, akkor max főtt krumpli. Ha krumplipürét akarok, akkor max egy kis zsírszegény tejfölt vagy tejszínt teszek bele, vajat, tejet nem. - A vaj se rosszabb, mint a tejszín. De krumpliprüré valóban nem való fogyókúrához, ahogy a krumpli sem.

2010. febr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha van mikród bár nem a legjobb de azért egy zabkását tudsz benne főzni reggelire/fele víz fele tej zsírszegény, pár szem mazsola bele megfőzöd és gyümölcsöt szelsz rá és pici méz,/ egész délelőttre energiát ad és finom hidd el, tízóraira joghurt magvakkal vagy gyümölcs, ebédre: párolt husi zöldséggel, rozs kenyér, ha nem tudsz meleg kaját enni csinálj egy roszos, korpás, teljeskiőrlésű kenyérből szenyót sok zöldséggel megpakolva mellsonkával,vaj nélkül, magvakkal megszórva. Uzsonna mindenképpen kell! joghurt vagy gyümölcs. Vacsi: remélem tudsz este főzni:husi, hal,zöldséggel,vagy saláta-fött tojással,stb Felejtsd el a fehérlisztes dolgokat és a cukrot, édesítőszert, De iktasd be a krumplit főzve, rizstbarnát,basmatit, semmit nevonj meg csak okossan társítsd az ételeket.Ja és mozgás vmilyen.
2010. febr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

sziaa :)

napi 3x mindenképpen kell étkezni! fontos, hogy az anyagcseréd ne lassuljon le.. igyál naponta legalább 2 liter ásványvizet. én szoktam zöld teát is és almaecetet a 3 főétkezés előtt.

tulajdonképpen mindent megeszek, csak nem mindegy hogy mikor és mennyit :P

reggel suliban vagy suli előtt egy-két csokikocka is belefér... kenyér vagy péksütemény délelőtt, ebédre valami lightos, ha pl hús van ebédre akkor nem krumplival és majonézzel, hanem salátával :D délután gyümi, saláta, leves... ha nap közben nagyon nem bírok magammal akkor veszek egy müzliszeletet vagy elrágcsálok egy marék diót. Aki szereti a hamletet, azt is nyugodtan rágcsálhatja. sok sikert :)

2010. febr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!